Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mit milyen hosszú programon...

Ti mit milyen hosszú programon mostok?

Figyelt kérdés

Én ágyneműket, törölközőket 2órás 60°C-on, ruhákat 1óra-1óra 15perc 40°C-on.

Nem rég egy ismerősöm mondta, hogy minek mosok ilyen sokáig, ez pazarlás, rövid program bőven elég, tiszta lesz úgyis. Vélemények? Én a rövid 35perces mosást akkor használom, ha sokáig nem hordott téli, nyári ruhák előkerülnek és kicsit állott szaguk van, akkor bedobom egy frissítő mosásra.



2018. ápr. 29. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Most lehet, h ez gáz a fentiek után de én a napi ruháimat 15 perces / 30 fokos mosással mosom. Nem marad szagos/piszkos egyik sem, nyilván akkor magasabb hőfokon mosnám.

De ez én vagyok, h nem látom értelmét, h 1 órát menjen a gép, ha 15 perces programon is illatos és tiszta lesz a ruha.

Ágyneműt hetente mosok, így azt sem 40 fokon szoktam. Ha olyasmit mosok, hogy törölköző vagy vmi szennyezettebb ruha, akkor megy a magas hőfokú mosás, de egyébként meg úgy vagyok vele, hogy ha valami nagyon elnyűtt kezd lenni (türcsi, ágynemű, bugyi) inkább kidobom és veszek újat. Ezek egy idő után büdösek maradnak, akárhogy mossa őket az ember, akármilyen hőfokon.

2018. ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Általában 2 órás eco programon mosok 40 fokon. Fehéreket szoktam hosszabbra betenni, 3 órás eco-ra. A hosszabb mosás energiahatékonyabb, mert kevesebb vízzel hosszabban mos. Nálam kijelzi a gép, hogy mennyire energiahatékony az adott program az adott beállításokkal, és ha csökkentem az időt, akkor romlik az energiafelhasználás.
2018. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Törcsi 2 óra, 60 fokon, ágyneműk 1,5 óra 40 fokon. Ha csak átöblíteni kell, akkor használok 30 perces és fokos mosást. De ez évszakváltáskor szokott csak előfordulni.

Oké; hogy nem szennyezett, és láthatóan nem koszos egy ruha, attól még bőven bacitelep. Pesten, amikor egyetemista voltam és metróztam, akkor szoktam rá a hosszú és magasabb hőfokú programokra, mert azért na, sokan leülnek oda. Ez a szokásom meg is maradt, ez a higiénikus. A mindennapi ruhámban ha leülök egy megbeszélésre, azonnal mosom. Pedig nem vagyok piperkőc. Viszont 30 fokos extrém rövid programon egy bugyi vagy egy melltartó sem lesz tiszta, csak ránézésre.

2018. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
40 fokon szoktam mosni 1 óra 25 vagy 35 perces programokon. Ágyneműt, törcsit 60 fokon, az egy picit több idő kb 1 óra 40 perc. Ennél hosszabb programon nem szoktam semmit mosni. Rövid program nálam 20 perces, de az csak 2,5 kg ruhát frissít föl, szóvan azt rendes mosásra nem használom.
2018. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenkinek ment a zöld pacsi, kivéve 3-as, véletlenül kéket nyomtam ne haragudj!
2018. ápr. 29. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Mindent 60 fokon, és 60 perces a program.
2018. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!