Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablaktisztító üveglapon?

Ablaktisztító üveglapon?

Figyelt kérdés

Tükörnél egyszerű: ráfújom és áttörlöm, de ha egy üveglapot kell megmosni, azt először leöblíteném vízzel, majd ráfújom az üvegtisztító sprét. Utána a törlés előtt még át kell öblíteni, vagy ezt is törölhetem át rögtön, mint a tükröt?

Ha Domestost vagy Cifet használnék, azt le kéne öblíteni, de az üvegre való sprénél nem vagyok biztos.


(Vagy egyszerűbb, ha az üveglapnál is úgy csinálom, mint a tükörnél: ráfújom és áttörlöm, de az ilyeneket mindig a csap alatt öblítem le először.)


2018. aug. 15. 10:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Helyesebben: spray és nem spré
2018. aug. 15. 10:04
 2/13 anonim ***** válasza:

*Tükörnél egyszerű: ráfújom és áttörlöm,


Nem egészen, már ha azt akarod, hogy ne legyen foltos, zsiros, elmosódott újjas.


Ecetes+mosógatós langyos vizzel áttörlöd az üvegfelületet, picit vársz, és csak utána fújod le az ablaktisztítóval, és törlöd át.


Az üveglapos asztal mindkét felét kell, ugyan így. Belülről kifelé haladsz, mert akkor jobban látod, ha valamit az alján nem csináltál jól.

2018. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jogos lehet, amit írsz, de az ablaktisztító flakonra annyi van írva, hogy fújjuk a felületre, majd töröljük le.

Amúgy az ablaktisztítót lehet tükrön is használni, ugye?

2018. aug. 15. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:

3 Az, hogy az van rá írva, még koránt sem biztos, hogy működik is.


Ismered a mondást: a rest kétszer fárad. Én egyszer szeretek fáradni, de akkor tökéletesen. Időt és energiát spórólsz meg, ha normálisan csinálod a dolgokat.


Semmi baja nem lesz a tükörnek tőle, én még a TV;lapi;monitor képernyőjét is ugyan ezzel a technikával tisztítom, pedig az uram visít miatta:DD

2018. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, itt is hasonlóképpen írják:

[link]


Ha először mosószeres vízzel törlöm át, utána kell vízzel öblíteni a spray előtt, vagy nem muszáj?


És a végén a leírás szerint a letörléshez kell egy törlőkendő meg egy rongy? Ha én mosogatószivacsot és törlőkendőt használok, az is jó?

2018. aug. 15. 11:34
 6/13 anonim ***** válasza:

5


Ha először mosószeres vízzel törlöm át, utána kell vízzel öblíteni a spray előtt, vagy nem muszáj?


-2x töröld át az eccetes-mosószeres vizzel (a keretek is hozzá tartoznak), és utána a spray. Nem kell külön öblíteni.



És a végén a leírás szerint a letörléshez kell egy törlőkendő meg egy rongy? Ha én mosogatószivacsot és törlőkendőt használok, az is jó?


-Nem.


Nagyobb kéztörlő papír a legjobb.

2018. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi! De az még mindig nem világos, hogy a spray után csak le törölni kell valamivel, vagy két dolog is kell (egyik tisztításra, a másik törlésre)? Mert itt a netes leírás szerint mintha nem lehetne megúszni egy törlővel/ronggyal/akármivel.
2018. aug. 15. 12:21
 8/13 A kérdező kommentje:

Itt meg azt írják, hogy mosogatószivacs + ablaktörlő:


[link]

2018. aug. 15. 12:23
 9/13 anonim ***** válasza:

* De az még mindig nem világos, hogy a spray után csak le törölni kell valamivel,


Csak törölni, egy tiszta kéztörlő papírral


Az első két tisztításra, meg mivel ecetes-mosószeres vízből dolgozol vileda törlőkendő.

2018. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szóval nem kell a spray után a törléshez mosogatószivacs + papírtörlő, hanem elég csak a papírtörlő?

Bocsánat, hogy ennyit kérdezek...

2018. aug. 15. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!