Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablaktisztító üveglapon?

Ablaktisztító üveglapon?

Figyelt kérdés

Tükörnél egyszerű: ráfújom és áttörlöm, de ha egy üveglapot kell megmosni, azt először leöblíteném vízzel, majd ráfújom az üvegtisztító sprét. Utána a törlés előtt még át kell öblíteni, vagy ezt is törölhetem át rögtön, mint a tükröt?

Ha Domestost vagy Cifet használnék, azt le kéne öblíteni, de az üvegre való sprénél nem vagyok biztos.


(Vagy egyszerűbb, ha az üveglapnál is úgy csinálom, mint a tükörnél: ráfújom és áttörlöm, de az ilyeneket mindig a csap alatt öblítem le először.)


2018. aug. 15. 10:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom: sima vizes rongy, utána kétszer száraz papírtörlő.

Én nem használok semmilyen vegyszert, pedig tele vagyok pl. tükrökkel.

2018. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én csak ablaktisztítót használok és hagyományos, nem színes újságpapírral törlöm le, nem kell öblíteni. Kívül vízszintesen, belül függőben törlöm, így tudom melyik oldalin maradt folt. Szer helyett szuper az ecetes víz, csak a feleségem nem szereti a szagát, így inkább nem azt használom.
2018. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az ablaktisztító szereket elvileg mindenhonnan le kellene öblíteni, mert nagyon káros anyagokat többek között formaldehidet is tartalmazhatnak, amely a felületen maradva párolog és nagyon komoly egészségügyi problémákat okozhat. De, szerintem nincs ember, aki tisztességesen leöblíti használat után, mindenki csak letörli. Én nem is használok ilyeneket, csak nagyon ritkán, és csak ablakra. Ha tutira akarsz menni, használj nedves takarítókendő+mikroszálas kendő kombinációt, ez a kettő együtt csodákra képes! Sőt a mikroszálas kendő szárazon is csíkmentesre tisztít minden üvegfelületet!
2018. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!