Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sokan mondják hogy a házimunka...

Sokan mondják hogy a házimunka nem nagy dolog. Nekem mégis egész napos elfoglaltság. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem dolgozom, az egyetlen feladatom az lenne, hogy tökéletes lakást biztosítsak a páromnak amikor hazaér a munkából. De valahogy nem sikerül. Pedig nincs gyerekünk, sem állatunk. Ketten élünk, a lakás 120 négyzetméter. Örökös körforgásnak érzem a teendőket, és soha nem érek a végére. Hétvégén együtt megyünk nagybevásárlásra, de én naponta el szoktam menni boltba friss zsemléért, illetve ami éppen eszembe jut apróságokért. Aztán, minden nap főzök, általában két fogást, leves+második. Na ezzel órák mennek el, az előkészület, maga a főzés, és utánna szalad az egész konyha. Szóval berakom a mosogatógépet, ami nem fér be kézzel elmosom, rendet rakok, letörlöm a pultokat, a mosogatót. De biztos hogy került valami a padlóra, ezért azt is felseprem. A padló a lakás többi részén is problémás, napi porszívózást igényel. Egy nap után tele van a kihullott hosszú hajszálaimmal, furcsa porcica szerű képződményekkel. Kijárunk az erkélyre dohányozni, szerintem onnan is kerül be a sok kosz. A por szintén így, 1 nap alatt úgy áll a fekete elektromos kütyükön mintha soha nem takarítanék. Szóval a napi portörlés, porszívózás alap. A wc-t és fürdőt minden nap felmosom, a wc csészét kitakarítom. Aztán a fürdő a rémálmom, 1-2 nap után vízköves, fakó az összes csap, illetve a kád és a mosdó. Így jöhet a vízkőoldás. Felmosni az egész lakást kétnaponta szoktam, össze van járkálva tusolás után nedves papuccsal. A megtöröljük a lábunkat elv, valahogy nem működik főleg a páromnál. Szőnyegünk nincs. A mosógép naponta többször megy, párom sok ruhát használ a munkája miatt. Illetve a törölközők, konyharuhák, ágyneműk is felgyűlnek, ezeket gyakran cserélem. Kiterítem, majd a tegnapról megszáradtakat kivasalom. A vasalással is elmegy sok idő. Utánna ruha pakolás, általános rendrakás a lakásban. Nos valahogy így néz ki egy napom, a dolgok sorrendje persze nem mindig így van, az helyzetfüggő. És mire végzek ott tartok, hogy már egy munkaidőt kitett a sok tennivaló. Viszont csak az alapvető dolgokat csináltam meg, hol van még az ablakpucolás, a bútorok mögötti takarítás, a belső szekrénypolcok kitörlése, vagy a csempék lemosása stb.
2018. aug. 19. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Igényes vagy, szereted a rendet.

Én is ez vagyok, habár én csak heti 2-3X szoktam sepregetni, porszívózni.

Szerintem a napi porszívózás sok.

Úgy tudod csökkenteni a port, ha ritkábban nyitsz ablakot (ha mondjuk "poros" környékjen laksz), és/vagy heti 1X NAGYON alaposan kitakarítasz, ugyanis ha a szekrények alatt/mögött megülepszik a por, az a legkisebb fuvallat hatására is felbolydulhat és elszállhat a lakás többi részére.

2018. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

- Főzz nagyobb adagokat. Arányaiban nem sokkal több idő. A kész ételt berakod a fagyasztóba aztán mondjuk egy hét múlva előveheted, annyival kevesebb főzés.

- A vasalás 90%-át meg lehet úszni. Gyakorlatilag csak fehér ingeket, ünneplőket kell vasalni, zoknit, farmert, pólót, konyharuhát csak szépen kell teregetni.

- Mondd meg a párodnak hogy ksokat takarítasz, törölje meg a lábát

- Vegyél fürdőszobaszőnyeget, pár ezresből megúszod

- Ha ketten laktok, akkor nem tudom miért kell minden nap rendet rakni. Egy nap alatt nincs kupi.

- Minek takarítod a slozit minden nap?

- Minek porszívózol minden nap?

- Minek mosol minden nap?


Ezekkel máris egy CSOMÓ időt spórolhatsz. Ha így sem bírod, akkor keress egy bejárőnőt aki hetente egyszer vagy kétszer besegít a takarításba. Nem nagy összeg és ha nincs gyerek viszont van 120m2 lakás, akkor valószínűleg anyagilag is megtehetitek.

2018. aug. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én főzés közben már pakolok be mindent a mosogatógépbe, amit használtam és már nem kell. Amit egyszerűbb kézzel elmosni (műanyag tálak pl.) azt pikkpakk ellögybölöm, törlöm, és mehet a helyére. A pultot is letörlöm, kimosom a mosogatómedencét, áttörlöm a csapot, amikor már minden a tűzhelyen van és elpakoltam, összehúzom a konyhát partvissal és ennyi. Amíg fő az étel, bőven meg lehet ejteni a többi takarítanivalót is, mondjuk én nem törölgetek port és nem porszívózok naponta. Van lábtörlő, bent az előszobában is belépőszőnyeg, alap, hogy mindenki leveszi a cipőjét és papucsban közlekedik, a fürdőben ott a kádkilépő, nem dzsuvázzuk össze a lakást. Négyen vagyunk, meg is bolondulnék, ha mindenki cipőben és vizes papucsban trappolna jobbra-balra. Próbáld meg rendszerbe szervezni a dolgokat, és megtenni az "óvintézkedés"-eket. Ha telefröcskölitek a fürdőt, akkor jó lenne valami zuhanyfüggöny vagy kádparaván, és mindenképp egy vastag kilépő. Az erkélyajtó elé is egy kisszőnyeg, ha sokat mászkáltok ki, és egy hosszú függöny, ami valamennyire véd a portól. Vannak jópofa, divatos kendők, sapkák, amiket a fejedre tehetsz, de önmagában az is sokat segít, ha összecsatolod otthon a hajad, és csak a fürdőben fésülködsz. A párodat pedig vagy neveld rá ezekre az elemi dolgokra, vagy adjatok lejjebb az igényességből, az nem normális dolog, hogy neked az egész napod a sikamikával telik. Hogy fogod megoldani munka mellett?
2018. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem csinálsz rosszul, de túlzottan alapos akarsz lenni. Hagyj egy kissé több koszt, port és rendetlenséget, mert az sokkal egészségesebb (testileg és lelkileg is)és egyben vendégszeretőbb, lakhatóbb lakást biztosít, ahol az ember elengedheti és jól érezheti magát, nem a rendre és tisztaságra kell vigyázni A házimunka meg nehéz és fáradságos.
2018. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most még bírod,de később már nem fogod.Magad döntöd el min fogsz változtatni.
2018. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nincs rendszer abba ahogy csinálod. Ezért forgácsólódsz szét egy ilyen lakás esetében. Totál szétcsúszol. Látszik az írásodba, és az egész napod úszik.


itt is például:


maga a főzés, és utánna szalad az egész konyha


Ha főzés közben folyamatosan, figyelnél a dolgokra minimum 1 órát tisztán megspórólsz, és nem úszik körülötted minden.


Ha kell írj privit és szívesen segítek.

2018. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

6+

*Aztán a fürdő a rémálmom, 1-2 nap után vízköves, fakó az összes csap, illetve a kád és a mosdó


itt is, tuti, hogy nem jó a vegyszered amit használsz

2018. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is itthon vagyok. :)


Általában 6 órakor kelünk, mindig a lányunk ébreszt minket. Lefőzöm a kávét, közben csinálok neki kakaót. Azt megissza, meg kapcsolok neki mesét. Megkávézok, beindítok egy mosást majd, ha már ott vagyok, citromsavval - fel kell higítani - letörlöm a mosdót, a kádat, a csempét, a zuhanyfülkét. A wc-t is kisúrolom. A konyhában csinálok reggelit, elmosogatok és kipakolom a mosogatót, letörlöm az asztalt, a pultot. Reggeli után felrakom a székeket az asztalra, beágyazok, letörlöm a port a tévéasztalról, a szekrények polcairól és a helyére teszem a gyerek játékait. Odarakom az ebédet főni, de ezt csak 2 naponta teszem, olyankor nagyobb adagot. Nem készítem elő a főzést, hanem a hagymát összeaprítom, a vágódeszkáról az olajba teszem, kész gulyáskocka-húst veszek és mehet bele, felöntöm vízzel. Ennyi. Fűszerezem. Fő is magának a pörkölt. Ebéd után elmosom azt az egy edényt, a 2 tányért - amikor párom itthon van 3-at - elpakolom és tulajdonképp ebédtől szieszta van. 60M2 a házunk. Délután sétálunk, vagy az udvaron vagyunk, este meg belocsolok, kapálok vagy amit kell. Ennyi. Nem nagy szám. A teregetést is este oldom meg, hogy ne lássák a szomszédok a ruháinkat, ez megszárad reggelre. Reggel gyorsan beszedem. Hetente 2x mosok. Vasalni nem vasalok. Hetente 1x bekapálom a kertet. De mégis jut időm délutáni sziesztára és esti kikapcsolódásra is és nincs kupleráj. e

2018. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolso! A szomszedok miert nem lathatjak a ruhaitokat? :)
2018. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fekete berendezéseket törölgesd nedves padlótörlő kendővel, nem tévedés a "padlótörlő". Több napig szinte pormentes marad minden.
2018. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!