Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik erősebb lefolyótisztít...

Létezik erősebb lefolyótisztító a mr. Muscle-nél / tiretnél?

Figyelt kérdés

A problémám: dugul a kád, nem tudom mi óta... 1 hónapja tuti nagyon nehezen folyik le a víz.


Az elmúlt fél évben többször is volt vele probléma, az utóbbi 4 hónapban kb. 3 mr. muscle-t és 1 egész tiretet öntöttem bele... a tiretet kb. két hete... de megint olyan nehezen folyt le a víz... kipumpálom így tusolás / fürdés után (igyekszem tusolni de így is feltelik benne..)


Létezik erősebb tisztító a mr. muscle-nél / tiretnél?


(mindkettő folyékony tisztító volt, nem granulátum)


Mit ajánlotok?

Nincs pénzem szerelőt hívni... én magam szétszerelni nem tudom és nem is fogom... albérletben élek, nem akarok bajt belőle :(


Kiönthet a fürdő?


A padlólefolyót 2 hete pucoltam ki, kb. a tetejéig állt benne a dzsuzva, amit tudtam kiszedtem kézzel.


Lehet hogy amikor a padlólefolyót tisztítottam, jobban letömködtem a kezemmel a "dzsuvát"? És ez befolyásolja a kádat is?


Mit tegyek?


Mi van még erősebb tisztítószer mint a mr. muscle / tiret?


24/l



2018. okt. 19. 02:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Olcsóbb, ha veszel szűrőt a kádba, miután használtad a lefolyótisztítót.

Valszeg a hajtól dugult el.

2018. okt. 19. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. pumpa, 2. szűrő, 3. fefolyótisztítás, 4. csőgörényes kihívása.

A szappan rakódik le a csatornában, nekünk 3-6 évente kell egy karbantartó tisztítás emiatt.

De az is lehet, hogy el van dugulva valamitől.

2018. okt. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lenti linken található tubolo nevezetű szer nekem nagyon bevált. Hajtól keletkezett dugulást is el intézte, viszont elég kemény vegyszer így jól szellőző helyiségben kell használni és utána egyből kifele és min. 10-percig had szellőzőn a helyiség, miután újból bemész.

[link]

2018. okt. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezekkel a tiret és társaival mi is próbálkoztunk, szintentartásra jó, kisebb szennyeződéseket leviszi, de itt csőgörény kell. Szépen kipucolta a csöveket. (mosogató, fürdőkád, mosdó), utána nagyon szépen elment minden. Mi használunk szűrőket is a fürdőszobában és a konyhában is, havi egy tiret kezelés ~s minden rendben.

Ki tudja mióta gyűlik benne a kosz és a haj. Szólj nyugodtan a főbérlőnek, esetleg tud szakembert szerezni illetve az ő érdeke is, hogy egy dugulás miatt ne ázzon szárra a lakás, esetleg leáztass másokat.

2018. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindig használok szűrőt, hetente egyszer pedig magasnyomású forró (40-50 fokos) vízzel, 2 púpozott kiskanál szódabikarbónával (5 percig), 20%-os ecettel tartom tisztán a lefolyót. Havonta egyszer pumpálom és megküldöm egy hosszú mosogatószeres kefével mielőtt elvégzem rajta a fent leírt mosást.
2019. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha a lefolyód nem rézből van akkor szerezz be egy hosszú vékony drótot (csőgörény/villanykábel), tegyél a száraz lefolyódba 5 púpozott kiskanálnyi szódabikarbónát, majd dugd le a drótot amíg nem érzel egy laza elakadást, próbáld meg nyomni és kipiszkálni. Ha nem megy akkor csak próbáld meg lejuttatni a szódabikarbónát a dugulásig (dmben/rossmannban/lidlben tudsz venni egy pici elektromos pumpát ami szív és fúj, használhatod azt is) majd önts a lefolyódba egy kis pohár (2-3 dl) 20%-os ecetet. 3 perc múlva megint csőgörényt tekergess/nyomogass a lefolyóba, majd pumpálj. Ez után 2 percet várj még és jöhet a forróvíz.

Amint a víz lefolyt (pumpával rásegíthetsz) használd a saját lefolyó tisztítódat rendeltetésszerűen.

Ha megcsinálod ezt a hét minden napján a padlólefolyó tisztításával együtt (kikapod a dzsuvát, szódabikarbóna+ecet) és nem javul a helyzet akkor oda szakember kell mert akkor a dugulás mélyen lehet.

2019. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Búvár lefolyótisztító granulátum

Csak a szellőztetésre figyelj

2019. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ecetsav és a citromsav (külön-külön) elég sok szennyeződést felold.

Érdemes lefekvéskor 2 üveg 20%-os ecetet beleönteni, és ott hagyni reggelig.

2019. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5-ös és 6#-os vagyok, mosószódát akartam szódabikarbóna helyett írni, mindig összekeverem a kettőt de nem ugyanaz
2019. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!