Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lignit szén tényleg ennyire...

A lignit szén tényleg ennyire rossz? Nemérdemes vele tüzelni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 10:13
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
Büdös. De szerintem nem rossz. A puhafánál többet ér. Olyan helyről kell venni ahol letakarják az eső miatt. Mivel olyan mint a szivacs. És ha megszívja magát nehéz lesz a vizet fizeted és nem is ég. Betárolni nem szabad csak egy évit mert porlad.
2018. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
keverve másik szénnel próbáltad már?
2018. nov. 27. 11:03
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Alacsony fűtőértékű. Kb fele mint a kétévet száradt fának. Az ára viszont kedvezőbb.

A legolcsóbb fűtőanyag jelenleg. Sorban követi a fekete-, barnakőszén, lombos kemény fa, gáz. A gázhoz képest kb. 20%-al olcsóbb.

2018. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
lengyel szén és fa mellé gondoltam kiegeszítésnek :)
2018. nov. 27. 12:22
 5/15 anonim ***** válasza:
Meg lehet vele próbálkozni kiegészítőnek, de lignitet viszonylag jó hatásfokkal csak erőművi körülmények között lehet elégetni, ahol folyamatos légbefúvással javítják az égés minőségét. Vegyél pár mázsát, el fog fogyni, de te is tapasztalni fogod, hogy nehéz vele fűteni, iszonyat sok hamuja van, és sűrű, nagyon büdös, csípős füstöt okád. A szomszédok biztosan nem a lignittel való fűtésedért fognak szeretni :)
2018. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

van ahol ruhát égetnek meg amit talállnak.

..igazából mindegy melyiket szagolom ,veszek 2-3 zsákkal a tüzépről kiprobálni mostmár kiváncsi vagyok :)

2018. nov. 27. 14:25
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
Én fa mellé vettem máskor. Megraktam az utánfutómat fizettem érte 5-6 ezret. Otthon elraktam és a fához adagoltam a kazánra. Sok fa és a tetejére a lignit. Olcsó és jó. De ha nem takarják le a tüzépen akkor ne vegyél.
2018. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 benboglar ***** válasza:
Évek óta tüzelek vele, fával vegyesen a kandallóban.Az a lényeg, szárazan kell vásárolni és tárolni. Faparázsra teszek nagy darabokat, van úgy, hogy reggel forró a kandalló és fával újra megrakom ! Nem büdösebb, mint más szén !!! Viszont sokkal olcsóbb, az idén is még 1.250 Ft-ért vettem mázsáját !!
2018. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
kiprobállom mindenképp :) kedvező az ára,bár felénk 2ezer mázsája
2018. nov. 29. 20:43
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Előnye:

- olcsó


Hátránya:

- mindig vizeset kapsz, tapintásra akár a virágföld, baromi sok (ráköltött pénz 1/3-a) energia veszendőbe megy, mire kipárolog a víz a kazánból.

- mivel vizes, nagyon jól kicsapódik a kéményben, kazánban. Még a szoba fala is átnedvesedik a barna létől, ha rendszeresen fűtesz vele. Jellegzetes szúrós szagot áraszt.

- 5-8% ként tartalmaz, amit ha elégetsz víz jelenlétében kénes savvá alakul, a kémény tégláit szétmarja, a kazánt kilyukasztja.

- a kéndioxid eléggé mérgező, az ember asztmás és allergiás lesz tőle (főleg a gyerekek), a fáknak lehull a levele.

[link]


Tudom, hogy csóróság van, de a lignit és szemétégetés miatt évente kb. 5-10 ezer ember meghal. A rossz levegő okozta szövődmények miatt. Nem normális, hogy napnyugta után vágni lehet a füstöt a településeken. És ma már a lakosság sokkal nagyobb légszennyező mint az ipar vagy a közlekedés.

2018. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!