Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógép tartálya mennyire...

Szárítógép tartálya mennyire telik meg egy adag ruha szárítása alatt? Alig lesz benne pár csepp, vagy szinte tele lesz?

Figyelt kérdés

Ha kevés lenne benne, akkor nem az a kérdés, hogy hány adagonként ürítitek, hanem hogy kb mennyi víznek kéne lennie a tartályban egy adag után.

Normál adag ruha, mosép után, elég vastagok, itthoni melegítő + pulóver.


Pár napos a gép, és szerintem nem jól működik, de a szakszervizzel nem jutottam dűlőre, az előbb hívtam őket.



2019. jan. 14. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kb 2-3 liter/ mosás.

Whirlpool 2 éves gép.

2019. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyesmire számítottam.

Nekem kb 1 deci gyűlt össze benne 3 adag után!

Ezt elmondtam az ügyfélszolgálatosnak is.

Múlt héten vettem a gépet, tehát zsír új.

Megkérdezte: a gép megszárítja a ruhákat?

Mondom: végül is igen, megszárítja.

Hát, akkor ő nem lát mechanikai hibát, a ruhák szárazak, én meg azt mondtam, hogy van víz a tartályban.

Megpróbáltam neki újra szépen elmagyarázni ugyanazt: 1 DECI VAN 3 ADAG RUHÁBÓL!

Ellenben a beltári pára megemelkedett 48%-ról 60-ra, ami szerintem nem normális.

De a lényeg, hogy a ruhák szárazak, mit problémázok?


Ja, hogy épp azért vettem, mert nem akarok bentre teregetni, hogy tiszta pára legyen a ház és penészedjen...

2019. jan. 14. 14:26
 3/11 acelsziv ***** válasza:

függ a ruhamennyiségtől, típustól, centrifugálás sebességétől.

Nekem volt, hogy színültig lett a tartály törölközőknél. volt, hogy csak kevés volt benne. De ha a ruha száraz akkor nem értem, min parázol

2019. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Én értem a problémádat. Én is azért vettem, hogy a lakásban kevesebb legyen a pára (no meg több a hely).


Kondenzációs, vagy hőszivattyús?

2019. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

te vagy a szervizes?


nem tudom, mi az, ami nem érthető:

azért vettem egy gépet, hogy ne bentre teregessek, és ne legyen pára.

erre nagyobb pára van bent, mint valaha.


nem a tartályban gyűjti a vizet, hanem kiküldi a légtérbe.


nyilván függ a ruháktól, mennyiségtől, anyagvastagságtól.

3 adag vastag téli ruháról beszélünk, úgy gondolom, nem 1 deci víz van benne.

sőt, nem csak úgy gondolom, hanem egész biztosan több van benne, hiszen a vízmennyiség megjelenik a levegőben...

2019. jan. 14. 14:42
 6/11 A kérdező kommentje:

77%-os:


kondenzációs.

az nem lenne baj, hogy melegít, sőt ha csak kicsit lenne magasabb a pára, azt is elnézném.

de 48%-ról 60-ra szerintem nagyon sok, és a tartály tartalma sem normális.

2019. jan. 14. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel őket újra, és mondd azt, hogy most már semennyi víz nincs a tartályban szárítás után.

Akkor talán elviszik javítani, vagy kicserélik.


Mert az biztos, hogy nem működik megfelelően.

2019. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most nem a Gorenje ügyfélszolgálatot hívtam, hanem a megyei szervizt.

A hölgy itt sem tudta, hogy mennyi víz kéne legyen benne, de legalább segítőkész volt, 4 után lesz bent a szerelő, akinek biztos van tapasztalata, tudok vele beszélni.


A Mediát is hívtam, elviszik, 14 napon belül elállhatok a vásárlástól, vagy hoznak ugyanilyen gépet, vagy ráfizetéssel akár drágábbat, vagy a pénzt is visszaadják, amit én akarok. Csak annyi, hogy egyedül kell összecsomagolnom. Ez is probléma, mert egyedül élek, meg a nylon ugye melegítéssel volt a gépen, kibontásnál azt szétvágtam, máshogy le se lehetett volna szedni, akkor hogy csomagoljam be?

Beszélek a szerelővel, bár nem akarom, hogy egy pár napos gépet szervizelni kelljen.

2019. jan. 14. 15:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Visszacsomagolásnál nem kell foglalkoznod a nejlonnal, azt ők úgyis leszaggatják róla amikor bevizsgálják a gépet. Tekerd vissza a dobrögzítő nagy csavarokat, tedd rá a hungarocellt, aztán húzd rá a dobozt és kész, valamint ne felejtsd el a hozzá kapott egyéb dolgokat sem a tetejére rakni, pl. plusz gumitömítés, gégecső, csavarok, használati utasítás, amiket kaptál hozzá. Akár egy nagy zacskóba és ráragasztod a tetejére egy csík cellux-szal.
2019. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Beszélek a szerelővel, bár nem akarom, hogy egy pár napos gépet szervizelni kelljen."


Ha nem megfelelően működik, akkor hibás, innentől pedig tökmindegy, hogy akarod vagy sem, muszáj szervizelni. Hiszen a jelenlegi állapot neked sem jó, gondolom ezért írtad ki a kérdést :)

2019. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!