Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tényleg gáz, hogy a fehérneműk...

Tényleg gáz, hogy a fehérneműket a többi ruhával mosom 40 fokon?

Figyelt kérdés

2 éve vezetem a saját háztartásom. Most egy facebookos csoportban jött fel a téma.

Többnyire sötét ruháink, ágyneműink, törölközőink vannak, a bugyik-gatyák is sötétek vagy színesek.

Néhány törölköző, konyharuhák, törlőrongyok fehérek, meg pár zokni. Azokat 60-on mosom.

Tele lenne bacival az összes ruhánk?

Mert amúgy semmi bajom nincs se nekem, se a páromnak.

Nyáron napra teregetek, elvileg az is fertőtlenít, télen meg szárítógépezek, ami azért magasabb hőfokon megy, mint 40.

Ez így nincs rendben?

Ti hogy csináljátok?



2019. márc. 2. 10:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondtam, hogy ostobák. Csak kb én lettem leigénytelenezve és undorítózva emiatt. Csak ugye ők nálam idősebbek, tapasztaltabbak, kisgyerekes anyukák. Gondoltam akkor tényleg én csinálok valamit rosszul.

Anyukám mindig 95 fokon mossa az alsóneműt, zoknit, törölközőket. Mégis sajnos sűrűn vannak nőgyógyászati gondjai.

Nekem (lekopogom) sosem volt baj az altájammal.

Nyilván, mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Az immunitásunk sem egyforma, bár szerintem azért egy egészséges embernek nem kéne mindenét maga körül fertőtleníteni. Lehet, hogy emiatt is esik az immunitás, mert csak ritkán találkozik a test bacikkal és nem építi ki ellenük a megfelelő védelmet. De nem tudom.

De megnyugtattatok :). Azért az ágyneműket ezentúl néha bedobom hatvanra. Ezt a poratkás dolgot nem tudtam..

2019. márc. 2. 14:21
 12/17 anonim ***** válasza:
ma 13:33, azt hinné az ember az alap, hogy ha valami nőgyógyászati gond van vagy valami más betegség, akkor magas hőfokon mos az ember (amúgy ezt pont írtam is). De egyébként elég a 40 fok szerintem is.
2019. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tegnap 13.33-nak: Nem mondom, hogy nincs igazad a fertőtlenítő mosással kapcsolatban, de az én alsóneműimet csak 40 fokon szabad mosni.
2019. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

A poratkát nem csak forró vízben lehet kinyírni. Pontosan ugyan olyan jólétre szenderülnek a -18 fokos fagyasztóban is. Utána felengeded és 40 fokon kimosod.


A havonta 1 x 90 foktól lesz jó dolga a masinának, az kimossa a csövekben maradó dzsuvát. 1 liter ecet totál fölösleges bele.

2019. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Poratka: ha senki nem allergiás rá a családban, akkor nem kell emiatt magasabb hőfokon mosni. Nálunk sajnos mindenki érintett, és úgy éreztem, hogy tényleg segít a 60 fokos mosás, szintetikus párna, paplan, szűrős porszívó stb.
2019. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A vízkő miatt teszek bele ecetet. Nagyon kemény a víz :(
2019. márc. 4. 21:08
 17/17 anonim ***** válasza:

Poratkát én sem bírtam. Aztán elköltöztem egy PVC padlós lakásba és már másnaptól semmi bajom nem lett, és azóta sincs lassan 6 éve.


A mosáshoz vízkő miatt adott ecet lófütty, öblítőszer helyett viszont tökéletes. Kemény víz esetén vízlágyítót kell használni, de olyat ami a vízrendszerre van kötve. A mosószerhez(mosószerben lévő) adott cucc csak a mosóvízben működik, aztán megy a lefolyóba és az öblítés ugyan úgy a kemény vízzel fog történni és szépen a ruhában is marad. Szárítógéppel csodát tudnál tenni.


A fehérnemű mehet a pamuttal, csak "szükség esetén" kézzel előbb dolgozd ki a gatyát-bugyit és a plusz öblítést mindenképp nyomd rá.

2019. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!