Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alsónemű és zokni mosáshoz...

Alsónemű és zokni mosáshoz elég a 60 fok vagy érdemesebb 90 fokon mosni?

Figyelt kérdés
ja és a dm-ben kapható sanytolos folteltávolító mosóporral szoktam mosni őket.
2019. márc. 6. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%

40 fok a felső határ, különben tönkremegy.

Bele van írva minden ruhába, hány fokon szabad max. mosni.

Anyag szerint meg a mosógépre van írva.

Most fogsz először mosni?

2019. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
60 éves vagyok, évtizedek óta vezetek háztartást. A fehérneműt és a zoknikat mindig 40 fokon mostam, de még soha egyetlen családtagomnak sem lett semmilyen fertőzése. Ezeket naponta cseréli az ember. A törölközőknél 60 fok mehet. Annak idején a tetra pelenkákat, pamut kisingeket, rékliket a babáknak mostuk 90 fokon, még a Hajdú automaták megjelenése után. (Előtte ezeket a holmikat üstben kifőzték. A mai jó minőségű mosószerek idején persze már jóval könnyebben tiszták lesznek a ruhák. Én arra vigyázok, hogy a fehéreket, feketéket, és egyéb színeseket külön mosom. De a pamut, viszkóz stb. anyagok idején én mindig az új daraboknál megnézem a mosási tájékoztatót a mai napig.
2019. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!