Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legerősebb vízkőoldó,...

Melyik a legerősebb vízkőoldó, csempe, krómozott és rozsdamentes felületre?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az ecet.

Pedig a lehető legdrágabbal is probáltam mar de csaj ez vált be.

Ecetet öntök egy szivacsra, azt belemártom mososzodába es lehez dorgolni.

Csapnál ovatosan.

A sosav is jo de ezeket amiket felsoroltál megmarja.

Ugyhogy azt ne.

2019. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hazai gyártmány , spar egyéb külföldi csak szaglik , spriccnivel érdemes petmetezni , letörölni újra majd öblíteni , aztán laza szellőztetés .
2019. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Este a csapokat ecettel bekenem, rá egy nejlonzacskó. Reggel csak le kell öblíteni.
2019. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
30% sósav az amit még kereskedelmi forgalomban meg lehet kapni. A vízkövet 1mm-es 10-20 sec alatt feloldja. Természetesen a krómozott felületet (mondjuk 10µmm) is, azonnal oldani kezdi, azaz nagyon gyorsan károsítja,ez kb 20 sec alatt látható károsodást okoz.
2019. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ecet, sósav, de a krómozást is gyorsan lekapja.
2019. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ecetes rongy , csaptelepre rátekerni , másnap ultrás szivacs -al lemosni ! Ragyog mint a Tücsök segge !
2019. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A rozsdaoldó. Úgy tudom, foszforsav a hatóanyaga. Festékboltban kapható. Festés előtt a vasat szokták vele lekezelni. Gyorsan, pár perc alatt, pezsegve oldja a vízkövet. Az ecetnél, citromsavnál sokkal gyorsabb. Én azt használom. Csak nem szabad (főleg járólap, csempe, mosdó, kád, WC csésze porcelán edény esetén) ráönteni és rajta hagyni. Egy rongyot belemártva törölgetni kell, és amikor elfogyott róla a vízkő, rögtön lemosni. A fémek, kivéve az alumíniumot, sokkal jobban bírják, azokon nem gond, ha tovább rajta marad. Üvegtárgyak tartósan is bírják. Ha a kezedre megy, rövid idő alatt annak sem árt, és vízzel könnyen lemosható.


Valaki a sósavat javasolta, de azzal nagyon kell vigyázni, mert nagyon hamar kikezdi azt is, amiről le akarod szedni a vízkövet. Gumikesztyű nélkül ne használd! A belégzése nagyon káros!! A sósavat nem ajánlom. Több olyan tisztítószer is van a háztartásban, amivel keveredve a keletkező gáz percek alatt megölhet!

2019. márc. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!