Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tudtok ajánlani nagyon erős...

Tudtok ajánlani nagyon erős zsíroldót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy odaégett,rászáradt, belül zsírfoltos teflon edényem és semmi nem hozza le róla a zsírt.

Próbáltam vagy 5 féle hideg zsíroldót ma pedig forralt, trisós 1 l hez 3 evőkanalas koncentrátummal próbáltam leszedni, de meg sem kottyant neki!


Tudtok ajánlani valami nagyon erős hideg vagy meleg zsíroldót amit rákenek, ráfújok és hagyom hogy oldja vagy dörzsölöm?


Dörzsivel ugye nem tudok nekimenni mert akkor szétszedem a teflont.


Válaszokat köszönöm!



2019. márc. 28. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Teflont semmivel nem lehet kezelni, mert azzal sérül a teflon része. És ha már ennyiszer kezelted, akkor annak kuka. Beveszi a vegyszert, vagy nem is tudom hogy mondjam. Én egyszer Jar mosogatós vízben főztem ki, és utána ki kellett dobnom, mert minden főzésnél érezni lehetett a mosogató illatát.
2019. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha a hideg zsíroldó (ami káliumhidroxidot tartalmaz) 1 nap alatt sem hajlandó felpuhítani, akkor tényleg kuka.
2019. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Xon-Forte
2019. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Benzin
2019. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Mivel a teflont már kémiailag tönkre tetted, ilyenkor már csak egyetlen megoldás létezik.

Lefested feketére...

...és ha megszáradt, kidobod.

2019. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

öntsél bele vizet és kezdd forralni, közben falapáttal kapargasd az alját.

ha ez sem segít, akkor kuka.

a leégett zsírt a forró zsír is fellazítja, azzal is lehet próbálkozni.

az a baj, hogy a zsír 250-300 fok felett ég oda, a teflon meg már 200 felett bomlik. szóval ha egyszer leégett a zsír, az a bevonat már nem lesz jó sosem

2019. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Tedd a kutya elé, azt is lenyalja. :)


Dugd be meleg, forró vízbe pár napra, cserélgesd a vizet. Időnként finoman törölgesd-súrold a zsírt dörzsszivaccsal közben.

Utána gyógyszertári benzint önts rá és egy másik szivaccsal törölgesd le. Lassú lesz! A teflont nem kell lesúrolni, csak a zsírt, ésszel.

2019. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Ami már elszenesedett azt nem fogod háztartási cuccokkal feloldani. Vagy lecsiszolod, vagy kuka.
2019. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
brigéciol
2019. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!