Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyógyszertári 70%-os alkohol...

Gyógyszertári 70%-os alkohol milyen hatással van a ruhákra? (házi öblítőt szeretnék készíteni)

Figyelt kérdés
Már egy ideje áttértem a zero waste mosási megoldásra. Öblítőt otthon készítem: ecet+víz+illóolaj. Ez működik is, viszont az illóolajat nem érztem a ruhákon. Arra gondoltam, hogy ehhez az egész keverékhez adok valamennyi gyógyszertári akoholt, hogy a ruhák illatosak maradjanak száradás után is. Árthat a ruháknak?
2019. máj. 5. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Mennyivel jobb megvenni az 3-4 ecetes flakont mint az 1 öblítőset?

Nem mellesleg, hamarabb fogod kidobni a kukába a ruháid, mert előbb tönkremennek.

Környezettudatossbb akarsz lenni, akkor gyűjtsd a szemetet szelektíven.

2019. máj. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Az illóolaj nem oldódik vízben. Ha alkoholban oldod és ahhoz vizet teszel, akkor legfeljebb egy finom emulzió jön létre, az illóolajnak a textilnemű rostjaihoz való tapadása azonban valószínűtlen. Tovább nehezíti a kérdést, hogy az illatanyagok többnyire nem közvetlenül tapadnak a textiliához, hanem valami fixáló anyagon keresztül.
2019. máj. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Illóolaj helyett használj mosóparfümöt.

Be se kell előre keverni, csak csepegtetsz belőle a öblítős rekeszbe az ecethez.

[link]

2019. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem működik az illó olajas illatosítás. Fent jól leírták. A bolti öblítő vegyi anyagai tapadnak a ruhára ès bomlás közben illatoznak, akárcsak a parfümök.

Vannak növènyi aromavizek, ami az illóolaj gyártás mellèktermèkei. Talán ezek... Viszont illatuk más mint az illóolajnak.

Inkább tegyèl a szekrènybe levendulazsákokat v hasonlót.

Èn nem hiányolom a ruhák illatozását, ettől nem szebb ès tisztább.

2019. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Bár még nem mostam ilyennel, de úgy tudom, az alkohol erős oldószer, ennélfogva nem ápolni vagy stabilizálni fogja a szövetet, hanem roncsolni.


Az illatról én is azt gondolom, hogy minek? Ahogy előttem írták. Én még a büdös életben nem éreztem senkin, hogy jó illatú lenne a ruhája, sosem kérdeztem meg, hogy "Hát te milyen öblítőt használsz, hogy ilyen tavaszi virágos mező-illat leng körbe?"

Az öblítő NEM érződik, csak amíg kiveszed a ruhát a gépből.

Teszteltem Lenor illatgyöngyöket, jó kis adagot kaptam a gyártótól/forgalmazótól, aztán véleményt kellett írni a projekt során többször. Tényleg jó illat volt teregetésnél, de már kb akkor se nagyon érzett, mikor a száraz ruhát beszedtem. Aztán 6 hetes illatot ígért, gondolom sejted, hogy ebből semmi nem valósult meg. És ez az a vegyi anyag, aminél plusz dolgok is segítenek, hogy az illat megmaradjon. A te változatodban ezek nincsenek meg.

Akkor döbbentem rá, hogy az egész illatozósdi pénzkidobás, mikor a jelenlegi mosógépem valami oknál fogva a mosás elején kimosta a tartályból az öblítőt, a mosóporral együtt. Felesleges volt így megvennem, végül már nem is vettem, és semmi hátrányát nem érzem.

10 éve nem költök öblítőre, és a ruhák így is tiszták és illatosak, mert a mosóporban is van illatanyag.

2019. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!