Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A vízlágyítót lehet helyettesí...

A vízlágyítót lehet helyettesíteni ecettel?

Figyelt kérdés
Baranya megyében lakom, itt nagyon kemény a víz, ezért szűkséges mosásnál a víz lágyítása.Olvastam itt az oldalon, hogy sokan ecettel öblítenek, tehát nem lesz ecetszagú a ruha, és eszembe jutott, hogy nem-e lehetne a vízlágyítót ecettel helyettesíteni, mert gondolom vízlágyító hatása van, mivel pl. a vízkövet jól le lehet szedni ecettel.van valakinek ez ügyben valamilyen tapasztalata?
2010. júl. 11. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet helyettesíteni ecettel, lehet használni mosószódát, ami szintén lágyítja a vizet, és még tisztít is.
2010. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! ....és kb. mennyit célszerű adagolni belőle egy mosáshoz?
2010. júl. 11. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ecet nem lágyítja a vízet! Nem tudom ki találta ki de hülyeség! Az hogy az ecet oldja a vízkövet annak semmi köze nincs ahoz hogy a vízben benne levőt csökkenti e, ez egy teljesen fals hozzá nem értő feltételezés!Mosószóda és trisó csökkenti a víz keménységét.
2010. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mosáshoz ecetet tenni meg a legnagyobb marhaság a mosóanyag hatását csökkenti, mert a lúgos mosószert közömbösíti!! Öblíteni lehet ecettel.
2010. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hm....az mondjuk igaz, h közömbösíti, mert az ecet savas, a mosószer pedig lúgos kémhatású....Viszont hallottam olyat is, h kb. egy hónapban egyszer ha valaki egy főzőmosást végez csak ecettel (üres dobbal), akkor az jó a gép vízkövesedése ellen....tehát tkp. arra vagyok kíváncsi, h föltétlenül szűkséges-e a vízlágyító használata, vagy van-e valamilyen alternatív módszer, amivel megspórolhatnám a vízlágyító árát.Trisót szoktam használni, de csak fehér ruhákhoz, mosószódát még nem használtam....Egyébként úgy tudom, h a mosóporok is tartalmaznak vízlágyítót...
2010. júl. 11. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:

A mosóporokban van vízlágyító hatású anyag azért ajánlanak nagyon kemény víznél többet használni.

A vízkőoldás az igaz legjobb citromsavval végezni az ecet is elég jó csak a vízkőoldást nem mosóprogrammal kell csinálni mert 24 óra kell ahhoz hogy tényleg feloldódjon a vízkő.A mosóprogram kevés idő ahhoz hogy feloldódjon.Ilyenkor 1,5kg citromsavat kell a dobba tenni vagy 3 l ecetet és felönteni 4 literre melegvízzel 24 óráig állni hagyjuk és akkor rá lehet indítani egy mosóprogramot.Én csináltam olyan mosógépet ami annyira el volt vízkövesedve hogy 3 ciklust kellett csinálni összesen 4,5kg savval mire tökéletes lett.

2010. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szakmámat tekintve okleveles vegyész vagyok.

Legjobb tudásom szerint az ecetsav NEM lágyítja a vizet. A víz keménységét a vízben oldott kalcium- és magnéziumsók okozzák. Ha ehhez ecetet öntünk semmi mást nem fogunk kapni, mint ecetes kemény vizet. Semmilyen kémiai reakció nem megy végbe, ráadásul az ecetsav sói, az acetátok és hidrogén acetátok is jól oldódnak vízben. Pont ezért oldja fel a kicsapódott vízkövet. De az oldott "vízkővel" semmit nem tud kezdeni.


"kb. egy hónapban egyszer ha valaki egy főzőmosást végez csak ecettel (üres dobbal), akkor az jó a gép vízkövesedése ellen..."

Persze, mert leoldja a már kicsapódott vízkövet. De ennek semmi köze a lágyításhoz.


És egyébként én is Baranya megyében lakom. :)

2010. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na most akkor: a mosószóda a vizet lágyítja és mosószerként is szolgál.Hátránya, hogy kifakíthatja a ruhát.

Színes ruhához mosódiót használok, ez nem fakít.

Fehér ruhához szódabikarbóna.

Az ecetes öblítés a ruhákat "lágyítja", hozzá még a színt fixálja.

2010. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A trisó is jó vízlágyító.
2010. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!