Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vagy inkább egy...

Családi ház vagy inkább egy fullos nagypolgári lakás?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok?

2019. júl. 28. 11:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
#9-es, mikor megvettük ezt a házat, a maradék pénzből felújítottuk, és ha egy ház tényleg rendesen fel van újítva, akkor az 2-3 évtizedig tutibiztos! Elég pesszimista lehetsz, ha állandóan arra teszel félre, nehogy rád omoljon! :D Azon kívül csak kaja és rezsi, más nincs havi szinten!
2019. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#11

Akkor nálatok ingyen van a szemétszállítás, esetleg a korlátlan vízfogyasztás, a biztosítás, takarítás, a lakáson kívüli világítás?

Mert a közös költségben ezek vannak. Ezeket te is fizeted a családi házban, kivéve talán a takarítás, ami nagyjából havi 6-800 Ft, de ezt nem kell fizetned, ha a lakók vállalják a háztakarítást, a kukák kirakását és a járdák takarítását, beleértve ebbe a téli hótakarítást is, amit te a családi háznál megteszel.


Azt azért elmesélném neked, hogyha beköltözöl egy új, vagy fullra felújított társasházba, ott nem akkora a felújítási alap, mint egy 50 éves esetén, hanem időarányosan és m2-re van meghatározva.

Ettől még elfagyhat, eldugulhat egy cső, vagy rongálódhat a tető, amit bizony javítani vagy cserélni kell. Még ha 20 évenként is, az neked társasház esetén nem kerül semmibe, mert azt a 100ezret, ami m2 arányosan rád esne már kifizetted, viszont családi ház esetén pengethetsz ki 3 milliót.

Egyébként nem beszélek a levegőbe, ahogy egy korábbi válaszomban írtam családi házban lakom, de megvan a budapesti lakásunk is, tehát érzékelem a különbséget az anyagiakban.

Nem leroggyant 100 éves házunk van, mégis egy örökös perselymalac, nincs olyan félév-év, hogy ne kellene komoly pénzeket kifizetni, hogy ne pusztuljon le.

2019. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#11

... és a kommunális adóról se felejtkezz el, ami városban - ahol a társasházak nagyrészt vannak - nem létezik.

2019. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

Sajàt hàz, mint talàn írtam, de nem biztos.

Àtalányt fizetünk mindenből, ehhez hozzàjönnek a mobilelőfizetêsek, 10-10 havonta

T-home- 13.000

Gáz-18.000

Villany-10.000

Víz-10.000

Kuka+3.000

Biztosítás és távfelügyelet: 160.000 Ft.(de ezt nem akartam ide számolni)

2019. júl. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
#12-es, a vízfogyasztás a rezsibe tartozóik, nem a közös költségbe, válasszuk már szét a kettőt! Családi házat természetes, h mi magunk takarítjuk, meg a külső seprés, hólapátolás, tehát alapból nincs költsége, a kommunális adó pedig nálunk egybe van vonva a szemétszállítással, ami így összesen évente 2 x 10 ezer Ft! 120 literes kukára vonatkozik, hetente egyszer ürítik!
2019. júl. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

#15

Hát lehet, hogy a te fatornyos hazádban így van, de nálunk, Budapest belvárosában úgy van ahogy a 12-es válaszomban leírtam. A vidéki (Pest m-i házunknál meg az a helyzet, amit szintén leírtam.

Tehát a konklúzió az, hogy a pesti 127 m2-es lakásunk közös költséggel együtt (amiben benne van a rezsi egy része) olcsóbban fenntartható, mint a vidéki házunk.

Innentől kezdve felesleges vitatkoztunk, mert a ti helyi szokásaitok nem relevánsak.

2019. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
De relevánsak, csak mások a régiók és szolgáltatók árai! Erre nem jössz rá? Na meg az összes megye közül pont Pest megye a legdrágább, szóval nem ahhoz kéne viszonyítani!
2019. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

#17

#17

Ez sem igaz!

Somogy és Fejér megye sokkal drágább.

A Balatonnál majdnem duplája pl. a vízdíj, mint Pest megyében. Baranya megyében, közelebbről Pécsett azonos a Pest m-ivel.

Az összes megyéről nem tudok neked beszámolni, csak amiben így, vagy úgy érintett vagyok.

De nem tudom miért és miről akarsz engem győzködni?

Azt írtad, hogy vidéken nincs közös költség, erre megírtam neked, hogy igaz, hogy nincs, de ugyanazokat kifizeted egyénileg, vagy magad elvégzed,(ezeket társasházban is megteheted) csak nem közös költségnek hívják, mert semmi nincs vidéken sem ingyen.

Innentől kezdve minden egyéb csak felesleges szócséplés.

2019. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
Fejér megyei vagyok, és pont hogy inkább olcsóbb, mint Pest megyében!
2019. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%

#19

Piszkosul unom már, de legyen!

Van Pest megyében családi házad?

Nincs? Nekem van.

Ellenben nekem Fejér megyében (Lepsényben) is van egy megörökölt - nem vályog, mert annak talán más a rezsije - lakóházam.

Tehát el tudom dönteni, hogy mi és hol drágább.

Ettől függetlenül még mindig nem értem - és erre válaszolj! - hogy a közművek egységára, HOGY JÖN A KÖZÖS KÖLTSÉGHEZ???

2019. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!