Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Győrből hova tovább?

Győrből hova tovább?

Figyelt kérdés

Szeretnék új helyre költözni. Egyrészt 26 év elég volt itt, vágyom az újra, másrészt nagyon meguntam az egész várost és a megyét.


Na most tisztában vagyok vele, hogy Győr az álomváros sokaknak és a lehetőségek tárháza, de nekem már csömölletem van az egésztől.


Szüleim itt akarnak "tartani", pénzzel is segítenének saját ingatlanban, de hallani nem akarnak arról, hogy MO-n belül máshova költözzek. Viszont én nem szeretem az ilyen "zsarolós dolgokat", ezért élném a saját életem.


Ami élből kizárva az egész Pest megye, nagyon nem vonz, meg méregdrága is ingatlanok terén.


Mivel nagyon szeretem a dombos, erdős részeket ezért Pécsen gondolkodtam, pontosabban valami megyeszékhelyhez közeli településen, akár domboldalban később egy ház.


A másik Debrecen, viszont annyira nem tetszik a síkság, viszont a város meg lenyűgöz, nagyon tetszik. Állítólag nagyon fejlődik, tele lesz munkalehetőséggel. Nyilván ez az ingatlanárakat is felveri eléggé.


Biztosan nem a városban vennék ingatlant, annyi pénzem nincs és nem is lesz valószínűleg, de ott dolgoznék, szóval nem utolsó szempont.


Keleten igazából a többi hely nem nagyon érdekel, mivel hallásból tudom, elég zűrösek... Szeged még megmozgatta a fantáziámat, de ott nem voltam, és állítólag kevés a munka, ami elég nagy gond.


Raktárosként/targoncásként szeretnék dolgozni.


Ötleteket/tanácsokat szívesen fogadok, akár azoktól is, akik a fent említett helyeken élnek.


26F


2019. júl. 30. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Mindenképp valami vertokálisan is létező várost javasolnék. Még akár Budát is. Győr rettentő lapos, hiába van ott a sok szép tér és századfordulós házak 😕


Viszont ezeknél általában rossz a közlekedés. Pécsen ultraratyi például, pláne ha domboldalról van szó (elfelejtheted a téli közlekedést). Bár Debrecen többször is volt már dugókirály város, szóval bp-t is felülmúlta, azaz egy alföldi hely is tud rossz lenni 😃 (mondjuk most nagyon átvariálták, új utcákat nyitnak meg stb...)


Nem mondanék várost, mert nagyon sok van, ahol hegyek vannak, sok túrahellyel. Kisebbek, nagyobbak. Nézz utánuk! 😊

2019. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a bajom Győrrel, lapos és unalmas az egész.


Ráadásul annyira egekbe van magasztalva, mert itt az AUDI meg az osztrák határ, hogy az embernek már elmegy a kedve az egésztől. Főleg, hogy nem érdekel sem az AUDI, sem Ausztria.


Vannak szép városzrészek, községek, pl. Csanak, Győrújbarát, Nyúl.


Na de vannak olyanok is, ami csurig vannak romával. Városban a Kossuth utca, Sziget, vagy Szentiván kertváros.


Egyáltalán nem igaz, hogy annyira tiszta megye lenne ez... Van itt bőven nem a napon barnult.



Budára tuti nem megyek, mert ott ebben az életben nem lenne saját ingatlanom.

2019. júl. 30. 15:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Esztergom, Tata, Veszprém. Mindhármat sok hegyek, erdők veszik körül és nagyon élhető, szép, biztonságos városok. A fizetések pedig egész jók, raktárosként, targoncásként nem lehet gond az elhelyezkedéssel. Utóbbi kettő picit drágább, ezért megnéznék hozzájuk közel eső településeket, mint pl. Baj, Eplény
2019. júl. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni vagyok, cseréljünk :D. Én nem vagyok szakmunkás, szóval én nem élvezem. Szakmunkásként sztem itt jobban lehet boldogulni. Leírom az árnyoldalát, jó? Mert majd jön, aki magasztalja. A tömegközlekedés egy f*s. Elég nagy f*s. Jön majd, aki leírja, hogy munka van, csak meg kell találni, erre mondom, hogy férfi Szakmunkásként sok lehetőség van, mellékesre is. Itt is vannak szegények. Cigok is. Zártkertek lakottak, sok jó van benne, de sok érdekes arc is. A közösségi tetek fejlődnek. De én nem érek semmit egy szökőkúttal. A fizuk alacsonyabbak, mint Győrben, vagy Pesten. A kaja, stb. viszont nem olcsóbb... Bérekre ketess rá országosan állásportálon. Ingatlanárakra jófogáson, ingatlan.comon.Albérletek drágák az egyetemisták miatt

Àllatbarát, gyerekbarát albérlet alig van. Amiből elegem van, az a mentalitás. Sok suttyó, köcsög, sötét buta, rosszindulatú, egymást hátba támadó maradi, értékremdben: 1. pénz, 2. divatmajom. Ja, és mind nagyon okos. Mindent ő tud a legjobban.

Köszi, hogy kipanaszkodhattam magam :)!

2019. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
bocs, hogy sokszor melléütöttem, telefonról írtam.
2019. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszi az oszinte véleményt. Igen hallottam mar hasonlo beszámolót.


Sajnos nincs aranyelet ugy tunik.


Nyelvet alapszinten tudok ha profi lennek viszont akkor sem mennék külföldre itt akarok boldogulni.


Szép ország ez csak sajnos az emberek a hírét rontják.

2019. júl. 31. 16:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Viszont, ha Kelet-Magyarország mellett döntesz, akkor csak Debrecen, mert Debrecen a leggazdagabb, és a többi közül a legjobb lehetőségek terén. Mindazok mellett, amit leírtam.

Itt is tudsz a gyakorin keresni az alföldi megyékre, hát nem is nagyon tudok mit ajánlani. Nyíregyházát sem ajánlják nagyon az odavalósiak. Attól Db. sokkal jobb.

Mondjuk Győrből én nem jönnék ide, én és még néhányan mások is, mindig jobbnak látjuk Nyugat-Magyarországot , illetve én inkább Győrt, meg Pestet (amit én se szeretek). Én nem jönnék át a Dunán a helyedben túlzottan, a Tiszán meg pláne.

Az ingatlanárak pedig itt is magasak.

2019. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyetértek a debreceni hozzászólóval. Tősgyökeres debreceni vagyok, már nyugdíjas. Szeretem ezt a várost, itt éltem le az életemet, itt vannak gyerekeim, barátaim, ráadásul az egyik szép kertvárosában lakom. De amit az előttem szóló írt a Debrecenben élők mentalitásáról, az sajnos igaz. Arról nem is beszélve, hogy már rég nem létezik az anno gyönyörű, virágos Debrecen, mindent beépítettek, leköveztek. A Főtér, a régi csónakázótó, a Békás mind-mind lekövezve, átépítve. A régi mezővárosból egy ipari telep lett, a belvárosi cívisházakat még a hetvenes-nyolcvanas években lebontották, telerakták panelekkel, az Óvárost is átalakították. Az Állatkert-Vidámpark maradt szocreál, az Állatkertben még mindig pici ketrecekben, kicsi kifutókban vegetálnak az állatok, debreceni ember ide el se viszi a gyerekét, inkább átmennek a Nyíregyháza-Sóstói Vadasparkba. A BMW-ről még nem tudok nyilatkozni, de tapasztalataim szerint a Debrecenbe települő gyárak zömében szakképzetlen munkaerőt keresnek minél kevesebb bérért. Viszont van rengeteg DEHUSZ-os közmunkásunk. Már a Kormányhivatal sem túl kapós hely a megemelt munkaidő miatt. A raktáros állásokra általában elég sok a jelentkező, de targoncásokat folyamatosan keresnek, és elég jó lehetőségeket kínálnak targoncásoknak a multik is. Ha nem lennék ennyi idős, inkább Dunántúlra mennék pl. Veszprém környékére, illetve az Osztrák határ köré, de Győr nekem sem tetszett, bár lehet, hogy már szebb, de 30 éve, mikor ott jártam, egy kőrengeteg volt. A mi Debrecenünk viszont a virágos, fűvel, bokrokkal, terekkel tarkított Debrecenünk mostanra vált kőrengeteggé. Bocsánat, hogy ennyi negatívumot írtam, de ez az igazság. Egyetlen előnye talán, hogy rengeteg pénzt kap a város felújításokra, utakra, stb. Szóval ilyen szempontból viszont jó a helyzete. (Az már más kérdés, hogy az újonnan aszfaltozott utak néhány hónap múlva tele vannak kátyúkkal.) A dugók meg már megszokottak, csúcsidőben a városon átvergődni művészet. A tömegközlekedés katasztrofális.
2019. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen, mint távolság jó, de pont az ellenkező irányba menj ennyit!!!!!!!!!!
2019. aug. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Külföldre nem megyek
2019. aug. 3. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!