Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Emelkedő ingatlan árak?

Emelkedő ingatlan árak?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlásban gondolkozok, viszont az utóbbi 1-2 évben nagyon megemelkedtem az ingatlanok árai. A kérdés az lenne nektek mi erről a véleményetek, szerintetek a közeljövőben ez javulni, vagy romlani fog?
2019. aug. 2. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Javulni nem, maximum megállni fog az emelkedés, Budapesten és a főbb felkapott városokban, turistaparadicsomokban még fog emelkedni, de tovább nem hiszem hogy fog nagyon... azért a külföldiek is egyszer azt fogják mondani hogy na jó mostmár elég. Na akkor megáll az emelkedés, aztán ha elfogy a vásárlóerő arra az árra, akkor elkezd csökkenni. De ez nem holnap, és nem is holnapután lesz.
2019. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem gondolom, hogy jelentős visszaesés lenne. Inkább az emelkedés lassulását, stagnálását várom a következő 1-2 éven belül.
2019. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Az elemzések szerint 10% os emelkedés várható. Bár szerintem inkább 20% mert ez volt az eddigi tendencia az utóbbi 2 évben. Az 5%-os áfa helyetti 27% áfa vissza állítás az nem 10% növekedést fog eredményezni! Persze, ha jól emlékszem, azokat az ingatlanokat amik 2018.12.31 -ig átadásra kerültek, 2022 vagy 23-ig 5% áfával lehet értékesíteni. Viszont mikor bevezették a 10 milliós állami támogatást (csok), kb 1 hónappal később minden 10 millióval többe került, szóval nagyon valószínű hogy 2020.01.01-től a kivitelezők a már kész ingatlanjaikra felszámolják majd az áfa különbözetet és kamu 5% áfával meg hirdetik...
2019. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Javítás: 2019.12.31-ig átadásra került ingatlanok nem pedig 2018
2019. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

"Lakásvásárlásban gondolkozok"


...és amíg gondolkozol milliókkal emelkedik az áruk.

2019. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.
2019. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én többé-kevésbé a 3-assal értek egyet. Mivel az újépítésű lakások áfája jan 1-től 5%-ról 27%-ra emelkedik, ez további áremelkedést fog generálni pont az elkövetkezendő 1-2 évben. Először az új építésű lakások fognak többe kerülni. Utána a használt lakások. Végül ennek az áremelkedésnek az albérleti díjakra is lesz hatása. Aztán ki tudja... De egy ekkora mértékű áfaemelést nem fog a piac lenyelni áremelés nélkül.
2019. aug. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Pestről indult az emelkedés, ott fog indulni a csökkenés is.

Vidéken még kb. a 2008-as szint alatt egy kicsivel vannak az árak. Akkor a deviza hitelek pörgették a piacot, ma az olcsó hitelek és a csok.

Viszont a csok igazából sima banki termék, nem állami, a jogosultak köre előbb-utóbb beáll, mert sokkal kevesebben keresnek annyit, hogy jogosultak legyenek, mint amennyi embernek lakásra lenne szüksége.

Az inflációs mutatók mókoltak, valójában sokkal magasabb, csak bujtatott formában van jelen. Az olcsó forint is mesterséges állapot, valójában már rég kamatot kellett volna emelni, és akkor az olcsó hiteleknek is vége.

2019. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!