Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bútorozott ingatlan vásárlása....

Bútorozott ingatlan vásárlása. Kialkudott ár után az eladó elkezdi szépen apránként eltüntetni a holmikat. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Bútorozott lakást keresek, eladót, de már másodszor futok ebbe a helyzetbe, megalkudunk az árra, kifizetem az előleget, majd amíg a teljes vételárat nem fizetem ki, az eladó visszajárkál a házba, és elajándékoz egy rakat ingóságot, amire mondtam, hogy kellene.

Én visszamondtam a vételt, szerencsére visszaadta a foglalót.

Igazság szerint mire az ügyvédi adás-vételre került volna a sor, már addigra kipakolta a fél házat.

Erre az ügyvéd is azt mondta, ez így nem gömbölyű, írásba kellett volna foglalni tételesen, mi marad.

Örökség, azt mondta neki nem kell onnan semmi.

De vagy több ezer tételt beleírni a szerződésbe?



2019. aug. 8. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

"Mi lenne a megoldás?"


"Erre az ügyvéd is azt mondta, ez így nem gömbölyű, írásba kellett volna foglalni tételesen, mi marad."


Mi a kérdés?

2019. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"De vagy több ezer tételt beleírni a szerződésbe?"


pl ez.

2019. aug. 8. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Normális ember nem vesz ennyi ingósággal ingatlant.

Szerinted, ha nem írod bele, mi fogja visszatartani az előző tulajt, hogy ne vigye magával.

Amúgy nem is értem, mi a tököm az a "több ezer tétel"?

A nagyi fogsora, a papa gombás papucsa? Vagy a tojásmaradékos villák? Beszáradt sárgafoltos lepedők?

2019. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van a hármasnak. A "több ezer tétel" finoman szólva is költői túlzás, ha hatszobás ingatlant veszel, akkor sincs több szobánként 4-5 bútornál. Na jó, talán a nappali, de az sem több tucat...

Szóval igen, bele kell írni. Nem olyan sok az.


Esetleg egyszerűsített alternatíva, ha fotók készülnek, és az mellékelve van a szerződéshez, hogy a fotón látható állapotban veszed át.

2019. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

82%, köszönöm a hozzászólásod, úgy látszik itt nehéz értelmes embert találni, aki érdemben tud reagálni egy kérdésre.

Többek között ilyenre is kíváncsi lettem volna, az adózására, sejtettem, valahol adózandóak az ingóságok:

[link]

2019. aug. 9. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:
De tényleg, mi a kérdés?
2019. aug. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"ilyenre is kíváncsi lettem volna, az adózására, sejtettem, valahol adózandóak az ingóságok"

Köze sincs a kérdésednek az ingóság utáni adózáshoz!

Ha az adásvétel közben is így kavarsz, mint itt akkor sanszos, hogy sosem fogsz venni!

2019. aug. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"jelentve lett az összes ideböfögésed,"

Köszi! Te is utcabizalmi voltál, vagy a szülőktől örökölted a besúgást?

2019. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!