Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mikor lesz vagy...

Szerintetek mikor lesz vagy lesz-e egyáltalán megoldás az ingatlanok áraira?

Figyelt kérdés

Mindenki arról panaszkodik, hogy mennyire megdrágultak az albérletek, ingatlanok. Én teljesen kilátástalannak érzem a helyzetet, mert a havi fizetésem konkrétan egy lakás bérleti díja, abból is a legolcsóbb. 30 évesen majd pedig nem szeretnék szobát bérelni valami idegen házában.

Lakástakarékon gondolkoztam, de egyedül kilátástalannak érzem a helyzetem, mert hiába gyűjtök, az sem elég egy Bp-i lakásra.



2018. márc. 14. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

A.

Vagy elmész külföldre dolgozni, pár év után veszel itthon hitelre egy lakást amit kiadsz és abból fizeted a hitelt, és amikor kifizették neked a bérleti díjból a lakásod, akkor hazajössz és van lakásod.


B.

Itthon jól fizető állást találsz és abból veszel hitelre lakást.

C.

Összejössz valakivel és ketten dobjátok össze.

D.

Szülői segítség.

E.

Öröklés.

2018. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az igényeket a lehetőségekhez kell igazítani!

Ha nincs pénzed budapestire, akkor ne budapestiben gondolkodj!

Ha ragaszkodsz Budapesthez, akkor nézzél az agglomerációban és ingázzál, mint a vidéki lakosság 80%-a.

Ma már 50 km-ről is 40 perc alatt bent vagy a centrumban.

2018. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Bele sem tudok gondolni, milyen lehet ez a helyzet most. Nekem szerencsém volt, a mostani emelkedési hullám legelején tudtam venni a B és D pont kombinációjával.

Egyik szobát kiadtam, abból megy a hiteltörlesztés.

2018. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mehetsz olcsóbb helyre és ing!zhatsz, de mégcsak ingáznod sem kell, mert akármelyik vidéki nagyvárosban van olyan munkalehetőség amivel megkeresed a mai béred...

De ha képezed magad, könnyedén akár fizetési kategóriát is válthatsz...

2018. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Gyakorlatilag arról érdeklődsz, hogy mikor lesznek a budapesti lakások ingyen, mivel neked egy filléred nincs!

Hát kb. úgy sohanapján!

Ha nincs semennyid, akkor mennyiben érint téged, hogy egy lakás 20 vagy 30 millió? Ha 10 millió lenne sem tudnád megvenni?

Pályázz meg felújítandó önkormányzatit, de az sem lesz 0Ft, mert annak meg az a feltétele, hogy felújítod!

... vagy maradj otthon és gyűjts, ahogy más is teszi!

2018. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy azért ilyen magasak az ingatlanárak, mert iszonyatosan alacsonyan van tartva az alapkamat.

Mivel nincs értelme bankba tenni a pénzt ezért a megtakarításaikból az emberek ingatlant próbálnak venni. Ezt a folyamatot tovább erősítik a Fundamenta szerű megtakarítási formák amiket csak lakáscélra lehet felhasználni. Mivel ezek állami támogatása brutálisan magasnak számít a lekötött betét kamatához képest sokan kötöttek ilyet.

Mivel nagy a kereslet és kicsi a kínálat elszálltak a lakásárak árak.


Ennek akkor lesz vége, ha emelkedik az alapkamat és visszatér a lekötött betétek ideje. Ez viszont nem mostanában lesz mivel még mindig rengeteg eladósodott család van a devizás hitelek miatt akiket kivégezne egy alapkamat emelés; mivel akkor megint emelkednének a törlesztőrészletek. Így aztán az alapkamat marad, az ingatlanárak várhatóan még tovább fognak emelkedni.


Persze ez csak az én nézőpontom, nem vagyok gazdasági szakember vagy közgazdász.

2018. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint 100 ezret keresel. Akkor ha ennyit tudsz csak keresni miért akarsz B.Pesten élni?
2018. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

" hiába gyűjtök, az sem elég egy Bp-i lakásra."

És ki mondta, hogy az egész országnak Bp-en kell laknia?

2018. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
+ a hiába gyűjtesz azt jelenti, hogy nem gyűjtesz... úgy meg biztosan nem lessz semmi... én 20 évesen elkezdtem gyűjteni, fogalmam sem volt, hogy lesz belőle egyszer ház, és láss csodát 35 éves koromra lett 25millióm házra... megtanultam bánni a pénzzel, megtanultam megforgatni, befektetni, stb stb...
2018. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A hozzászólók elmondták már előttem a lényeget, annyit húznék alá duplán, hogy legfontosabb a kompromisszumkészség.
2018. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!