Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 25-30 éves fiatal párok!...

25-30 éves fiatal párok! Hogyan vettetek közös lakást? Vidéken vagy a fővárosban éltek?

Figyelt kérdés

Mindig azt látom, hogy mások ebben a korban már autóval járnak, és közösen vásárolt lakásban, vagy házban élnek. Mi meg a párommal az anyjánál lakunk, és maximum hitelből tudnánk lakást venni, ami idáig rendben van, de felújításra, berendezésre nem maradna, illetőleg még autónk sincs. Hogyan lehetne nekünk is saját lakásunk? Dolgozunk mindketten, 100-200 körül keresünk havonta fejenként, gyűjteni idáig egyáltalán nem tudtunk, a szüleink nem tudnak pénzzel segíteni bennünket.


25L 26F



2019. aug. 8. 23:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vettem lakást de testvéremék hasonló korúak mint te és a párod.Ők szülői támogatásból vették.

Illetve akiket ismerek mind így jutottak házhoz.

Aki jobban keresnek itthon vagy külföldön ilyen korban még nem vettek lakást maximum autót mind albérletben vannak.

2019. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Mifelénk nem nagyon van albérlet sajnos :( vidéki kisváros, kb mindenki a saját házában lakik, vagy hosszú távú albérlője van...
2019. aug. 8. 23:58
 3/35 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk nincs szülői segítségünk pénzügyileg. Ausztriában dolgozunk 6 éve, gyűjtögettük, plusz osztrák személyi kölcsönt vettünk fel, mert a magyar bankok szerint hitelképtelenek vagyunk (én 600 párom 800e-t keres). Autót használtat vettünk, de csak pár éves kocsik. Szerencsém volt abban, hogy vettem egy szántót 5 éve amit most építési teleknek minősítettek. Házépítésben is szerencsénk volt, mert rengeteg szaki van a családban aki ért hozzá így a munkaköltséget megúsztuk. Most lett kész(lakható) a házunk. 30 és 28 évesek vagyunk.
2019. aug. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
69%
Kifelejtettem, hogy a Fertő tó partján élünk, vidék de a város közel van.
2019. aug. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%

Gazdag szülők, örökség, külföldi munka, nagy értékű pénznyeremény, esetleg celebség. Kb. ennyi lehetőség van. Másképp ma Magyarországon nem jut saját lakáshoz egy ilyen idős pár. Kivéve ha bűnözők.

Ja, vagy esetleg ott vannak még a nagycsaládos támogatások. De kétlem, hogy sok átlagos anyagi helyzetű 25-30 év közötti párnak lenne 3 vagy több gyereke. A legtöbben egyet is nehezen engedhetnek meg maguknak.

2019. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

Nektek kérdezőnek két járható út van.

Kimentek külföldre és ott viszonylag kényelmesen éltek béreltek lakást vesztek autót...egy nyaralás se lesz nagy kiadás.Viszont távol a család más a nyelv stb.

Elkezdtek félre tenni vesztek vidéken kis faluban házat 4-5 millióért.

Vagy tovább gyűjtötök és

2019. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%

Vagy tovább gyűjtötök és drágább házat vesztek jobb helyen.

Bocsi véletlen elküldtem az üzenetet mielőtt megírtam :D

2019. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
Semmiféleképpen nem vennék fel 100-200 ezres fizetésre hitelt.
2019. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
86%

2015 őszén tudtunk lakást vásárolni a párommal( hitelre, CSOK-kal két gyerekre megelőlegezve, egy gyermekünk már van azóta :) ), akkor én 25, ő 27 éves volt. Egy eléggé lelakott pesti panelt vettünk ( idős bácsi élt ott egyedül..) 8 millióért, ami egyébként nagyon jó árban volt akkor - ahhoz képest, hogy 2+ fél szobás. Ez volt a max. összeg, amit ki tudtunk fizetni, szerencsénk volt nagyon, hogy sikerült ilyen feltételekkel lakást találnunk. Egyébként 8,9 millióért volt hirdetve; lealkudtuk.


Előtte évekig albérletben éltünk, és amikor elkezdtek rohamosan felmenni az albérletárak, eldöntöttük, hogy mindenképp lakást veszünk. Előző évben egyébként kötöttünk otp-s lakástakarékot - amit azóta sajnos megszüntettek :( -, de idő előtt ki kellett venni a pénzt a lakásvásárlás miatt, persze így nem kaptuk meg az állami támogatást. Párom fizuja akkoriban 150-160 ezer körül lehetett, én pedig garantált bérminimumot kaptam.( 85-90 ezer forint..)😂 ( ha esetleg valaki azt hitte volna, milyen sokat kerestünk :D ). A családunk háttere se olyan sajnos, hogy nagyban tudtak volna

segíteni, inkább apróságokkal volt jellemző. ( pl.takaró, díszek..) Később a mamám tudott anyagilag segíteni egy-két bútor vásárlásánál. Azért azt hozzáteszem, hogy eléggé beosztottuk mindig is a pénzt, minden hónapban azzal kezdünk most is, hogy a számlákra félreteszünk és elég " lightosan" szoktunk szórakozni, költekezni. Minden hónapban teszünk félre, mikor mennyit sikerül. Ezt fontosnak tartom!


A lakás újítását fokozatosan végeztük, négy év eltelte után azért látványos a változás, de még mindig lehetne rajta újítani ( a konyhához pl. eddig hozzá se nyúltunk, pedig elég kis öreges..)


Autót tavaly sikerült vennünk, egy 2000-es évjáratú, jó állapotú Mazdát, szerencsére elég jó áron. :)


Drukkolok, hogy Nektek is mihamarabb sikerüljön megvalósítani az elképzeléseiteket!!! :)

2019. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
73%
Autót cégeset használunk, ha ez nem lenne valószínűleg már vettünk volna egy kisebb használtat. Lakásnál (Bp) a diplomázásunk után anyósék segítettek a minimális önrészt befizetni a hitelhez, a törlesztőket mi fizettük onnantól. A kezdőfizunk akkor kb 350 volt nettóban. Pont a mélyponton voltak ekkor a lakásárak, és a mienk akkor is jó vételnek számított. Ennek köszönhetően pár év múlva majdnem duplájáért tudtuk eladni (azóta még többet érne...), és vettünk egy nagyobbat, jobb helyen, kicsit nagyobb hitellel (ezt már teljesen saját erőből). Az új lakás ára is kb 40%-ot ment fel azóta. A hitel egy részét előtörlesztettük már, jövőre valószínűleg kifizetjük az egészet, de nem sietünk vele. Nem is anno az önrész kifizetése volt a legnagyobb szülői segítség, azt valószínűleg mi is megoldottuk volna, max egy kicsit később, hanem az, hogy lehetővé tették mindkettőnknek, hogy legyen diplománk és hogy külföldi tapasztalatot is szerezhessünk. Enélkül most nagyon nem tartanánk itt ahol. (30 évesek vagyunk)
2019. aug. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!