Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 25-30 éves fiatal párok!...

25-30 éves fiatal párok! Hogyan vettetek közös lakást? Vidéken vagy a fővárosban éltek?

Figyelt kérdés

Mindig azt látom, hogy mások ebben a korban már autóval járnak, és közösen vásárolt lakásban, vagy házban élnek. Mi meg a párommal az anyjánál lakunk, és maximum hitelből tudnánk lakást venni, ami idáig rendben van, de felújításra, berendezésre nem maradna, illetőleg még autónk sincs. Hogyan lehetne nekünk is saját lakásunk? Dolgozunk mindketten, 100-200 körül keresünk havonta fejenként, gyűjteni idáig egyáltalán nem tudtunk, a szüleink nem tudnak pénzzel segíteni bennünket.


25L 26F



2019. aug. 8. 23:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
20%
Nyilván úgy, hogy ennyi idősen már nem 200 alatt kéne keresni.
2019. aug. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
52%

Mi vidéken élünk egy kis városban,nem vagyunk nagy keresetűek,a férjem 120-200ezer között keres,az én fizum 100-150 között volt,mielőtt szültem.

A lakást hitelre vettük,de csok nem lehetett még akkor,mert akkor még házassaghoz volt kötve,mi pedig még nem voltunk összeházasodva akkor. Igaz,a hitelt 20 évre vettük fel,de a törlesztő nem sok,biztosítással együtt 27ezer havonta. Természetesen forint alapú. 1,4 milliót fizettünk be,mint önrész,3,4-et vettünk fel. A lakást 5millióra tartották,lealkudtuk 4,8-ra. Ez 2015-ben volt. 2017-ben született a fiunk,azóta nem tudunk félretenni,de azért kijövünk. A nagyszülők sokat segítenek abban,h az unokának sokmindent vesznek.

A lakást a régi szobánk bútoraival rendeztük be,tv,mosógép,gáztűzhely a szüleinktől kaptunk segítséget.

Remélhetőleg ősztől már én is dolgozom gyes mellett,akkor már jobb lesz majd.

2019. aug. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
70%

Azt még elfelejtettem leírni,h addig tudtunk gyűjteni,amíg a szülőknél laktunk,az autónkat még akkor vette a férjem használtan. Mar nem ártana lecserélni,de majd csak akkor,ha mar en is dolgozom.

Azt még elmondom,h szerintem még nem vagytok elkésve,mi 30 évesek voltunk,amikor ezt megléptük. Ami számomra rossz,h kertes hazban nőttem fel,sajnos úgy érzem,sosem tudom megszokni,h lakásban lakunk. A gyerekünkön is látom,mennyire szeret a nagyszülőknél az udvaron jatszani. Vehettünk volna házat is ennyiert annak idején,de akkor felújítasra nem maradt volna pénzünk. Viszont örülünk annak,h ez is van,mert ezt magunknak fizetjük. Az albérlet ilyen szempontból kidobott pénz lenne.

Majd,ha sikerül,akkor előtörlesztünk pár év múlva,es talán belevágunk egy ház vásárlásba.

Én azt mondom,gyűjtsetek,amennyit tudtok,és merjetek belevágni! Sok sikert!

2019. aug. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudtok tenni, hogyha szülőknél éltek akkor gyakorlatilag minden forintot félre tesztek. Beszéljétek meg mennyit kell beleadni a rezsibe és a kajaba és a többit egyben tegyétek vissza. Mivel nem kell albérletet fizetnetek, egyszerűbb szerintem.

Másik lehetőség, hogy külföldre költözök.(értelem szerűen egy élhető, jóléti nyugati országba) Vagy itthon kerestek más munkát, nettó 100-200 nagyon kevés, ebből nem igazán tudtok szerintem előrelépni.

Én mindenképp a külföldi munkát választanám, fiatalok vagytok, semmi nem köt ide a családon kívül. Én pl Svájcban dolgoztam a vendéglàtàsban, gyakorlatilag 1,5 milliót kerestem havonta. Nyilván rohadt drága az élet kint nagyon-nagyon sokba kerül minden, de még így is többet tudtam félre tenni havi szinten, mint itthon az egész fizum volt, diplomás munkakörben.. Ez a nem mindegy, hogy arányaiban sokkal több marad a zsebedben és jobban tudsz gyűjteni. Ketten meg főleg. Szóval én ezt választanám, itthon 100-200 ezerből sosem fogtok tudni ingatlant venni szerintem hitel nélkül. Hát egy szaros panel 30 millió már vidéken is.

2019. aug. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

14# vagyok egyébként ennyi fizetésre szerintem hitelt sem fogtok kapni. Jogosan, bármi történik nem tudnátok fizetni.

Ha itthon maradtok mindenképp keressetek más munkát.. Gondolom kis városban semmi nincs, akkor tovább kell menni megyeszékhelyre vagy fővárosba.. Bár akkor szerintem már mindegy, ha külföldre mentek.

2019. aug. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit látsz te, de érdekes módon akiket én ismerek ilyen idős párokat (mind vidék,mind nagyváros), mindenki szinte még albérletben él, vagy szülői támogatással, aki megteheti, esetleg hitelből vesznek lakást. Mo-n aligha tudnék mondani ilyen korút, akinek már önerőből annyi pénze összejött, hogy ezt megteheti. Tényleg nagyjából azok az opciók a lehetségesek, amit előttem felsorolt az egyik válaszoló. Nagyon szerencsés körökben mozoghatsz, vagy inkább nagyon szerencsések vesznek körül ezek szerint. Mi is ilyen idősek vagyunk (25, 28) és egy kis, 36 nm-es panel lakásban lakunk, amit igaz, örököltünk, de nem egy nagy főnyeremény, és hozzáteszem a saját kocsink sincs, már, amiért mi dolgoztunk meg. Egy 15 éves Daewo Kalosunk van, amit nagyapámtól örököltünk. Ráadásul az én szüleim, mondhatni a tehetősebb rétegbe tartoznak, de nekünk mégis csak ennyire fut, és a mi családunkban alapból senkinek nem hullott soha semmi izzadás nélkül az ölébe. A két bátyám is hasonlóan élt 30 alatt, 30 felett jutottak igazán valahova mindketten. Mindketten dolgozunk (én mellette tanulok is), párommal, a bevételünk jobb hónapokban megüti a 400e ft-ot, de ez semmire se elèg, nagyon lassan tudunk csak félrerakni, mire összejönne saját lakásra, nemhogy kertesházra, szó szerint megőszülünk, enyhén szólva. Pedig el akarunk szabadulni a fővárosból, akármennyire szokatlan is, de nagyon nem szeretünk itt élni, és Nyugat-Dunantúlra vágyunk, es ott saját házra, de hitel nélkül ndm fog menni nekünk se.
2019. aug. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%
Bár én nem a párommal lakom és fiatalabb is vagyok, de nekem úgy sikerült hogy mamám meghalt, anya örökölt, én felujitottam.
2019. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%
Munkatársamék vállalnak 2 gyereket (1 már van). Vidéki csok és babaváró kölcsön segítségével vesznek házat közeli kistelepülésen. Egyébként kisvárosban laknak albérletben, munkahelyük is ott van.
2019. aug. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

2012-ben én is örököltem egy házat, a bátyámmal felesben, kvázi rám lett kényszerítve, hogy eladjuk, úgyhogy el lett adva. Én az örökségemből kifizettem a házon maradt közüzemi tartozásokat, a bátyám félre tudta tenni, azzal a pénzzel, a CSOK-kal, és a sógornőm lakásának eladásával nekik jó esélyeik vannak, megyeszékhelyen laknak. Én kisebb városban telepednék le, páromat még nem izgatja ez, ő jól elvan így is, de ha gyerek lesz, nem anyós nyakára akarok szülni egy 2,5 szobás házba. Eleve öten osztozunk rajta.

Külföldre a család miatt egyikünk sem nagyon akar menni, a munkahelyváltást már pedzegettük, csak a megfelelő alkalomra várunk, de nem akar jönni...Egy albérlet van azért, ami tetszik nekem, abban laknak, tudtommal az albérlő hamarosan megveszi...

2019. aug. 9. 07:52
 20/35 A kérdező kommentje:
A szomszédban is van egy ház, de a tulajdonosok igénytelensége miatt borzalmas állapotban van, belegondolni sem merek, mennyibe kerülne felújítani, ha meg is tudnánk venni...
2019. aug. 9. 07:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!