Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 25-30 éves fiatal párok!...

25-30 éves fiatal párok! Hogyan vettetek közös lakást? Vidéken vagy a fővárosban éltek?

Figyelt kérdés

Mindig azt látom, hogy mások ebben a korban már autóval járnak, és közösen vásárolt lakásban, vagy házban élnek. Mi meg a párommal az anyjánál lakunk, és maximum hitelből tudnánk lakást venni, ami idáig rendben van, de felújításra, berendezésre nem maradna, illetőleg még autónk sincs. Hogyan lehetne nekünk is saját lakásunk? Dolgozunk mindketten, 100-200 körül keresünk havonta fejenként, gyűjteni idáig egyáltalán nem tudtunk, a szüleink nem tudnak pénzzel segíteni bennünket.


25L 26F



2019. aug. 8. 23:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam 25-30 éves, akkor sem volt jellemző, hogy közös lakásban éltek a párok. Esetleg, ha kamattámogatott hitelre vettek valamit, de akkor is kellett egy pesti panellakáshoz legalább 4-5M önerő.


Most nehezebb a helyzete annak, aki itthoni bérből akar megélni és normális lakásban lakni.

Én pont 30 éves voltam, amikor megszűnt a szolgálati lakásunk, ahol a feleségemmel éltünk. Mivel kevés volt a fizum, keveset tudtunk félre rakni, így ott álltunk 1M megtakarítással, jártuk a bankokat, hajtottuk az 1 szobás pesti lakásokat, mert vidéken még a minimálbéres munkához is autót kellett fenntartanunk, így a vidékből elegünk lett.

Végül anyósomékhoz költöztünk egy 16nm-es szobába. 3 éven át minden munkalehetőséget megragadtam, mire egy használt rozzant házat vettünk Pest mellett,hitelre. Ha akkor ilyen gördülékenyen lehetett volna külföldön munkát vállalni, mint most, egy percig nem maradtunk volna.

Kinyögtük a hitelt, eladtuk a házat, nem sokkal többért, mint amennyiért vettük. Viszont még a 10M csok hitellel is csak olyan helyen tudnánk házat venni, ahol nincs a végzettségünknek megfelelő munka, vagy nagyon messze van a családainktól, akiknek most már egyre több segítségre van szükségük.

A mai húszonéveseket nem irigyelem, de nekik legalább könnyebben lehet külföldi munkát vállalni és nem kell hónapokig állást keresniük itthon sem, ahogy nekünk kellett.

A helyetekben kimennék dolgozni 2-3 évig, és összegyüjtenék legalább 5 milliót. Ha nem tudtok nyelvet tanulni, akkor legalább keressetek másik munkahelyet, ahol megadják a havi 200 nettót legalább.

2019. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
jó lenne, ha össze omlana az ingatlan piac, csak akkor meg valószínűleg elszabadulnának a hitel kamatok.
2019. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Mindketten jól keresünk, nettó 700 körül viszünk haza. Néhány évig egy nagyon lepukkant külvárosi albérletben laktunk (60 ezer+rezsi) és szinte minden pénzünket félretettük. Utána hitellel vettünk egy felújítandó külvárosi 70 nm-es családi házat. Most ezt újítjuk fel, a nagy részét mi magunk csináljuk+barátaink segítenek. Időközben várandós lettem így a babaváró hitelt is felvesszük, azzal fejezzük a felújítást. 27-28 évesek vagyunk.
2019. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Utolsó: valamit nagyon tudhat az a 70nm-es ház, ha nem egy normális állapotút vettetek.

Csináltam már házfelújítást, részben most is csinálom, de tudod mikor cumiznék házbombázással, ha 7 kilót keresnénk? Soha! De ház kinek mi a szórakozás.

2019. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

#34

Olyan árakat kérnek a szakik, hogy 700 nettó édeskevés már, ha velük akarod megcsináltatni. :D

Ráadásul érezd magad megtisztelve, ha egy éven belül nekiállnak.

És akkor még lutri, hogy milyen munkát végeznek...

Mi is éppen mi magunk újítunk fel, még igazából ki is tudnánk köhögni, hogy szakikkal csináltassuk, de nem fogjuk. Két dolgot csináltattunk mással, SOHA többé, éppen elég fejfájást okoztak így is.

2019. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!