Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány m2 házat kellene építeni...

Hány m2 házat kellene építeni ha 3 szobát szeretnék, wc, fürdő külön, konyha ebédlő külön, egy kis nappalival, úgy hogy nem szeretnék emeletes házat? Ez csak kíváncsiság, gyűjtő fázisban vagyok még

Figyelt kérdés
2019. aug. 22. 06:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
100nm körül már kijönnek ezek a helyiségek kényelmesen. Nekem 114nm-en vannak meg ugyanezek, belefért még egy kamra is, illetve egy pici gardrób is. Érdemes ezekkel az "egyéb" helyiségekkel is tervezned, később nagy hasznát veszed.
2019. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
71%
120 szerintem.
2019. aug. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Azt találd ki, mekkorák lennének a szobák, nappali, konyha, edédlö meg a mellékhelyiségek (négyzetméterben), akkor tudsz saccolni. A legegyszerübb, ha megmérsz olyan szobákat, amik megfelelö méretüek.
2019. aug. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
120 m2 alatt csak kis "lyukak" lesznek, nem pedig emberi léptékű szobák/helyiségek.
2019. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

szoba 10 m2

szoba 10 m2

szoba 10 m2

nappali 20 m2 (ez szerintem lehet étkezővel közösen... felesleges külön)

wc 2 m2

fürdő 4-6 m2

konyha 6-8 m2

kamra 2 m2

előtér 3-4 m2


Ez így nettó 80 m2-ből kijön, okosan rajzolva az alaprajzot.


Hálószoba maradjon meg hálónak, ahova aludni térsz. Oda elég két éjjeliszekrény, 1 db max 2x2m ágy, és egy tv tartós szekrény, esetleg ruhásszekrény. Ezek mind elférnek 10 m2-en, még kisebben is.


Sok helyen hatalmas wc van, de mi a fenének. 1 m2-en is el lehet végezni a dolgodat, amennyiben kifele nyíló az ajtó... 6 m2-es fürdőben egy kád, és egy zuhanyzó is elfér, többi helyen a kézmosó és a gépesítés helye. Szárítani lehet harmonikás szárítón is, az felfele terjed csak.


Nem sorolom tovább, tény hogy a 100+ m2-es ház a kényelmes, csak ugye azt fűteni, takarítani, karbantartani is kellene... Nekem is jobban tetszik a 120 m2-es alaprajz, de tudom hogy kevesebből is ki lehet hozni.

2019. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk egy 73 négyzetméteres panellakásunk van, pontosan ugyanezekkel a szobákkal, mint amiket írtál.
2019. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

90 nm-en 3 szobánk, külön wc, fürdőszoba, étkezős konyha, kamra van.

Én szeretem, nem is kellene nagyobb, hiszen rendben is kell tartani, felújítani, felfűteni.

2019. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy tévedek, de úgy tudom, hogy egy hálószoba hivatalosan 12 m2-től számít szobának, ha annál kisebb, akkor csak félszoba! Konyha és étkező méretét csak együtt tudom reálisan felmérni, ami azonban függ attól is, hogy hány személyes étkezőasztalra van szükséged (család és esetleg vendégek), és hogy csak konyhabútor, vagy kell-e konyhasziget is! Konyhát és étkezőt mindenképp külön akarod?

Ha minden helyiségből a legkisebb méretűt akarod, amekkora tényleg élhető is, és nem kell szűkölködni, akkor saját tapasztalatomat alapul véve szerintem:

Előszoba: 2 x 2 = 4 m2

Nappali: 4 x 5 = 20 m2

Konyha-étkező (csak bútorral és 6 személyes asztallal): 3 x 5 = 15 m2

Spájz: 2 x 3 = 6 m2

Hálószoba: 3 x 4 = 12 m2, ebből 3 összesen 36 m2

Fürdő: 3 x 3 = 9 m2

WC kézmosóval: 1 x 2 = 2 m2

Ez összeszámolva 92 m2, ami egy teljesen átlagos méretű háznak felel meg, persze saját igényeid szerint lehet variálni a méreteket, és ezek csak ugye a fő helyiségek méretei, tehát ha esetleg szükségszerű, akkor összekötő helyiséget (például folyosót) pluszban számolj hozzá!

2019. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, ne építsél semmit, vegyél egy kádárkockát, az pontosan az előbbi válaszoló által vázolt méreteket alkalmazza, br. 100 m2, 10x10-es unalmas csoda házak.


Pedig ebből van a legtöbb.

2019. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
3 hálószobához már nagyon praktikus 2 fürdőszoba. És legyen valami pakoló helyiség ( mosókonyha, gardrobe) ami elnyeli a vödröt, porszívót, létrát. Nem érdemes 10 nm-t spórolni, hogy aztán a szép új házadban a sarkorban van a felmosóvődör és a nappali közepén kell teregetni.
2019. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!