Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen házvásárlási lehetőség...

Milyen házvásárlási lehetőség van most fiataloknak?

Figyelt kérdés
a CSOK-ot ismerem, de egyedül szeretnék gyűjteni mennyi pénzt és hova érdemes gyűjteni havonta hogy Békés megyében mondjuk Békéscsabán tudjak vásárolni panel lakást saját részre ?
2019. aug. 23. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Egyedülállóként, gyerek vagy gyerek ígérete nélkül gyakorlatilag semmilyen lehetőséged nincs. A lakástakarèk után járó állami támogatás volt, tavaly őszig.

Most semmi, gyűjtsd a pénzt és kész. Állampapírokba rakhatod ha akarod, de ez legfeljebb az inflációt fogja követni, nem olyan nagy segítség.

Meg nyilván hitelt is kaphatsz megfelelő önerő és háttér esetén.

2019. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2019. aug. 23. 10:24
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Tökéletesen leírta az első, családi anyagi segítség nélkül max annyi lehetőség van, hogy amíg otthon laksz, mert van rá mód, félreraksz mindent forintot, hogy aztán legalább az önerő meglegyen. Albérletben már jóval nehezebb összekaparni egy 20 (haha, ilyen alacsonyan alig van) - 30 milliós lakás/ház 30%-os önerejét.
2019. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

30 milliós házhoz, még ha össze is rakod a 10mFt önerőt, 20 mFt-ot hitelre nagy merészség, és ha 20 évre veszed fel, akkor legalább 100 ezer forint a törlesztője. Keresel annyit, hogy éljél is belőle még mellette, családod eltartsd, még ha párod is keres...? Nagyon jó fizu kell hozzá.


És Békéscsaba... hírből csupa jót hallottam róla (...), ott pont nem lesz meg az a fizetés amiből fizetni lehet ezt a magas törlesztőt. De még ha 10mFt-ot veszel is fel... az is bőven 60 ezer forint. Na mindegy.


Nyíregyházán pl. gombamód nőnek ki a földből az újépítésűek, csak tudnám miből, elvégre keleten vagyunk.

2019. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

lépj be a fideszbe


és ha jól helyezkedsz akkor nem lesz anyagi gondod

2019. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Viszonyítás végett: a panellakásom 4 éve kb. 6 millió forint, volt, most adnának érte (nagy valószínűséggel) 15 milliót.

Ekkora lufit fújtak 4 év alatt.

2019. aug. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

6# az enyém 8 millió volt 5 éve, most 30-ért rögtön elvinnék. Kifestettem és az egyik szoba kapott laminált padlót. Ennyi történt vele az utóbbi 5 évben. Nevetséges. Nyilván nekem ez jó, de megszakad a szívem az összes fiatalért, aki vagy eladósítja most magát 30 évre, vagy bérbe adja a méhét, vagy feldolgozza, hogy sosem lesz ingatlanja... Tragédia tényleg, semmi segítséget nem adnak, ha nincs és nem lesz gyereked a következő 5 évben.. Inkább hátráltatnak sajnos.

Spórolni, félre tenni van értelme és várni, hogy jöjjön a válság. Szerintem nincs értelme túlárazva hitelre venni ingatlant, mert semmi garancia rá, hogy akár 5 év múlva nem lesz rajta sokkal több hiteled, mint amennyit ér.


Nálunk is keleten folyamatosan épülnek az új házak.. Fogalmam sincs kinek van pénze ezekre. De a 30 milliós panelek viszik tényleg a csúcsot, én a 8 milliót is sokkaltam pár éve, 35 éves panelhez képest

2019. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# Mi Budapesten élünk, itt van a munkánk, a barátink, a családunk egy része. Szülők Somogy megyében. Ha akarnánk sem tudnánk a nyakukra költözni, míg pénzt spórolunk, mivel ők is 3 szobás társasházban laknak és munkahely is alig van. Ingázni nem fogunk Pest megyéből ebben egyetértettünk. Nem mintha ott nem lennének már szintén irreálisan drágák a házak/lakások. Tavaly mi is megvettük 27-ért a 3 szobás panelt. Ez van. 30 évesek vagyunk. Választhattunk, hogy maradunk a kis lyuk albérletbe, vagy nézünk nagyobbat,mondjuk 160-ért.. Úgy döntöttünk meglépjük. Azóta milliókal nőtt az ár. Unom már, hogy lépten nyomon balekozzák azokat akik belevágtak. Mi most vagyunk 30 évesek, gyereket akarunk... Meddig vártunk volna, hogy esetleg(!!!) majd csökken?
2019. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
24 évesek vagyunk a párommal és év végén születik meg az első gyermekünk. Albérletben élünk. Sosem gondoltuk úgy, hogy csak saját ingatlanban vállalnánk gyereket. 30 évesen már a kistestvér is biztosan meglesz.Mindenki a megfelelő körülményeket várja a gyermekvállaláshoz holott a szüleink sem várták ki annak idején, hogy minden körülmény adott legyen de jé csak felnőttünk valahogy. Szeretnénk mi is saját ingatlant majd. Jelenleg van pár millió forint megtakarításunk de jelenleg az a cél, hogy ezeket gyarapítsuk és majd minél kevesebb adósságot toljunk magunk előtt. Kényelmesen megélünk bármilyen hirtelen kiadás sem jelent gondot. Ezt az utolsó kommentre írtam reakcióként mert sosem értettem ezt a saját házba költözés után jöhet csak a gyerkőc.
2019. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# leírtam, hogy egy normális albérlet mennyibe kerül. Én ennyit nem fogok kifizetni, mikor a sajátomat is fizethetem. Mi nem érthető ebben? Amiben laktunk, míg nem volt sajat, az pedig olyan kicsi, hogy nem fértünk volna el hárman. Harmadrészt, ha eddig nem tudtuk volna összegyűjteni az önerőt, akkoe albérletben gyerekkel miért lenne könnyebb? És ha nem csökkennek az árak minek várjunk? Amúgy ízlésesek és pofonok... Ha nem tudsz fizetni, az albérletből is kiraknak... Nekem nem lenne kedvem ahhoz, hogy kisgyerekkel albérletet keressek, ha valamiért felmondja a tulaj. Sosem lehet tudni.
2019. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!