Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pesten mennyit kell várni...

Pesten mennyit kell várni ügyvédnél időpontra szerződéskötésre?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Miért kéne várni ?
2019. aug. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédtől függ. Valahol 1-2 napon belül, másnál 1-2 hét. Attól is függ, épp szabin van-e.
2019. aug. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha kell neki a pénz, pár óra alatt összedobja neked.
2019. aug. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Van, aki 1 hétre előre tud csak szabad időpontot (a mienk napi 8 szerződést is köt), más meg másnapra, akár hétvégén éjfélre.
2019. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Legutóbb vagy 10 éve adtam el egy lakást Miskolcon, a vevőm elfelejtette az ügyvédje címét, és nem találtuk meg. Volt ott sok ügyvédi iroda, de mindenütt időpontot kellett volna kérni. Végül találtunk egy szabadot, de az olyan hülye volt, hogy összeveszett a vevőmmel, és az elrohant, én meg hoppon maradtam.

Azonnal nem lehet összecsapni egy szerződést, a tulajdoni lapot is ellenőriznie kell az ügyvédnek, de én az első konzultáció időpontjára gondoltam, hogy mennyit kell várni.

2019. aug. 25. 00:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

:)

Mi úgy vettünk legutóbb, hogy e-mail-ben elkezdődött a 3 fél között egy levelezés, a szerződés átbeszélése napokkal a szerződéskötés előtt.

Tehát tudták az ügyvéd nevét, elérhetőségeit, weboldala is van az ügyvédnek.

De már az ajánlattételkor átadtuk az ügyvéd nevét és címét, ahova megyünk velük majd.

2019. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, első konzultáció nem volt.

Csak a szerződés aláírására mentünk.

Telefonon megkaptuk az időpontot és onnantól neten és telefonon konzultáltunk, hogy elkészüljön a szerződés, mire odamegyünk.

2019. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több adás-vétel van a hátam mögött, mindenhol egy hétig leveleztünk előtte (személyes adatok, ingatlan adatai, szerződéstervezet, egyéni sóhajok, stb) Ezt mindenki akkor intézte, amikor volt rá ideje, volt aki reggel válaszolt, volt aki este.

Aztán amikor már minden kész, akkor egyeztettünk időpontot.

Vagy ingatlanos, vagy a vevő hozta az ügyvédet szóval azért képben volt, ilyen értelemben nem kellett "első konzultáció", bár szerintem azt telefonon is el lehet intézni: vázolod, hogy mit akarsz, megmondja, hogy vállalja-e. A többit lásd fentebb

2019. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!