Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Értékbecslős foglalót aláírnátok?

Értékbecslős foglalót aláírnátok?

Figyelt kérdés
én vagyok az eladó, viszont a vevőim olyan foglalói szerződést akarnak aláírni, hogyha az értékbecslő rosszul becsül a számukra, nem kapnak hitelt a banktól, akkor nekem vissza kéne fizetnem az egész foglalót. Nagyon húzom a szám, nem tudom mi a szokás mostanában, azt se tudom mikor derül hogy kapnak-e hitelt, egy hét vagy 1 év. Nem ismerem ezt a rendszert, régen eladtam már ingatlant de ott önerőből fizettek.
2019. aug. 28. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
67%

Szia!

Ha hitelt akarnak felvenni, az 30 nap biztosan, de akár 90 nap is lehet. Ez csak rajtad múlik, hogy így bele mész - e az előadásba, vagy vársz másik vevőre

2019. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

"akkor nekem vissza kéne fizetnem az egész foglaló"


Ez jogi nonszensz. A foglalónak az a lényege, hogy amelyik fél hibájából megvalósul az adásvétel, az elveszíti. Neki előre kellene értékbecslést csináltatnia és utána tud csak veled szerződni.

Ha nem fér bele az idejébe, mert másnak el tudod addig adni, akkor így járt. Neked a saját üzleti érdekedet kell szem előtt tartani.

Nem hiszem azt sem, hogy egy ügyvéd ilyen szerződést írhatna, mert a foglaló fogalmával ütközik ez a kívánalom.

2019. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék bele.

"az értékbecslő rosszul becsül"

Nem, nem becsül rosszul, max a vevőnek nem optimális, de ez nem befolyásolja a vételárat.

Mivel tőled teljesen független a hitelbírálat (nem csak az értékbecsléstől függ), így nem korrekt a foglaló visszaadása (nem rajtad múlik az üzlet meghiúsulása).

Mikor én vettem házat és igényeltem a hitelt tudatában voltam, hogy benne van a kockázat a banki értékbecslésben. Nem is kaptam meg a teljes hitelösszeget, nagyobb lett az önerő.

Ennyire nem szabad kicentizni a hitelt.

2019. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Kifejtenéd?

Az értékbecslő mondja meg a vevőnek és az eladónak is az árat?

2019. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

"Kifejtenéd?


Az értékbecslő mondja meg a vevőnek és az eladónak is az árat?"


Miért mondana az értékbecslő árat az eladónak? Annyiért adja el mindenki amennyiért akarja/tudja. Az értékbecslés a hitelhez szükséges!

2019. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
* jav. "megvalósul az adásvétel" ; meghiúsul :D
2019. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az értékbecslőt jogilag szerintem a vevő küldi (mármint a bank a vevő megbízásából), ha "ez miatt" bukja a hitelt, az az ő problémája.

A hitel átfutása sok mindentől függ, de min 4-6 hetet kell rá számolni.

Én nem mennék bele ilyen kitételbe, alapvetően hülyeség is.

2019. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

""az értékbecslő rosszul becsül"

Nem, nem becsül rosszul, max a vevőnek nem optimális, "


Ez igaz, bizony :)


Bár nekem volt dolgom olyan értékbecslővel (huszonéves plázacica megjelenéssel), akit megfojtottam volna egy kanál vízben, mert olyan idióta volt. De szerencsére az nem adásvételt, hanem csak szabad felhasználású hitelt buktam miatta...

2019. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs rá más vevő , nálad is minden renben és biztosan nem gondolod meg az eladást akkor talán , de ez így előleg nem pedig foglaló
2019. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
61%
Mi most vagyunk benne. Ugyved magyarazta, hogy ha eloleg van irva a szerzodesbe visszajar, ha barmilyen okbol hiusul meg a vetel, de a foglalo nem jar vissza, kiveve ha a tulaj gondolja meg magat.
2019. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!