Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aláírnátok így szerződést?

Aláírnátok így szerződést?

Figyelt kérdés

Januárban mennék dolgozni . A munka nagyon jó lenne, egy valami nem tetszik. Egyszer már nagyon megszívtam a határozott idejű szerződéssel.

Első interjún: 3 hónap próbaidő és utána határozatlan idejű szerződés.

Másik alkalom, amikor mindenkinek bemutattak: 3hó próbaidő, fél év hat. idő és utána határozatlan idejű szerződés, kinevezés kérvényezése.

Nekem ez nagyon nem tetszik. Azt mondták, nagyon kellenék és nem szeretnének engem elengedni. Nekem ez akkor sem tetszik így, akkor miért van erre szükség? Nem írtam alá még semmit.


2018. dec. 12. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen munkakör és milyen cég? (Multi, stb?) szerintem amúgy indokolatlanul hosszú ideig izzasztanának a próbaidővel és nyilvánvaló, hogy ezidőre kisebb fizut is kapnál. Tudok olyat is, hogy ugyanilyen szerződéssel csak addig alkalmaztak valakit, amíg a cégnél a katyvaszt rendbetetették vele, aztán elküldték, mert már tudták kezelni a helyzetet és nem kellett fizetni +1 főt.
2018. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, hogy akkor minek a határozott idő. Erre mit válaszolnak?

Tényleg fura, mert nem nagyon szokás ez, csak ha tudják, hogy el akarnak küldeni a konkrét időszak után.

Egyébként ha nincs semmi más lehetőség, akkor jó ez is. Legalább fél évig lesz munkád és pénzed.

2018. dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez egy állami intézmény és nem nem lenne jó, mert van egy gyerekem. Ez az egyik, a másik hogy nem ebben állapodtunk meg. Nem fogom így aláírni , akkor nézek másik lehetőséget. Volt olyan munkám, hogy 3 hónap próbaidő lejárta után kétszer volt hosszabbítás, utána meg én maradtam végül munka nélkül. Erről ennyit.
2018. dec. 12. 09:12
 4/11 anonim ***** válasza:

nem tudom mi a gond ezzel, sok helyen így van, hogy 3 hónap próbaidő és határozatlan időre van a szerződés


a próbaidő is egy határozatlan idejű, ha úgy nézed, mert bármelyik nap felmondhatnak és te is nekik

2018. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem mond semmit, már bocs.


Mit értek ezalatt:


Én soha nem foglalkoztam vele milyen a szerződés, próbaidő, ilyenek teszem a dolgom ahogy kell, ha kirúgnak akkor kirúgnak.


Pl. volt hogy felvettek 3 hónap próbaidővel. 2. hónapban mondták hogy "meggondoltuk magunkat", mondom akkor annyi, 10:00-kor mentem haza, nem tudom mi van velük.


Na erre felvettek egy másik céghez, mondja a fickó 3 hónap a próbaidő, mondom jó.


Na erre letelik a 3 hónap, senki nem szólt semmit, több fizetés, vagy ilyenek, na erre rá 1 évre félrehívott a fickó és mondta hogy "szerződésbontás, meggondolták magukat", 5 perc múlva már nem voltam a cégnél, mehettem haza.


Szal nekem ez az ilyen szerződés, olyan szerződés egy vicc, tipikus ökörködés, ha kell 5 perc múlva az embernek már nincs állása, tipikus "pofázik mindenki mindent", soha nem értettem, ennyi.

2018. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A bankszektor kapkod most az emberek után. Próbáld meg azt. Párom is bankos, nagyon családbarátok.
2018. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De itt próbaidő utan van hat hónapos határozott idejű szerződés!
2018. dec. 12. 09:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ki akarnak rúgni, határozatlannal is ki fognak, ha meg nem, akkor a határozott lejárta miatt se fognak.
2018. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem írnám alá. Nyugodtan mondd meg, hogy fontos szempont számodra, hogy a munkáltatód tartsa magát a szavához, és ha első körben 3 hó + határozatlanban állapodtatok meg, akkor te ezt vagy így írod alá, vagy sehogy.
2018. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Így van én is így gondolom. Nekem ez most úgy tűnik, hogy húzzák az agyam.
2018. dec. 12. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!