Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek ez így járható...

Szerintetek ez így járható út? Vagy rossz ötlet? Tanácstalanok vagyunk. Ki mit tenne?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk, idén szerettünk volna ingatlant vásárolni. Most adódott egy lehetőség, hogy két évig bérleti díj nélkül lakhatunk egy lakásban, csak rezsi költség lenne. Jó ötlet lenne venni egy lakást (1,5 szobás) most, kiadni albérletbe, majd ha eltelt a két év, akkor eladni és venni egy olyat amilyet most szeretnénk, kertes ház vagy nagyobb lakás? Vagy hagyjuk most az egészet és két év múlva vegyünk csak? Félünk, hogy még jobban felmennek az ingatlan árak és ezt valamennyire kompenzálná, ha amit most vennénk annak nőne az értéke. Két év múlva szeretnénk kihasználni a használt lakásra járó CSOK-ot (már meglévő egy gyerekre, de most próbálkozunk tesóval), ezért sem akarunk most olyat venni amilyet szeretnénk, mert abba ugye be kell költözni rövid időn belül. Két év alatt még tudnánk gyűjteni, mivel nem lesz albérleti díj és a vásárolt lakás albérleti díjából is folyna be valamennyi.
2019. aug. 31. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismétellek meg, jó a gondolatmeneted.

Én úgy gondolom, hogy olcsóbbak nem lesznek az ingatlanok, legfeljebb nem lesz ekkora ütemű a növekedés, de növekedni fognak a vidékiek is.

Annyit elmondanék, hogyha két év múlva adod el a lakást, akkor keményen jövedelemadózik a vételi és eladási ár közötti különbség, ezért azt kalkuláld bele!

2019. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Sok a változó, bár szerintem sem hülyeség, amit írtok. Ha növekednek az árak, akkor jó eséllyel a most vásárlás lenne az okos ötlet. Főleg ha a gyerekgyártáson dolgoztok, akkor a spórolás gyorsan borulhat.


Azonban azzal is kalkuláljatok, hogy sikerül-e jó albérlőt találni, nem esetleg lelakja a lakást és bukta az egész... Illetve nem derült ki, hogy a most megvásárolt lakáson lesz-e hitel vagy sem. Mert ha nem, és van nagyobb önerőtök, akkor kisebb hitellel tudtok akár most venni jobbat, és a törlesztőt esetleg a bérleti díjból fedezitek.

2019. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Én nem vennék, túl sok a macera és a kockázat. Veszel egy lakást, újítani kell rajta, rossz bérlőt találsz. Ha hitelre veszed, akkor sokat elvisz a kamat, járulékos költségek, ügyvédi díj, illeték és a többi. Aztán el is kell adni, újra ssok a költség. Az is benne van a pakliban, hogy két év múlva esnek valamennyit az árak. Nem szeretem a válságon károgókat, de egyértelmű, hogy van hullámzás a gazdaságban, a lakásárakban, régóta mennek felfelé, nem gondolom, hogy a jelenlegi ütemben növekedhetnek tovább túl sokáig.


Én kihasználnám a két év igyenlakást, addig a megtakarítást bevágnám állampapírba. Gyűjtenék amennyit tudok. De igen, ezzel is veszthetsz pénzt, illetve lassabban gyarapodhat a meglévő.

2019. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
KP-ból vennétek?
2019. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudjátok oldani kp-ra vegyetek, kevesebbe úgysem fog kerülni, így biztos haszonnal lehet eladni. Ha kell hitel is, próbáljátok úgy, hogy az albérlet teljes egészében fedezze a törlesztőt. És a ti esetedbe 2 év alatt vissza is kéne fizetni.
2019. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, félünk, hogy nem lesz megfelelő albérlő, az adás-vétel macera és sok pénz is valóban, el tudjuk-e adni időben.

Írok összegeket is, hogy tisztább legyen a kép..

Vidéken lakunk, kis város. 12-13 millió a kp amit be tudnánk fektetni most lakás vásárlásba. Itt jelenleg egy normál állapotú kis lakás kijönne belőle. Vagy kis hitel kellene 2-3 millió, akkor már egy teljesen felújított lakásról beszélünk (2szoba, 50nm). A bérleti díj így a lakás állapotától függően 60-80 ezer Ft/hó.

Ha nem nő az ingatlanok értéke itt, akkor csak a bérleti díj lenne a nyereség, persze ez sem tisztán ha legálisan van kiadva..(szja a bérleti díjból, lelakják, eladása előtt kellene rá költeni).

Néztem az állampapírt pluszt, most, hogy írta egy válaszoló, de ennek utána kell járni pontosa két évre mennyi a hozama, a kalkulátor 1 milliót mutat cca 24 hónapra, ebből gondolom, hogy nem kötelező az 5 évet megvárni, de ebben sem vagyok biztos. Nem szeretnénk rossz döntést hozni, de már kezdünk belefáradni az agyalásba mi is lenne jó döntés és lehet már össze zavarjuk saját magunkat, sőt biztos..

Két év múlva ez a pénz + használt lakásra a CSOK és hitel lenne, így szeretnénk majd megvenni a végleges otthonunkat valahol, de még az is benne van a pakliban, hogy nem pont itt a szabolcsi régióban vagy itt, de pl. Nyíregyházán, ahol több a lehetőség.

Tudom, nem hatalmas összegekről beszélek, de nekünk 1-2 millió is nagyon sokat számít.

2019. aug. 31. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Ingatlanossal add ki, aki 1 éves garanciát vállal a bérlőre, mert ezen a ponton is lehet bukni.

Csinálj piackutatást köztük a jutalék és a megfelelőség miatt!

Különben életképes az elképzelés.

2019. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és magánszemélytől vásároljatok!

Nekünk kb. 10 KP-s vásárlási kísérletünket fúrta meg ingatlanos, mert mindenképp hiteles vevőt akart (bankokkal is szerződve vannak közülük sokan!!)!

2019. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A végső döntést nektek kell meghozni.

Ha hitelt sem kell felvenni hozzá, akkor én lakásba fektetném a pénzem. Akár rosszabb állapotúba is, amit átlagosra fel lehet hozni kisebb ráfordítással és nem sajnálja annyira az ember, ha lelakják a bérlők. A konyha, fürdő, nyílászárók legyenek nagyjából rendben, ezen felül laminált lapot ti is letudtok dobálni és kimeszelni is. Ne olyan legyen, ami a ti álmotok, hanem olyan, amibe átlag ember ellakna pár évig szívesen, hiszen ez a cél. Amikor eladásra kerül a sor még mindig dönthettek, hogy megéri-e kicsit áldozni még rá, árban visszahozza-e, vagy sem.

Felmerül kérdésként, hogy ennyi pénzetek van-e? Az illetéket kitudjátok-e fizetni, stb? Ha igen, akkor részemről nincs kérdés. Minimális hitellel sem lenne.


Egyébként megértem a vívódást, mi is rengeteget rágódtunk a közös lakásunk megvásárlásánál, hogy akarjuk-e, biztosan jó lesz-e nekünk ennyi hitellel. Végül beleugrottunk és milyen jól tettük. Az akkor 16 millióért vásárolt lakásunk, aminek a felújításába kb. 1 milliót öltünk, most két év után 30-at ér kb.

2019. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!