Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinéztünk egy házat, több...

Kinéztünk egy házat, több jelentkező is van rá. Hogy biztosítsam be hogy miénk legyen de ne járjunk pórul?

Figyelt kérdés

Eléggé sürgetik az eladást ezért jó árban is van a ház. Nem gyanúsan olcsó, de valamivel piaci ár alatt.

Azt mondja az eladó hogy aki először fizet, azé. Természetesen nem adunk neki pénzt ügyvéd nélkül. De mégis hogyan biztosíthatom be magunkat? Ügyvéd nem dolgozik hétvégén, de hogy melyik nap érne rá jövő héten, azt sem tudjuk. Állítólag 1 nap alatt össze kellene tudjon rakni egy sima szerződést. Az állapotfelmérőt is megsürgetem, hogy megnézze még jövő héten.

Hogyan vegyem rá az eladót hogy nekünk adja el akkor is ha picit csúszik az ügyintézés?


2019. szept. 1. 00:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Én ügyvédnél tettem le a foglalót, mégis átvertek.

Sajnos ezt sehogy nem lehet kivédeni, ha olyan az eladó.

Elúszott 600ezer Ft-unk, plusz az ilyen-olyan költségek és az illető végrehajthatatlan, mivel az a bizonyos ingatlana sincs meg, eladta másnak.

Ha át akarnak verni, át fognak.

2019. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Azt meg hogy? Ha ügyvédi letétben van a pénz-és ügyvédet elvileg a vevő hoz-, hogy kaphatta meg az "eladó" az adásvétel aláírása előtt?

Ilyenkor előszerződést szoktak írni, abban rögzítik a foglaló összegét és a pénzt elhelyezik az ügyvédnél. Vagy nem jól tudom?

2019. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Barnabas333 ***** válasza:
100%
11es ez engem is érdekel, mert egy éven belül mi is szeretnénk venni. Ez a mindjárt megveszik 3an duma meg sokszor tényleg csak kamu, én is tapasztaltam. Meg az xy híres építész bácsi épített csak már nyugdíjas és látom, hogy egy tucat ház amit összehányt egy építő cég...
2019. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#11 és 13


Nem letétbe lett téve, hanem ügyvédnél előszerződéssel átadva neki.

Ez nyilván az ügyvéd hibája (nem mostani a történet és mi nem értettünk hozzá), de a lényegen mit sem változtat. Ki áll le pereskedni egy ügyvéddel?


Valóban ki lehet ezt küszöbölni, ha csak letétbe van téve a foglaló, ha az eladó ezt így elfogadja. Tapasztalatom szerint kisebb értékű ingatlan esetében ragaszkodnak, hogy kézbe kapják.

Nyilván nagyobb értékű ingatlanok esetében milliókról van szó és nem babra megy a játék, esetünkben egy 6 milliós nyaralót buktunk.

2019. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%

"Ki áll le pereskedni egy ügyvéddel?"

Bárki, akit megkárosított.

2019. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!