Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Falun félházat venni?

Falun félházat venni?

Figyelt kérdés
Lenne a faluban ahol lakom(a családommal) egy egy szobás, fürdőszobás, konyhás ikerház. Az ára elég kedvező véleményem szerint. 60 négyzetméter. Gáz, víz, villany van benne. Nem penészes a képek alapján illetve nem vizesedik. Picit felújítandó a látottak alapján. Viszont csak a fürdőszobáról van kép+ kintről hogy néz ki. Ami azt illeti a faluban az ilyenek legolcsóbban, üresen, közművek nélkül, bomló fallal vannak meghirdetve 3-4 millio forintért. Ez csak 1,5 lenne. Viszont valószínű 1millióért vagy 500 ezer forintért is odaadna. Szerintetek megérné megvásárolni? Mert én szerintem többet er. Plussz ha szeretnék egyszer bp vagy máshol lakás hitelhez nyúlni, akkor valószínű nagyobb hitelt adnának. Többre becsülnék fel mint 500 ezer ft vagy 1-1,5m. Valaszokat elore is koszi. 19f.

2019. szept. 3. 03:43
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Az ikerház és a félház között némi különbség van. Ha közös a z udvar, az meggondolandó, milyen szomszéddal fogsz közösködni, mert az olyan, mint a közös ló. Vagy még olyanabb.
2019. szept. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha be akarsz költözni valami bontandó hulladèkba egy cigánycsalád udvarába, hajrá. Nem tudom miből gondolod, hogyha 1,5-èrt árulják, akkor neked 0,5-èrt adják majd, pedig bontandóban 3-at èr? Szerintem ezt te sem èrted.

Amúgy a bank a forgalmi èrtèke alapján nullára fogja becsülni, de ez is több, mint amit valójában èr.

2019. szept. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Kerítés van ami szétválasztja a területet?

Mekkora telek tartozik hozzá?

Ha messze van az agglomerációtól,akkor nem várható el a befektetés haszonnal járjon!

Miért olcsóbb? Tartozás van rajta? Esetleg olyan felújítás ami nem látható? Rendezett a közmű:a jövőben mit terveznek a szolgáltatók az adott helyen? Úgy tudom,az ikerház szomszédját illeti meg az elővásárlási jog,az hogyan végződött?

Az örökös árulja az ikerházat?

Persze ha átsorolás várható a településen /mezőgazdasági/ szintet lépett vagy fog akkor megéri,ha nagy a telek akkor is,ám az épületet karban kell tartani! Ha van családod akkor a gyerekeknek is jól jöhet.

Nekem gyanúsan alacsony,de lehet,hogy külföldre akarnak menni dolgozni és emiatt is lehet olcsóbb.

2019. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Öregasszonyé volt. Megnéztem repedezett a fal néhol...illetve külön udvar van. Elválasztja a kerítés. A megyeszékhelytől 20km-re van. Van ovoda, iskola, dohanybolt, kocsma, coop fodrász posta stb.elvileg 65 négyzetméter és felújítandó. Régiek a bútorok és az ablakok is. A telek/udvar amin a háh van 650 négyzetméter. Hallottam valakitől hogy 400-ert is eladna. De akkor ne vegyem meg. Köszi. Csak már mennék tovább. Igaz 19 vagyok de nem lenne rossz lassan egy lakas budapestene ha hitelbol is, de hogy arra is adjanak hitelt egy normalisra ami 15m es csak egy szobas onero 5m kene.. Esetleg mosonmagyarovaron van 1.emeletes jolakas 10m. De ott is onero 2m kene. En meg alig majus ota dolgozok amiota befejeztem a sulit. Es meg csak 500 ezrem van... Nem konnyu xd
2019. szept. 3. 07:37
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképpen nézesd meg "valódi" szakemberrel, aki szakember szemével nézné meg a házat. Szerintem - a megírtak alapján - a telek ér többet mint maga a ház, hiszen csak egyetlen szoba + tartozékok, de a telek elég nagy ahhoz (hacsak nem túl keskeny!) hogy idővel nagyobb épületet lehessen rá elhelyezni..

A szomszéd, és amit a többiek is figyelmedbe ajánlottak, cseppet sem elhanyagolható!

Dicséretre méltó, hogy gondolsz a jövődre.

2019. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Első körben én a tul.lapot nézném meg. Amennyiben osztatlan közös,és egy hrsz-on van akkor nyugodtan elfelejtheted.
2019. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha társtulajdonban van az ikerház, akkor a társtulajdonosnak elővételi joga van. Azt jelenti, hogy az eladni szándékozó köteles felkínálni megvásárlásra a társtulajdonosnak. Ha a társtulajdonos nem akarja (vagy nem képes) megvenni, akkor írásban kérni kell a beleegyezését abba, hogy harmadok személy (azaz Te, de bárki is) megveheti.

Az eladni kívánó írásban értesítse a társtulajdonost, hogy eladja a maga részét. Ennyi és ennyi összeget kínálnak érte (ez igazolnia is kell, nehogy felveresse egy kumpánjával az árat). Ezért az összegért élhet elővételi jogával, 2 hónapon belül. Ha nem válaszol, úgy vehető, hogy nem kívánja megvenni, tehát eladható bárkinek. Ajánlatos többször rákérdezni, hogy valóban nem érdekli őt, mert könnyen semmissé nyilváníttathatja az adásvevési szerződést.

2019. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem az a lényeg, kérdező, hogy van-e kerítés, hanem, ahogy előttem kettővel írták, hogy papíron meg van-e osztva a telek. Azaz a tulajdoni lapon hogyan szerepel. Ha osztatlan közös tulajdon, akkor nehogy belemenj! Abból csak a baj lesz. Ehhez még hozzá az értéke, meg az állapota, kidobott pénz.

Falun elég gáz ikerházat venni, ahol ilyen alacsony a házak ára. Gyűjtögessél még kicsit. Vegyél egy önálló portát, akár felújítandó házzal.

Városon 19 évesen nem igazán álmodozik az ember saját házról.

2019. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Ne kapkodd el! Az ilyen ragyogó alkalmak, a csak ennyi, csak most, csak neked, általában nem végződnek valami jól.

Amit én tennék:

Szomszédokat megnézni (Utcahosszat)

Tulajdonlapot megnézni

Szakértővel megnézetni

Villanyvezetéket megnézetni (a régi, alumínium, akkor igencsak necces)

És végül bemenni a házba, magadba szívni a kisugárzását. Ez nem valami ezos marhaság! MInden háznak van egy kisugárzása, hangulata. Van, ami alig hogy belépsz, rögtön magába ölel, egyfajta nyugodt erőt sugároz feléd. Na, az ilyet érdemes megvenni!

2019. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!