Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy vegyes építésű ház megvéte...

Egy vegyes építésű ház megvétele mennyire rizikós?

Figyelt kérdés

Kedvező áron tudnék (ismerős által) hozzájutni egy házhoz, ahol a 2 szoba fala vályog, a többi helység téglás(ezt utólag építették hozzá). Alulról kátránypapírral szigetelve van, és beton az alapzat.

Meg merjem venni, vagy rizikós a vályog miatt?



2019. szept. 3. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kedvező áron, ismerős által.


Ez a kettő együtt mindig jó biznisz... Számít rá hogy neked gyorsan le tudja passzolni. És, láttad is saját szemeddel hogy a többi helyiség téglaépítésű? Két szoba fala vályog, az konkrétan egy fél háznyi terület. Én biztos nem venném meg. Beton is ugyanúgy vizesedik, senki nem mondja hogy nem. Ha fel nem is szivárog, de a beton alap ha eltörik... viszi a falat idővel magával.

2019. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Akár ismerős akár nem, pènzt adsz ki, nem keveset. A vályogfallal őnmagában nincs semmi baj. A gondok a rèszletekben rejlenek.

Kicsit ritka, ha a vályogfalnak beton alapja ès vízszigetelèse is van.

Ezen buksz a legtőbbet. Az olcsó húsnak ismerősök kőzt lesz leghígabb a leve. Ha drágábban eltudja adni, el is adná., nem neked adja olcsóbban.

Mindenkèppen ellenőrizni kell akár roncsolásos vizsgálattal a 2 fontos dolgot, mert nem igen hihető. Ez kèsöbb neked sok milliöba kerülhet.

Persze fel lehet újítani hagyományos mödon (kevès szakember, megvezetnek, keresgèlhetsz a neten stb), de nem biztos, hogy neked ez megfelel.

2019. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ès a tető minősège is sok millás tètel.
2019. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az alsó vízszigetelés látszik, elvileg akkor csinálták, mikor hozzáépítették a téglás részt.

Kívül kőporos vakolat van, nem is látszik, hogy vályog a szoba. A tető jó állapotban van, néztük.

2019. szept. 3. 14:18
 5/14 anonim ***** válasza:
És a beton alapot a vályog alá? Az eredeti, vagy utólagos?
2019. szept. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tartanék tőle. Gondolkoztam ezeken, de nem merek ilyen vegyes (vályog stb.) házat venni. Magában vályogot sem. Szerintem a maiak már nem megfelelően kezelik ezeket a házakat.
2019. szept. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és iszonyatosan túl vannak árazva.
2019. szept. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 #7 egyetértek, a vályog a régi korok emberének lett kitalálva, a mai modern világ követelményeinek már nem felel meg.


És igen, tényleg kvra tulárazottak. Megyeszékhelyen 160-200 ezer / m2-nél kezdődnek. Mire fel kérdem én?


Ha már régi ház, akkor a masszívitás a 60 cm-es hegyi kőfalnál kezdődik szerintem...

2019. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
6M ft lenne, Csongrád megyei város.70nm Saját cserép tetős garázs, és kamra van hozzá, plusz egy kicsi udvar. Szerintem nem sok érte, és bár nem vagyok szakember, de sztem elfogadható állapotban van, nem vizesedik a fal.
2019. szept. 4. 10:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, én most költöztem ki egy ideiglenes házból, teljesen vályog volt, 13 évig üresen állt, bútorostul hagyták így.

Teljesen hibátlan volt szerkezetileg, ráadásul egy erősen talajvizes részen volt.

Mindenki lehordta a házat, nagyon olcsón is adták.

Ehhez képest nem vizesedtek a falak, tető is hibátlan volt.

Kérdés, mennyi időre költöznél bele, de szerintem elég jóideig bírja az olyan ház, amelyik nem vizesedik.

Meg azért ne friss festés legyen rajta, az gyanús lehet.

Vannak már mindenféle csodafestékek, vízlepergető, avval lekenik, nem engedi át a vizet.

(én az ázó mennyezetet kentem át egy másik háznál, azóta se látszik)

2019. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!