Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakópark földszinti lakás...

Lakópark földszinti lakás milyen lakni?

Figyelt kérdés
Meg ugye ezekhez tartozik saját kert is. Itt nekem kellene nyírnom a füvet, vagy a házmester fogja?
2019. szept. 24. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell nyírnod, amennyiben a földhivatali nyilvántartás szerint a tiéd. Ugyanúgy, ahogy a családi háznál is te nyírod a kerted, nem az önkormányzat küld ki közmunkásokat.
2019. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Azt a végtelen lustaságot... azt az 50m2 füvet neked kell nyírni, szörnyű...
2019. szept. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Gyanítom lakópark válogatja. Ahol olvastunk hirdetést ott kitértek rá, hogy (az egyébként magas) közös költség tartalmazza a kertgondozást.
2019. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

#3

Csakhogy az a közös parkról szól, nem a saját - a lakásból megközelíthető - kis kertecskékre.

2019. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a tulajdoni lapon sajátként van feltüntetve a kertrész, akkor neked kell, ha nem a lakáshoz tartozik, hanem közös, csak oda nyílik az ajtód, akkor nem neked kell nyírni. (De ha utóbbinál is az lesz, hogy ha más nem csinálja meg, mert pl. a társasház lakói nem szavazzák meg, hogy benne legyen a közös költségben, de te használni szeretnéd, akkor muszáj lesz neked.)
2019. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 igazad van, újra néztem egy hirdetést abban a lakóparkban, és ott tényleg közös kertről volt szó amit csak a lakók használhatnak
2019. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ó értem :( köszönöm a válaszokat :)

Igazából nem arról van szó, hogy lusta lennék, csak reggeltől estig dolgozom, hétvégén is, és magamra nincs semmi időm, nem pedig füvetnyírni.

Jelenleg csak földszinti lakóparki lakást találtam sajnos.

Szerintetek az működne vagy csinálnak egyáltalán olyat, hogy a gondnok bizonyos havidíjért cserébe amikor nyírja a közös parkot akkor az én kertekem is lenyírná? Vagy hülyének néznének ha ezzel állnék elő?

2019. szept. 25. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mióta a főníciaiak feltalálták a pénzt, azóta ez nem jelenthet problémát! :)

De fel is térkövezheted, műfüvezheted, vagy minimalizálhatod.

[link]

Egyébként az ilyen kiskerteket lenyírni, ha telibe füves is, mindennel együtt max félóra és akkor már sokat mondtam.

2019. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7# biztos találnál valakit, hogy lenyírja.
2019. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!