Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi várható az ingatlanpiacon?...

Mi várható az ingatlanpiacon? További áremelkedés, esetleg csökkenés?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1-2 éven belül egy saját lakást, esetleg házat. Mire lehet véleményetek szerint számítani a budapesti és a főváros agglomerációjának ingatlanpiacán? Előre is köszönöm :)

2019. okt. 5. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2019. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Remélem emelkedés
2019. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Rövid stagnálás, aztán enyhe emelkedés. Ha csak nem lesz valami nagyobb válság, nem fognak csökkenni az árak.
2019. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg dübörögnek a beruházások és marad a támogatási rendszer, csökkenés biztos nem lesz. Jelentősre én ezután sem számítanék. Én is a lassú növekedésre/stagnálásra gondolok.
2019. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Dübörgés? Hát persze... Javaslom a leendő vevőnek, hogy amennyiben teheti, várjon még legalább fél évet. Budapesten szinte megállt a használt lakások/házak értékesítése, egyes új építésű projekteknél már láttam 10%-os árcsökkentést is. Ne foglalkozz a dübörgéses, szárnyalásos marketinges pénzügyi oldalakkal, én is házat szeretnék venni, de fél évig még inkább várok. Szerintem a túlárazottság a fővárosi agglomerációt is érinti, inkább a kínálati oldal növekszik.
2019. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Meglátjuk, nehéz megjósolni. Csak spekulálni lehet, de előfordulhat, hogy az nem jön be és az ellenkezője történik.

Egyébként most már nagyon elterjedt az a nézőpont, amit az előző válaszoló írt, azaz kivárnak az emberek. Ez könnyen egy önbeteljesítő jóslattá válhat éppen amiatt, mert egyre többen kivárnak a vásárlással és addig nem akarnak vásárolni, amíg be nem következik egy áresés. Ez pedig éppen, hogy könnyen előidézhet egy áresést. A stagnálás is részben talán ennek is betudható, lehet egy előjel.

2019. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért talán mégsem olyan nehéz megjósolni. A befektetők eltűntek, a túlárazottság olyan mértékű, hogy a szükséges önerőt már egyre kevesebben tudják felmutatni, a bankok pedig már óvatosabban finanszíroznak. De az elmúlt kb. 5 évben az árak szinte megduplázódtak, ezt nem indokolja semmi, ez már inkább spekuláció, ami pedig sok vásárlót visszatart (engem is). Aki az elmúlt hónapokban gyakran böngészte a hirdetéseket, annak biztosan fel fog tünni, hogy jó néhány esetben már csökkentek az árak (egyelőre kb. 5-10%-al), nyilván ezeket az ingatlanokat tényleg el is akarják adni.
2019. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es, van benne ráció.
2019. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem rég beszéltem ingatlanossal. Bp-en a lakáseladások beleálltak a földbe. Ezt a jelzőt használta. Én ingatlanpiaci emelkedésre már nem számítanék.
2019. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyre több eladó táblát látok kinn a lakásokon, kb. 2009-12 között láttam ennyit.

Környékünkön párhavonta megnézem az árakat hogy tudjam, mire lehessen számítani, eddig a nagy ingatlanos oldalon max 2-3 találati oldal volt, nagyon lepukkant lakótelepi lakások, közel 30 milláért, a szebbek 30 fölött.

Ma azt látom hogy 5-6 oldalnyi lakás, kis része lepukkant, egyre szebbek is vannak és azok is inkább 27-30 között.

Szerintem lesz még egy kis csökkenés és utána stagnálás (jobb esetben), mert kivárnak páran, de sokaknak van azért függőben a lakásvásárlás mióta úgy elszabadultak az árak. A 2015 előtti szintre szerintem nem fognak visszaesni, hisz az infláció az élelmiszert, béreket stb is emelte. Viszont egy válság (helyi vagy világszintű) az csúnyán lehúzhatja az árakat, és egyre inkább afelé megyünk.

2019. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!