Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Duplájára emelkedhetnek-e az...

Duplájára emelkedhetnek-e az ingatlanárak az elkövetkező néhány év alatt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 23. 20:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%
Kizárt.
2019. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
6%

Megvan rá az esély, viszont annál nagyobbat fog szólni, amikor végül kidurran a lufi.

Merthogy előbb vagy utóbb ki fog durranni, ezt 100%-ban meg tudom ígérni neked.

2019. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Pár százalékot lehet hogy fog, de duplájára biztos nem...
2019. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
37%

Nem, miért emelkednének? Már nyitva vannak a pénzkapuk, csok, babaváró mind betolva, épülnek az új ingatlanok, sokaknak van pénze vásárolni. De ahogy kielégítette a vásárlási igényét a tömeg, csökken a kereslet, kínálat pedig még lesz egy ideig, tehát nem fognak rohamosan nőni az árak.


Viszont a pukkogók gondolkodását sem értem. Rengetegen vettek házat ingyenpénzből, többnyire magáncélra, csokból. Rengetegen persze befektetési céllal. De rengeteg támogatással, tehát ha csökkenne is a kereslet, csökkennének a bérleti díjak, a legtöbben még mindig egy tehermentes lakással szállnak ki. Kárognak itt a nem jön a baba, jön a válás témán is. Nyilván lesznek páran akik így járnak, de a többség már 1-2 meglévő gyerekkel vágott bele. Meghát kreatív a magyar, ha papíron házasnak kell maradni, hát házasok maradnak. Ha meddőségről kell igazolás lesz, ugyan úgy mint rokikártya. De mondom, kis rétegről beszélünk, a többségnek vagy saját célra, vagy csak úgy bónusznak lesz ingatlana. És ha valaki megvett egy 25 milliós házat túlértékelve 40 millióra, 20 millió támogatással, még mindig nyert 5 milliót + ingyenhitelen 5-10 millió ki nem fizetett kamatot.



Szóval én a mostani árak lassú emelkedésére, stagnálására számítanék.

2019. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
8%

#4, azért emelkednének, mert az egész ingatlanbiznisz egy Ponzi-séma. Azok pedig mindig bedőlnek.

Utoljára Albániában voltak államilag szervezett v. támogatott Ponzi-sémák, meg is lett az eredménye a végén: amikor bedőlt az üzlet, polgárháború lett, 15 ezer embert gyilkoltak halomra, mielőtt a békefenntartók úgy-ahogy úrrá lettek a káoszon.


Ja mellesleg, akinek nincs családja, nincs gyereke, annak legyen megfizethetetlen a lakás? Kerüljön az utcára és dögöljön meg, vagy mi?

Ja, és pukk-pukk-pukk!

2019. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Négyes válaszoló, téged ingatlanosnak sejtelek,

ki az olvasókat ügyesen terelgeted.

:)

2019. aug. 23. 22:55
 7/40 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező :D te is biztos egy gaz pukkogó vagy! :DDD
2019. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
82%

Már hogy lenne ez piramisjáték? Kifejthetnéd, bár szerintem nem tudod, hogy miről beszélsz.


Azzal egyetértek, hogy káros ez a pénzöntés, hogy nem mehet a végtelenségig, hogy van regeteg igazságtalanság a rendszerben. Nem értek azzal sem egyet, hogy ne legyen az egyedülállóknak lakása.


De ha ez piramis lenne, aki beszéll, tehát a támogatott - pénzt fizetne be, hogy a csúcson lévő gyarapodjon, majd maga alá szervezne további balekokat. Itt erről szó sincs, mindenki befizet, majd a csúcson lévő, az állam visszaosztja a befizetéseket. De, itt van érték a tranzakciók mögött és nincs rétegelt hierarchia. Lehet, hogy bedől a rendszer, megszűnik a csok, de ettől az ingatlanok nem veszítik el az értéküket (maximum egy időre csökken vagy stagnál az értékük), valamint a lakástulajdonosok sem vesztenek semmit.


De ha ki tudod fejteni 3 mondatban a gondolataidat, azt szívesen olvasom és el is hiszem, hogy érted amit írsz.

2019. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
11%

Kedves #8, ki se kell fejtenem, nálam okosabb emberek már megtették:


[link]


Olvasd el a cikket. Nos, nálunk nagyjából ugyanez a helyzet állt elő, annyi lényeges különbséggel, hogy a forint a tizedét nem éri a dollárnak. Tehát amikor majd bedől a Ponzi-séma, a floridainál jóval nagyobb pusztítást fog hagyni maga után, ezt garantálhatom.

2019. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, már miért lennék ingatlanos? Mondtam, hogy szerintem nem nőnek duplájukra az ingatlanárak. Hogy igazságtalan a rendszer. És hogy erről függetlenül szerintem nem dől össze minden. Most ezen mi a terelgetés?
2019. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!