Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kb mennyi időbe telik egy...

Kb mennyi időbe telik egy lakás adásvétele a kulcsok és a tulajdonjogot igazoló papírok átvételéig?

Figyelt kérdés
Lakást vennénk befektetési céllal. Külföldön élünk, csak rövid időre (1-2 hét) tudunk hazamenni. Ha sikerül kiválasztani egy lakást, onnantól kezdve mennyi időbe telik, míg ténylegesen az enyém lesz és rendelkezhetek felette? Beleértve a közművek és minden egyéb dolog átiratását is. Fizetni azonnal tudok, hitelre és egyebekre nincs szükség.
2019. okt. 6. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

"Beleértve a közművek és minden egyéb dolog átiratását is. Fizetni azonnal tudok, hitelre és egyebekre nincs szükség."

Innentől csak az eladón múlik.

2019. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Ha hétfőn megegyezek az eladóval, és a kezébe adom a pénzt (jó, tudom, ilyen tételt nem készpénzben fizetünk, csak a példa kedvéért írtam), aláírjuk a szerződést, onnantól kezdve semmi dolgom nincs? Az átiratások, a bürokrácia miatt kérdem, hogy kb mennyi idővel számoljak. 1-2 hét alatt megoldható, hogy a későbbiekben semmi további teendőm ne legyen?
2019. okt. 6. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor a birtokbaadás a szerződés aláírása után hetekig várat magára, mert az eladó még ott lakik, és még neki is kell egy lakást vennie ahhoz, hogy el tudjon költözni.
2019. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Kb ezer dologtól függ. 1-2 héten belül szerintem esélytelen.
2019. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor kb mennyi időbe telik? Az nem az én problémám, ha az előző tulajdonosnak nincs hol laknia. Amint enyém a lakás, nincs jogalapja ott maradni.
2019. okt. 6. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

"Az nem az én problémám, ha az előző tulajdonosnak nincs hol laknia. Amint enyém a lakás, nincs jogalapja ott maradni."

Ez oké! De akkor olyan eladót kell találni aki elfogadja ezeket a feltételeket.

2019. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eladón múlik, hogy ő hogy hajlandó szerződni veled. Ha találsz olyat, aki pl. nem benne lakik, lerakod neki a pénzt és ő megy, akkor szerintem 2 héten belül átfuthat. A bejegyzett tulajdonjogot addigra nem kapod meg, de a birtokbaadásig el lehet jutni, ha mindkét fél hozzáállása példás.

Viszont szinte kizárt, hogy találj ilyet, hiszen ha jól értem a lakás nézés is a 2 hétbe kell, hogy beleférjen. Na akkor megnézitek, beleszerettek, ügyvédet kerestek, szerződést írattok, aláírjátok, azt ő érkeztetteti a földhivatalban, széljegyre kerülsz. Teljesítitek a szerződéses feltételeket, aminek általában az utolsó pontja a birtokba adás. Közben a fizetési igazolásokat bemutatod az ügyvédnek, aki kezdeményezi a földhivatalnál, hogy széljegyről tulajdonossá válj. Majd 3-4 hónap múlva küldik a csekket a vagyonosodási illetékről. Közműveket átíratni a birtokbaadási jegyzőkönyvvel már lehet.


Abszolút az eladón múlik, hogy milyen feltételekkel hajlandó neked eladni az ingatlant. Ez közelsem annyira egyszerű, hogy kifizettem, mehet ahova akar... Mi pl. augusztusban vettük meg a lakást és csak novemberben volt a birtokbaadás, mert így egyeztünk meg. Ha ez eladó nem tud hova menni 1 héten belül, akkor nem fog olyan szerződést aláírni, amiben kötelezettséget vállal arra, hogy a kifizetést követően azonnal költözik.

2019. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak különösen köszönöm a részletes és hasznos választ!
2019. okt. 7. 09:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A fentieket figyelembe véve kitérnék a szolgáltatóknál végzendő ügyekre.

A szerződésbe, vagy külön jegyzőkönyvbe (mi esetünkben így volt - külön jegyzőkönyvbe) belefoglaltatik az egyes (víz, gáz, villany...) mérők állása. Ezzel a jegyzőkönyvvel akár egy nap alatt is körbejárhatod őket és Téged jegyeznek be mint "Vevőt" (értsd: VEVŐ az általuk nyújtandó közegre - víz, villany, gáz, internet, TV, telefon...). A Földhivatalnál sokáig tart a bejegyzés, de a lakás már használatba vehető.

2019. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Friss tapasztalat: 2 éve vettünk lakást, külföldön élünk, és szintén kp-ra.


Így nézett ki a folyamat:

Hazamentünk 1 hétre januárban. (Igazából nem is emiatt, csak a szokásos család látogatás, de ha már ott voltunk, gondoltuk elkezdhetnénk szétnézni az ingatlan piacon.) Előtte már sokat nézelődtünk a neten, és nagyjából kinéztük a szóbajöhető városokat.

Otthon elkezdtünk felhívni néhány hirdetőt. Ezzel kicsit le is szűkült a kör 2 egymás melletti városra. Másnap odautaztunk, megint felhívtunk néhányat, és délután meg is néztünk 3 lakást személyesen. Az egyiken erősen gondolkozunk, majd másnap reggel az egyik ingatlanos hívott, hogy lenne mégegy, amit érdemes megnézni. Na ahogy megtekintettük azon gondolkozni se kellett, rögtön tudtuk, hogy az kell. Este felhívtuk a tulajt, megbeszéltük az árát (készpénzesek lévén tudtunk belőle alkudni). Kerítettünk gyorsan egy ügyvédet, aki előkészítette a papírokat, írtunk meghatalmazást is egy rokonnak, mert nem voltunk benne biztosak, hogy az átadásra vissza tudunk-e majd utazni. Foglalót adtunk - hogy bebiztosítsuk magunkat arra az esetre, ha a tulaj meggondolná magát.

Ez eddig 3 napba volt belesűrítve.

Visszautaztunk, vártuk, hogy a tulaj találjon magának másik lakást (ő is kp-s volt). Márciusban jelentkezett, hogy átvehetjük a lakást. Gyorsan kértünk szabadságot, mert szerettünk volna személyesen is ott lenni. Mikor már odautaztunk volt egy kis huza-vona, mert már-már meggondolta magát. Végül meggyőztük, és elmentünk kifizetni, aláírni a papírokat, átvenni a kulcsot. Másnap kora reggel elmentünk a (volt)tulajjal átíratni a közműveket a nevünket, meg ott helyben rendezte az elmaradásait. Nem volt olyan egyszerű, mert néhány hely aznap zárva volt, el kellett utazni a központiba, stb. Fárasztó rohangálós nap volt, de estére mindennel végeztünk.

Ennyi volt az összes ügyintézés. Ha nem húzzátok az időt, és a tulajnak se engeditek hogy húzza akkor pikk-pakk megvan minden. :)

2019. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!