Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlásnál az ügyvéd...

Házvásárlásnál az ügyvéd olvassa fel a dolgokat?

Figyelt kérdés
Készülünk megvenni anyukám házát. Amit mindenképp leakarunk iratni az az, hogy 3 hónapja lesz kiköltözni, miután megkapta a 10 milliót. Illetve az is, hogy a haszonélvező nem ő lesz (mert ő azt akarná) hanem az unoka. Ezt le kell iratnunk majd ügyveddel? Es ő fogja felolvasni? És mivan ha ez a másik félnek nem tetszik?
2019. okt. 8. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik, akkor megállapodtok.

De jobb lenne ha ez az aláírás előtt lenne, mert drága lesz az ügyvéd óradíja...

2019. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Minden tétel megegyezésen múlik (kiköltözés, haszonélvezet, vételár stb.). Ha nincs megegyezés - nincs eladás sem vevés. A szerződést csak JOGÁSZ írhatja meg.

Ha anyukád haszonélvező akar lenni, de ti az unokáját karajátok megtenni - ne kell beleegyezni az eladásba. Melegen ajánlom, hogy anyukád legyen haszonélvező az eladott lakásában. Megindoklom: ha az unoka házasságot köt, megromolhat a viszony a nagymamával, akinek már nincs lakása, együtt él a lakás haszonélvezőjével, aki megkeseríti az életét. Hová fog költözni? Ő baja? Öregen?

Az unokáról gondoskodjanak a szülei.

Nyersen írtam, de munkám során sok hasonló esettel is találkoztam és a bíróságon végződtek az esetek.

2019. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Az indoklas kicsit kacifántos lett, nem igazán értem. A gyerekem lenne a házunk haszonélvezője, ha esetleg velem vagy az apjával (férjemmel) történne valami. Mi ebben a baj? Édesanyám eladja nekünk a házat, mivel ő Ausztriában él. A kapott pénzből, amit adunk neki abbol vesz házat ahova hazatud jonni majd nyugdijasan. Nem szeretném, hogy ő legyen a haszonélvező...

Így is jóval több penzt kap, mint amennyit er a ház. Csak mivel mi itt lakunk nála alberlokent, amig ő kint dolgozik, ezert megszerettük nagyon ezt a környéket, ezert akarjuk mindenkeppen ezt a házat.

2019. okt. 8. 16:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval lesz neki háza, mivel vesz. 10 millioert csak talál itt falukban. Szoval miert kéne hogy a mi hazunknak legyen ő a haszonelvezoje????
2019. okt. 8. 16:03
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem értem mi jogon akar haszonélvező lenni egy olyan személy aki megválik az ingatlanától. Haszonélvezetet gyerekre se rakass. Minek hisz úgyis örököl. Ne sértődj meg de mi lesz ha földönfutóklesztek egy megromlott viszony miatt később merz a gyerek kirak onnan. De sz első verziót nem ertem tényleg. Minek a haszonélvezet anyukádnak. Semmiképp se menjetek bele.
2019. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd kötelezően felolvassa a szerződést. Anyukád miért akar haszonélvező maradni? Ha eladja nektek a házat normál áron, mit akar még? Nem kötelező, hogy egy háznak haszonélvezője legyen. Anyukádnak most csak tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga is van a házon?
2019. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Anyukádnak most csak tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga is van a házon?"

Ha 1/1 tulajdonos (mondjuk nem derül ki a kérdésből) akkor nem lehet haszonélvező is.

2019. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi, válaszolók (köztük én), csak arra válaszolunk (én is ezt tettem), ami a kérdésben szerepel. A válaszomra írtál egy csomó dolgot, aminek tudatában, nem azt írtam volna, amit írtam. Szót sem írtál arról, hogy anyukád külföldön dolgozik, a kapott pénzből futja neki egy falusi házra (hangsúlyt a falusi szóra helyezem), nem marad az eladott házban.

Mérlegeljétek az 5. válaszoló tanácsát, mert van rá precedens!

6. és 7. válaszolónak: az anyukának tulajdoni joga van amiről lemond azzal, hogy a házat eladja, de ragaszkodik a haszonélvezeti jog bejegyzéséhez.

2019. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában vagy vele Kérdező, hogy a haszonélvezőnek több jogosultsága van egy ingatlanban, mint a tulajdonosnak?

Miért akarod haszonélvezettel terhelni a tulajdonodat, különösen a gyereked személyében?

MIÉRT?

Nem tudom mennyi idős, de ha 18 évesen kirak benneteket, - haszonélvezőként jogában áll - tulajdon ide vagy oda, mehettek a híd alá!

Tudom-tudom, ez nálatok soha nem fordulhat elő, a ti gyereketek és kapcsolatotok nem olyan, stb. stb....

De nem tudhatod milyen hatások alá kerül, milyen pár lesz mellette, láttunk már tökéletes kapcsolatokat szarrá menni!

Amellett logikailag sem értem, úgyis a gyereketeké lesz a ház, ha veletek bármi történne, mire lenne jó ez a haszonélvezetesdi?

Anyukád meg ha eladja nektek forgalmi értéken (vagy fölötte) a házat, akkor milyen alapon akar még utána is rendelkezni fölötte?

Akkor szoktak haszonélvezetet tenni szülők, ha ELAJÁNDÉKOZZÁK a házat a gyereküknek, de ezzel biztosítják maguknak a további zavartalan ott lakásukat.

Valamit nagyon kevertek a jogi fogalmak nem ismerése miatt és ebből csak rosszul fogtok kijönni!

Magyaráztassátok már el az ügyvéddel, hogy mi micsoda, akkor nem akartok olyan baromságot, hogy a gyereketek legyen a haszonélvezőtök, anyádat meg ezzel az igénnyel el kell hajtani, mert jogtalan amit akar!

2019. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező azt hiszi, hogy kötelező egy házon a haszonélvezet!:)

Anyád meg akkor tarthatna igényt a haszonélvezetre, ha ingyen adná nektek a házat.

2019. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!