Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki nagyvárosban, lakásban...

Aki nagyvárosban, lakásban nőtt fel, minden tapasztalat érdekelne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az a helyzet, hogy szeretnék elköltözni. Budapest belvárosában élek, lakásban. Minden van, az éjjel-nappali bolttól kezdve, kávézó, hentes, zöldséges stb. Egy ideje szeretnék házba költözni, és azt hiszem Leányfalun találtam meg az álomházat, de félelmeim vannak. Lehet hogy csak az ismeretlen miatt, de belegondolni is fura, hogy szinte semmi nem lenne közel, ami most 5 perc alatt elérhető. Aki lakásból költözött házba, hogyan éltétek meg, mik a tapasztalatok? Megbántátok, vagy jobb?


2019. nov. 16. 15:09
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Amíg illetékes nem válaszol esetleg tanácsolok én. Jól gondold neg mert egy ilyen cseréből már álltalában visszaút nincs . Tehát ha nem tetszik nagyon nehéz visszamenni . Kertesház körül meló van. Ha ez nem zavar nincs gond. Ismerek több városit aki falura költözött. Van aki soha nem menne vissza van aki meg egy két év után megelegeli az egészet. Amit írtál hogy hiányolnál nem is olyan nagy dolgok ám. Nem szükséges a napi bevásárlás. Falun minden nagyobb több a hely itt az emberek inkább többet vesznek mindenből így nem szükséges állandóan boltba szaladgálni.
2019. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bántam meg, sőt!

Amiket írtál, nem számítanak, szerintem pl. sokkal kényelmesebb mondjuk Budakalászon az Auchanba behajtani, telepakolni egyszerre a kocsit és otthon a kertben kirakni, semmint cipelni az utcán meg fel a lakásba. Pesten, ahol nem lehet rendesen pakolni, csak olyan könnyű dolgokat veszek, amik egy nagyobb táskában elférnek, és nem nehéz cipelni - de nagyobb mennyiségek így kizárva.

Ami az utazást illeti, Pesten belül is lehet sokat utazni, nálam mindig 90 perc volt a lélektani határ (egy útra), ennél többet nem lennék hajlandó megtenni. Leányfaluval csak az a gáz, hogy Szentendrén elkezd az út 2*1 sávos lenni + csak Volán van. Nekem kicsit kinn lenne, de ha annyira tetszik az a ház, akkor lehet, hogy megéri.

Ami számomra nagy kellemetlenség, az a hótakarítás télen, pl. ha van a kiszemelt ház előtt járda, akkor kötelességed takarítani, és ha valaki azon a járdaszakaszon balesetet szenved, akkor be is perelhet miatta:( Szerencsére nálunk nincs járda:)

A kerti munka végtelen, kis kert esetén is - vagy csinálod (esetleg még élvezed is) vagy megfizetsz időnként valakit.

2019. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi segítséget!


Attól én is tartok, hogy eléggé kint van, de Pesthez jelenleg nem köt semmi szerencsére.

2019. nov. 16. 16:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is arrafele fogunk költözni Budapestről. Egyenlőre autónk sincsen, én Szentendrében bízok, ott minden van, gyorsan megközelíthető. Ami engem aggaszt az a patika/ügyeletes patika a gyerekek miatt és az, hogy most nagyon megszoktam, hogy napi szinten vásárolunk, dm, rossmann a közelben, de majd megszokjuk. Autó nélkül nagy mennyiséget lehetetlen hazavinni szóval házhoz fogok rendelni, ma már kb mindenhonnan lehet.
2019. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Azért a házhozrendelést még időben kérdezd meg, mert mi 20 km-re lakunk Auchantól, 15 km-re Tescótól és nincs kiszállítás egyik helyről sem.

Pedig Pest megye és 35 km-re van Bp-től.

2019. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem még jó, hogy írtad! Nem szállítanak... kell egy autó..
2019. nov. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igényel egyfajta szervezettséget. Pl én a nét meghatározott napján megyek nagybevásárlásra. Akkor ajánlatos megvenni mindent, mert nem lehet este csak úgy leugrani a boltba, mert nincs tejföl. Kell egy kos idő, amíg olajozottan kezd működni minden.

Az nagyon jó, hogy mindenkinek van elég tere. Saját szoba, vendégszoba, dolgozószoba is. Egyszerűen szép helyen lakunk. Öröm ide hazajönni ( meg persze edő)

2019. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

5-ös vagyok

Vidéken mindenképpen kell autó, nincs mese!...majd megtapasztalod.

A bevásárláson kívül (ami nagyon fontos) ha nincs helyben ATM, bezár a gyógyszertár, a gyereket kell sürgősen valahova vinni, vagy hétvégén nem rendel az állatorvos, stb,stb, stb.

Én sem vagyok híve a mindenhova autózásnak, így csak egy Suzuki Swiftet vettem bevásárlóautónak (350ezerért) mert sosem romlik el és ha van benne benzin elmegy a világvégére is. Ennél több - ha valaki nem státuszszimbólumban gondolkozik - nem is kell jönni-menni, ügyintézni.

2019. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Gyerekem még nincs, de köszi a tapasztalatokat, nagy segítség! Az állatorvos nagyobb gond lehet, de Gödön van egy jó állatkórház, oda nehéz átjutni?

2019. nov. 17. 20:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Leányfaluról eljutni a Profivethez nagyon egyszerű, nagyjából 30 perc.

-Leányfalu-Tahitótfalu-onnan komp-Vác-2es úton Sződliget-Göd, Berzsenyi D.u.

Nagyjából 22-25 km.


Én 80 km-re lakom onnan, mégsem viszem máshova.

2019. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!