Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő alatt kerül a...

Mennyi idő alatt kerül a lakás a tulajdonomba? Tapasztalat érdekelne, nem az elmélet.

Figyelt kérdés

Vennék egy lakást. A tulajnak bedőlt a hitele, nem tudja fizetni. Az ingatlanos szerint 3-6 hónap, mire az én tulajdonomba kerül.

A tulajdonos nem ellenkezik, nem végrehajtás történik, önszántából értékesíti a lakást a bankon és az ingatlanoson keresztül.

Ilyen esetben mennyire lehet gyors a folyamat? Tapasztalat érdekelne, aki vett már így ingatlant.


2016. nov. 4. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételi szerződés aláírása tán a tulajdonodba kerül amint kiegyenlítetted a vételárat.


Ha a bank felé is kell fizetned, vagy átvállalod a hitelt az kicsit elhúzhatja a dolgot (hitelbírálat átvállalás esetén, végtörlesztés eljárása, stb), de ettől függetlenül megállapodás szerint már az aláírástól kezdődően gyakorolhatod a tulajdonosi jogaidat.

2016. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha készpénzes vevő vagy, akkor kb 1 hónap alatt a tulajdonodba kerülhet a lakás, ha viszont Te is hitelt fogsz felvenni, akkor lehet 2-3 hónap is. Azon is sok múlik, mennyire segítőkész az ügyvéd, az ingatlanos, a bank, gyorsan be tudjátok-e szerezni az eladó bankjától a hitel lezárásához szükséges papírokat, stb, stb.
2016. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Készpénzre venném.

Csak az ingatlanos azt mondta, előre kell fizetni 500.000 Ft-ot. Ez nem előleg, hanem letétbe kerül.

És hogy az adás-vétel maga csak akkor történik meg, ha a bank tehermentesítette a lakást, ez 4-6 hónap.

Ezt nem értem, hogyan lehetséges. Nem az én pénzemből kellene azt rendezni? Akkor mire adok 500.000 Ft-ot? Nem igazán értem.

2016. nov. 4. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Te Vételi Ajánlatot tettél, amihez adtál 500.000Ft letétet. Ezt az összeget az ingatlan iroda őrzi addig, amíg az eladó el nem fogadja az ajánlatodat (ez pár nap szokott lenni) , de utána Adásvételi Szerződést kellene kötni az alábbiak szerint.:


Ha már végrehajtásos az ingatlan, a végrehajtótól kell kérni egy összesítőt. Az Adásvételit úgy kell megírni, hogy Te először a végrehajtónak fizetsz és ha van maradék, csak azt adod az eladónak.


Ha csak a bank jelzáloga van a házon, akkor a banktól kell kérni egy Tartozás Kimutatást, Te ezt az összeget közvetlenül a banknak fogod kifizetni és ha van maradék, az mehet az eladónak.


Cifrább a helyzet, ha több a tartozás, mint a vételár. Ekkor valóban elhúzódhat az ügy, mert először a bank elbírálja a Vételi ajánlatodat, ez kb 30 nap, de néha több. Ez alatt eldől, hogy a maradék tartozást elengedik, vagy meg kell fizetnie az Eladónak részben, egészben, egy összegben, vagy részletekben. Ez alapján lehet megírni az Adásvételit, de csak akkor, ha meg tudtok egyezni a bankkal abban, hogy a jelzálog törlési engedélyt kiadja a vételár megfizetése után. A különbözet rendezése az eladó feladata. Aszerint kell eljárni, amit a bank kér. Pl ha az eladónak nem engedi el a vételár feletti részt a bank, akkor az eladónak előbb igazolnia kell, hogy ki tudja fizetni a különbözetet. Mehettek pl együtt a bankba és egyszerre fizetitek ki a tartozást, de intézheti a tehermentesítést az ügyvéd is úgy, hogy először mindketten ügyvédi letétbe utaltok és ha összejön a szükséges pénz, az ügyvéd eljár a Törlési Engedély kikérése ügyében.

Lényeg, hogy biztonságos megoldást találjatok. Nem szabad kifizetni addig egy fillért sem, amíg nincs írásos igazolás arról, hogy mit vár el a bank ahhoz, hogy kiadja a jelzáloga Törlési Engedélyét.

Sok esetben nem csak a bedőlt hitel van bejegyezve az ingatlanra, hanem egyéb végrehajtásos tételek is (közmű tartozások, közös költség, stb), ott nagyon észen kell lenni, csak profi ügyvéddel szabad nekifogni a vásárlásnak.

2016. nov. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, az kimaradt, hogy az 500E Ft letét természetesen a vételár része lesz, de csak akkor kerül ki a letétből, amikor megkötitek az Adásvételi szerződést és már tudható, hogy mi lesz ennek a pénznek a sorsa, kihez kerül a fentiek alapján.
2016. nov. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így már érthető.

Biztos van más tartozás is, mert a közös költséggel pl 100%, hogy el van maradva a tulajdonos.

Kerítek első körben egy ügyvédet, aki segít. Úgy a biztos akkor.

2016. nov. 8. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!