Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meddig akadályozhatja egy...

Meddig akadályozhatja egy örökös az eladást?

Figyelt kérdés
Három testvér örölt egy ingatlant. Az egyik testvér mikor eladta a saját ingatlanát személyes tárgyait(étkészletek, hűtő, fagyasztó, stb) a ide pakolta mert ő kűlfőldőn él. A másik két testvér el szeretné adni, de eza testvér még meghirdetni sem engedi amíg ki nem pakol csak a hazajövetelének az időpontját halogatja.Mi a lehetőség ha a szép szó nem hoz eredményt.
2019. nov. 20. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Ha eladta saját ingatlanát,akkor az ingatlanokat el kellett volna szállítni,ha új tulajdonos ragaszkodott a kipakoláshoz.

Rakjátok ki,ehhez az ingatlanhoz már semmi köze .

2019. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
***Bocs,ingóságait ***
2019. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ő is örökös a szülői házba 1/3arányban.
2019. nov. 20. 12:27
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Ügyvéd, bíróság, ha másképp nem megy.
2019. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Azt hiszem ki lehet fizetni az ingatlanból akkor is, ha nem akarja, a pontos ügymenetet nem ismerem.
2019. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

Bármeddig. Közös tulajdont csak az összes tulajdonos akaratával lehet eladni.

Lehet a bíróságon kérni a közös tulajdon megszüntetését, de abból nem jönnétek ki jól, mert akkor árverésre bocsátják az ingatlant és annak a bevételén osztoztok.

2019. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem biztos, hogy árverésre bocsájtják, ez csak egy lehetséges eshetőség, a bíróság kötelezheti a kivásárlásra, vagy a részének értékesítésére a tulajdonostársak részére is.

De valóban a közös tulajdon megszüntetése ügymenet a lehetőségetek.

2019. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Andizsuzsi, kissé félrevezető a válaszod.

Nem csak a 3 fél beleegyezésével lehet eladni.

És nem csak árverés útján.


Úgy nevezik, hogy kényszerértékesítés. Lassú, bürokratikus, drága.

Bíróságon kell kérvényezni, ezért nem pár hét lesz, erre fel kell készülni.

És ugye ez sem lesz ingyen, bár végül el lehet érni, amit akartok, de szerintem ez nem ilyen esetekre való.

Hiszen most a 3. testvér nem azt mondja, hogy nem akarja, csak nem pakol ki.

Nem lehetne a cuccait elvitetni egy garázsba? Vagy ma már Magyarországon is van raktár szolgáltatás, akár 1 nm-től, kibéreled 10 évre, ő kifizeti, és meg van oldva a probléma.

Itt egy kicsi problémából csináltok nagyot, véleményem szerint feleslegesen.

Mégis honnan kéne jönnie, ami ilyen nagy akadály?

Meg mi az, hogy nem engedi meghirdetni? Mert mit tesz, ha mégis meghirdeted?

Normális stílusban kéne vele megbeszélni, hogy ti megoldjátok a hirdetést, meg az előkészületeket, neki csak aláírni kéne majd hazajönnie, és kap pár milliót.

Ha csak nem Amerikáról van szó, pár ezerért haza tud repülni.

MErt gondolom már elég ingerülten beszélgettek, ha szóba kerül a téma. Szerintem a szép szó célravezetőbb, főleg hogy nem ellene van a dolognak, csak ideje nincs.

Vagy lehet olyan munkahelye van, hogy idén már nem kap szabit, mivel karácsonyi hajtás van. Szerintem ez is érthető.

2019. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

Kezdem nagyon nem érteni ezt a dolgot.Hogy tudta eladni a saját 1/3 át ? Ti hol voltatok ekkor ? Első körben nektek kellett volna felajánlani vételre .Mekkora ez az ingatlan ,hogy 1 személynek igy is megérte megvenni ?

Ha ez igy van a valóságban,a többi részhez semmi köze,vigye a cuccait ahova akarja ,nem vagyok kötelesek őrizni .

Hogy mikor akarjátok értékesíteni meg hogyan ,ahhoz sincs

köze .

2019. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthetően volt leírva, nekem legalábbis az volt.


Az egyik testvér eladta a SAJÁT házát, mert külföldre ment.

Időközben megörökölték 3an a szülői házat.

Ide pakolta be a testvér az ingóságait, mivel a sajátját már addigra eladta.

Most a szülői háznak van 3 tulaja, a többit nem írom le, szerintem így már érthető lesz. :)

2019. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!