Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Erről a lakásról mi a vélemény...

Erről a lakásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Szegeden, 65nm+10nm erkély, 2 szoba+nappali, 6-8 lakásos társasház, csendes környéken, 2020 tavaszi átadással. Ha minden jól menne kb 520-530eft/nm áron be tudnánk fejezni. A kérdés az: szerintetek ezzel óriásit fogunk bukni HOSSZÚTÁVON, vagy sokkal értékállóbb, mint a jelenlegi panellakás?

#panellakás #lakás #ingatlanár #tárasházi lakás
2019. nov. 23. 15:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én nem vitatkozok!


Ha ragasztóval (hab) rakják akkor se oldódik meg a légtömörség (N+F).


Még egyvalamihez kell a kétoldali vakolat! A léghang gátláshoz!


Ha a tűzvédelem és az energetika úgy vette figyelembe, hogy nincs vakolva és megfelel(!) akkor mehet úgy is, ha nem akkor vakolni kell. (ez van akkor is ha FMV és akkor is, ha műszaki ellenőr vagyok!)

(ritka kivételekkel vakolni kell)

2019. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Még olyan kérdésem lenne, hogy elmondaná nekem pontosan, hogyan kell lapostetőnél mi a rétegrend lentről felfelé? Az építettő mintha azt mondta volna, hogy már van 10 cenis szigetelés és kátránypapíroza volt elég gondosan, ahhogy elnéztem. De még kap hőhídmentesen 20 centi szigetelést+(3cm, kavicságyat), ha jól értettem? Ez megfelelő, hogy ne legyen a közvetlen alatta lévő lakásban 50C fok nyáron?
2019. nov. 23. 21:09
 13/16 A kérdező kommentje:
"Még olyan kérdésem lenne, hogy elmondaná nekem pontosan, hogyan kell lapostetőnél" Bocsánat a magdzsar fogalmazásért? Megmondaná nekem valaki, mi a helyes és megfelelő vastagságú rétegrend lentről felfelé lapostetőnél?
2019. nov. 23. 21:13
 14/16 anonim ***** válasza:

A 20 centi szigetelés szerintem már kevés!

A rétegrendet látatlanban nem lehet megmondani!

2019. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ja, várj félre értettem!

30 cm hőszigetelés lesz. Az akár elég is lehet, de a leírásod szerint ez fordított rétegrendű tető lesz! Azt nem a legszerencsésebb bitumenes szigeteléssel kialakítani.

2019. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Lepontoztátok az elsőt, pedig nagyon igaza van.

A párom villanyszerelő, új építésű társasházakhoz hívják, az új tulajok, átadás után.

Csak fogja a fejét, hogy micsoda kókány munka, nem győzi javítani.

Nincs szakember, sokan külföldön vannak, aki maradt, az sem bírja a hajtást.

Ez nem csak villanyszerelőre igaz, hanem kőművesre, ácsra, mindenkire.

Összecsapják, és sokszor segédek végzik a szakmunkát is. Egyszer megmutatják nekik, aztán ők csinálják, de az nem lesz tökéletes. Hamar ki fognak jönni a hibák.

És ha tényleg nem olyan cég, ami 20-30 éve működik, akkor nagyon veszélyes.

1-2 tél, vagy egy nagyobb vihar, és bajban lesztek, mert akkor fog kiderülni, hogy a cég csak nemrég lett bejegyezve, az 5% áfa miatt kezdtek el ezzel foglalkozni.

Cégjegyzékben ezt meg tudod nézni.


Egyébként hasonló dolgokkal én is szembesülök, kormányhivatalnál: mire eljutnak hozzánk dokumentumok nagy állami beruházásokról, már nincs kihez fordulni, mert megszűnt a kivitelező cég. Pl. autópályák esetében.

2019. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!