Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért hiszik azt itt a gyk-n,...

Miért hiszik azt itt a gyk-n, hogy most becsődöl az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés

Olvasom a rengeteg "hozzáértő" kommentjét, hogy bedőlt az ingatlanpiac, holott tél van, ilyenkor nincs szezon, majd márciusban fog beindulni. Az árak nem biztos, hogy növekedni fognak már annyira, mint idáig, de kötve hiszem hogy a 1/3-ára fognak visszaesni. Pláne ilyen albérletárakkal


Komolyan elhiszik emberek, hogy megint 10 millióra leesnek majd a panelek, lakások árai?


Kicsit olyan nonszensz nekem ez az egész, 2010-es válság körüli árakat hasonlítani a mai árakhoz. Minden drágult, gyümölcs, hús, zöldség, benzin stb, akkor azok is lezuhannak majd a felére? :)



2019. nov. 30. 12:25
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Azért hiszik, mert hinni akarják. Az emberi természet a reményre épít, nem szereti a kudarcélményt. Hiába emelkedtek a reálbérek, ha a forint 10 év alatt 20%-ot gyengült. A cékla ára viszont 190-ről 280-ra emelkedett.
2019. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
9: Mutatnál statisztikát? Csak mert Bp. belvárosban adtam el és vásároltam, napi szinten figyelem az ingatlanpiacot évtizedek óta, és nem tudom ezt az állítást alátámasztani, egyszerűen hamis.
2019. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
31%

6: És? A hitelek dőltek be, ami a lakásáraknak meg se kottyant. Csak azokat érintette, akik hitellel vettek már lakást, senki mást.

Mért mosod össze az ingatlanpiaccal?

2019. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

12: Nem értem milyen statisztikát szeretnél látni?


[link]


[link]


Valahogy mintha nominálisan is lett volna egy jókora esés...

2019. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
45%

14: Valóban. 25%-os esést mutat az MNB-grafikon.

A különbség abban áll, hogy országos vagy fővárosi. Mivel én a fővárosban vagyok érdekelt, csak arra korlátozódott a keresésem, és abban nem volt csökkenés. Nyilván mindenkinek a tervezett régióban kell tájékozódnia.

2019. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

14: A kérést, hogy mutatnál-e statisztikát, erre értettem különben: "Most meg arról, hogy 250e-ről egy millióra (Budapest)."

Ilyenről nem tudok.

A mienk még csak duplájára sem nőtt 2, de még 4 év alatt sem.

70-90%-os növekedés volt max.

2019. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
45%

16: Persze, kicsit túlzás volt, de 2011-ben kb. 400e/négyzetméterért vásároltam, most 1.1m-ért vannak fent a hirdetések (ugyanott). Szerintem ez irreális növekedés.


[link]


15: Nyilván, de továbbra is tartom, hogy az elmúlt évek árnövekedési ütemének nem stagnálás lesz a vége. De én meg arra nem kapok soha választ, hogy miért esett vissza a kereslet ilyem értékben a fővárosban.

2019. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

#13 Az USÁ-ban a válság idején az ingatlanárak "csak" cca.30%-ot estek. Azóta ugyan ismét elkezdtek emelkedni, a gazdasági növekedés következtében, de a statisztikák azt mutatják, hogy ez elsősorban az olcsóbb ingatlanoknál figyelhető meg, illetve annyiban változott a helyzet, hogy inkább ingatlanbefektetők kézpénzért vásárolnak, ugyanis az emberek nagy többsége a múlt hibáiból tanulva és a kölcsönszabályok szigorítása miatt inkább a bérlet mellett dönt. Ott ezért nem esett vissza hosszú távon az ingatlanok ára és a professzionális piaci szereplők miatt kisebb az esélye egy újabb összeomlásnak.

Magyarországon az ingatlanpiacot még mindig a magánszemélyek viszik a hátukon, akik kölcsönből vásárolnak és fizetőképességük a magyar gazdaság teljesítőképességének a függvénye. Ha gyengül a gazdaság (ami előbb vagy utóbb be fog következni), akkor itthon is elkezdenek bedőlni az ész nélkül felvett hitelek.

Ez egy örök gazdasági folyamat.

2019. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"Az USÁ-ban a válság idején az ingatlanárak "csak" cca.30%-ot estek."


Forrás?

2019. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

17: Mi az, hogy kb. 400? 365 vagy 445? Nagyon nem mindegy. Kicsit elnagyolsz ide, kicsit elnagyolsz oda, kicsit félreolvasol valamit, és máris tök mást mondasz, mint ami a valóság.

1,1-ért hirdetik ugyanott. Ezt is meg kéne nézni, mit az, hogy ugyanott, lehet az sem teljesen ugyanott van, esetleg teljesen más állapotú és adottságú, méretű, funkciójú, mint amit vettél...

1,1-ért hirdetik: más az eladási ár, mint a hirdetési ár.

1,1-ért hirdetik: ez is lehet egy túlzás, mert esetleg valójában 650-11000-ig hirdetik a tiedhez hasonló értékűeket, de valamiért ezt emelted ki, hogy túlozhass.

De TFH tényleg 1,1,ért hirdetik mindet (irreális), akkor is ilyen kínálatból én simán veszek 850-ért 2 héten belül.

A fentiek miatt kérek pontos forrást, indult itt már úgy is topic sokszor, hogy tök nem az állt a forrásban, mint amit a kérdező értett belőle.


(Vagy pl. hányan írják, hogy igazságtalan, hogy nincs ingatlanadó, miközben van ingatlanadó. Tehát egy olyan posztból, amiben csak egy vélemény van, nincs konkrét forrás, nem lehet tudni, mennyire helyes megállapítás.)

2019. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!