Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért hiszik azt itt a gyk-n,...

Miért hiszik azt itt a gyk-n, hogy most becsődöl az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés

Olvasom a rengeteg "hozzáértő" kommentjét, hogy bedőlt az ingatlanpiac, holott tél van, ilyenkor nincs szezon, majd márciusban fog beindulni. Az árak nem biztos, hogy növekedni fognak már annyira, mint idáig, de kötve hiszem hogy a 1/3-ára fognak visszaesni. Pláne ilyen albérletárakkal


Komolyan elhiszik emberek, hogy megint 10 millióra leesnek majd a panelek, lakások árai?


Kicsit olyan nonszensz nekem ez az egész, 2010-es válság körüli árakat hasonlítani a mai árakhoz. Minden drágult, gyümölcs, hús, zöldség, benzin stb, akkor azok is lezuhannak majd a felére? :)



2019. nov. 30. 12:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
42%

"Magyarországon az ingatlanpiacot még mindig a magánszemélyek viszik a hátukon, akik kölcsönből vásárolnak"


Forrás?

Ismereteim és tapasztalataim szerint is 70%-ban készpénzes vevők vannak és csak 30%-ban a hitelesek, tehát nem a hitelesek viszik a hátukon az ingatlanpiacot.

2019. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként nem kell félni, most is van még a válságon kívül is egyéb kockázat az pedig a csok. Kíváncsi leszek, hányan fürdenek be vele. Olyanok kapták meg s környezetemben a 10+10et akikre én biztos nem bíztam volna ennyi pénzt. És nem igen jönnek eddig a gyerekek pár kivételt leszámítva.
2019. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Nos, a 2008-as válság az USA-ban valóban az ingatlanpiacról indult ki, aki nem hiszi, nézzen utána.

Viszont szerintem sem lesz most itthon nagy mértékű visszaesés, inkább stagnálás várható.

2019. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

20: Nincs semmi túlzás, egy olyan lakóparkról van szó, ahol jelenleg néhány eladó lakás van, mindegyik 1m feletti négyzetméter áron. 2011-ben 370e volt a négyzetméter ár, ezért írtam, hogy számomra ez indokolatlan árnövekedés.


De a kérdés ugye az, mi lesz az ingatlanpiaccal.


[link]


A fővárosi adatok szerint (14. oldal) a tranzakciókat tekintve, több mint 30%-os volt a visszaesés 2019-ben, ez szerintem fordulópontot jelent.

2019. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

Mivel itt senki sem tudja előre megjósolni, hogy mi lesz majd egyszer csak,

ezért értelmetlenség naponta feltenni ugyanezt a kérdést!!


Amúgy én a panelek előbb-utóbbi visszazuhanására tippelek.

Minden más tipp az ezotéria rovatba tartozik.

2019. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

#21 2017-es KSH adatok szerint az ingatlanvásárlások 48%-át lakáshitellel finanszírozzák. Ez azóta, a CSOK kiterjesztése miatt csak magasabb lett.

[link]


Az amerikai ingatlanpiacra vonatkozó elemzést a Forbes-ban olvasta. (hadd ne keressem elő)

2019. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Aki esetleg tart a kedvezményes ÁFA megszűnésétől és sajnálná a befektetőket:


[link]

2019. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
48%
A 64 %-os versenyző, nagyon be van sz.rva, hogy visszaesnek a panelárak a valódi értékükre.
2019. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

" a tranzakciókat tekintve, több mint 30%-os volt a visszaesés 2019-ben"


A tranzakcszám igen, de az ár nem.

2019. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

26: Nagyon érdekes, éppen itt a fórumon mutatott valaki egy cikket, amiben a Duna House adatai alapján volt 70-30%-os az arány. De akkor vegyük figyelembe ezt a grafikont is, a grafikonon az utóbbi 10 évben 33-48% a hitelesek aránya, és akkor CSAK 52-67% a készpénzeseké. Akkor sem igaz, hogy a hitelesek vinnék a hátukon az ingatlanpiacot.


Ennyire unikális dolog, hogy valakit idegesít olyan szintű emberi ostobaság, hogy valaki az ellenkezőjét állítja annak, mint amit egy cikkben olvas?...

2019. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!