Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri Pesten manapság régi...

Megéri Pesten manapság régi lakást vásárolni hitel nélkül, vagy nézzek új építésűt hitellel? Új lakás előnyei?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre járok, első éves vagyok. Örököltem egy lakást egy vidéki városban, amit 17 millió körül lehetne eladni. Van egy kb 2 milliós autóm, de amióta felköltöztem Budapestre, szinte nem használom.

Van kb 1 millió ft megtakarításom, és félévente utalnak 350.000ft szabad felhasználású diákhitet, amihez nem nyúlok soha, mivel van havi fix 150.000ft támogatásom a családomtól. Ebből fizetem a pesti szobámat, ahol egy barátommal lakok együtt (80.000ft) a maradék 70.000ből élek meg havi szinten, kaját elég sokat kpok otthonról rendszeresen.



Arra gondoltam, ha mindent eladok, lenne kb 20 millió ft-om.

Hitelt nem kapnék, de talán a szüleim bele mennének, jelzálog fedezet lenne nagy értékben.



Amivel nagyon megelégednék, az a Corvin környékén egy új építésű lakás, legalább 6 évig itt fogok még lakni, és az albérletre rámenne 6 millióm legalább.


A corvinon, de igazából bárhol, egy új építésű, egyetlen szobás lakás kb. 28 milliónál kezdődik(30m2). Igazából elég lenne, hiszen jelenleg 12m2-en élek+fürdő, wc, kis konyha.



Viszont ennyi pénzem nincsen jelenleg, hitelt nem merek a szüleimre zúdítani, ígyis nagyon sokat dolgoznak azért, hogy így tudjanak támogatni, és ők is sokat nélkülöznek.



Ami félelmem van, hogy egy régen épült házban régiek a vezetékek, benne van a pakliban, hogy nem feltétlenül igényesek vagy eléggé intelligensek a lakók, esetleg van kisebbség is, stb.

Szerintem egy új építésű lakásban főleg külföldiek laknak, fiatalabbak, tehetősebbek, talán műveltebbek is, és a lakással is sokkal kevesebb probléma adódhat, szebbek, új mindene.


Ha netán mégis lehetséges 20M körül venni lakást, az sem baj, ha nincs felújítva. Én is és édesapám is értünk hozzá, nem egyet csináltunk már vezetékektől, burkoláson át mindenig.

Csak anyag költségem lenne.


Ti mit tennétek a helyemben? És miért éri meg új lakást venni?

Illetve mennyi árkülönbség lehet egy ugyan akkora, ugyan azon a helyen lévő új építésű és mondjuk egy 60 éve épült panel között?


Köszönöm előre is!


2019. dec. 26. 02:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Biztos, hogy nem kapsz Budapest centrumában 20 millióért magántulajdonú lakást. Új építésűt meg pláne nem, de azokkal egyébként is millió kivitelezési probléma van.

A panelt meg alapban felejtsd el, mert egy hét múlva te is írhatod a panelos kérdéseket a szomszédokról, az áthallásról, a piszkálódásokról és a prolimentalitásról, ami ellen már most is tiltakozol.

Nem kell az neked, hidd el!

Végezd el az egyetemet, közben gyűjtögess még hozzá és amikor már dolgozol és hitelképes leszel, akkor vegyél majd egy normális helyen levő, normális lakást, a saját hitelkeretedre!

2019. dec. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

AZ új építésűt nem ajánlom: rossz elrendezés, nincs konyha (hátha egyszer kedved lesz a pizzarendelésen kívül is kipróbálni valamit), és rengeteg gond lehet vele + sokkal rosszabb áron tudod eladni, mert már nem lesz "új".

A régi tégla házakkal vigyázni kell, pont azért, amit írtál: vezetékek, statika stb. De ki lehet valami jót fogni - de nem 20 millióért (legalábbis jó helyen nem).

A panel megfontolandó: igen, van áthallás (amúgy a téglában is van), de mégis a sajátod, és nem fizetsz 6 évig albérletet. A panelok (is) most elég horror áron vannak, de ha jó helyen találsz, akkor lehet benne fantázia. Ha meg nem lesz rá már szükséged tovább és lesz jobb lehetőséged, továbbadod. Műszakilag elég megbízhatók.

2019. dec. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha jól értem, diák vagy, jövedelem nélkül. Így nem fogsz hitelt kapni, még a jelzálogfedezetű ingatlanoknál is kérnek jövedelemigazolást, és a hiteltörlesztő részlet nem haladhatja meg a jövedelmed 30%-át. De jövedelem nélkül nincs hitel. Én a helyedben ezek ellenére vennék lakást, jobb, mint albérletre kiadni pénzt. Újépítésű 20 millióból nem jön ki, de használt garzont biztos fogsz kapni, és még a felújításra is maradhat belőle.
2019. dec. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"régi lakást vásárolni hitel nélkül, vagy nézzek új építésűt hitellel"

Hogy érted? Ha van pénzed hitel nélkül, mért vennél fel hitelt? Elhelyezkedéstől, mérettől, egyebektől függően alakul az ár, 10-500 millióig vannak lakások.

2019. dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

"Arra gondoltam, ha mindent eladok, lenne kb 20 millió ft-om."

Akkor 20-ig keress, vannak. Új nincs, az igaz. Vegyél annyiért, ami van, miből fizetnéd a hitelt?...

2019. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"az sem baj, ha nincs felújítva. Én is és édesapám is értünk hozzá, nem egyet csináltunk már vezetékektől, burkoláson át mindenig."

Tudod te, milyen hiány van Pesten ilyen szakikból?

Tudnék nektek 3 napi munkát adni tavasszal.:)

2019. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Régi tégla?
2019. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Corvinnal szerintem 28-eet nem fogsz tudni venni és ha csak 20 van ahhoz meg vehetsz fel 10-et. Nevetséges. Ezt felejtsd el szerintem. Akkor inkább régi tégla, főleg ha meg tudjátok csinálni. Nem kéne annyi hitel.
2019. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
Orvosi egyetemre jársz (bár még nagyon nagyon messze a vég), de annyi eszed nincs, hogy felnézz egy ismertebb ingatlanhirdetős oldalra, és beírd, hogy corvin a keresésbe 20m-ig, és rágyere hogy annyiért 3 éve kaptál volna ott lakást.
2019. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy elkeserítelek barátom, de egy új építésűre szavazol a corvinon ahol Borsodi c segédmunkások szerelik 8 általánossal a villanyt... Ne gondold hogy az újépítés megfelelő műszaki tartalommal bír!
2019. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!