Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant hitelre így venni?

Ingatlant hitelre így venni?

Figyelt kérdés

Mostani munkahelyemet, mint fix pontot használva, másik megyében lévő házra felvenni a lakáshitelt, amíg még tervezem itt lenni törleszteném, de aztán átlépnék a másik megyébe, persze ez munkahely váltással is járna. De azt most ne nézzük, hogy a kieső részt (míg másikat keresek, vagy már lenne is helyem) miből törlesztem.


Véleményem szerint a jó - főleg turistaparadicsom - helyeken lévő ingatlanokat még a mostani árukon kell megragadni, mert még feljebb mehet. Vagy csak én látom így?



2019. aug. 15. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?
2019. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem érthető.


Jelenleg dolgozok egy munkahelyen (ha most váltok, ugrik a lakáshitel).

Felvenném a lakáshitelt a másik megyében lévő házra.

A házat lehetőség szerint közben újítgatnám és persze a hitelt törlesztem, de még nem költözök be.

Amikor aktuális lesz, munkahelyet váltok, és beköltözöm.


-.-'

2019. aug. 15. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És ebben milyen problémát látsz?
2019. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy kisiklik párommal az életvitelünk ha a mostani - nem túl kedvelt (bár legalább fix idős és fix fizus) - munkakörömet itt hagyom. Egyrészt könnyedén veszem és bizakodom, de másrészről pedig a munkanélküliség illetve a kevés fizu miatt tartok a hiteltől. Pedig egyszer saját lábunkra kell állni... Meg a másik, attól is félek hogy amit most kinéztem ingatlan, a környéken az ár még feljebb fog menni (az említett turisztikai célpont, na jó annyira nem az, de látogatott), de ha meg megvesszük most (későbbi odaköltözéssel), és közben bedől a piac (ergo lemennek az árak), vagy helyben lenne még jobb ár / érték arányú ajánlat, akkor az úgy gáz... Nem is tudom, más hogy lép fiatalként... vagy mindenki marad helyben ahol született?


Egyébként fiatal párként lépnénk ezt meg.

2019. aug. 15. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Megirnad h melyik ez a szuper varos? Priviben tok jo lenne
2019. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy amint megvenném a házat, azonnal elkezdenék munkát keresni az új környéken. A hitelképesség miatt fontos a folyamatos munkahely, de szerintem sokan csinálják úgy, hogy ingáznak akár egy évig is, mire találnak az új lakhelyen normális munkát.
2019. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!