Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri Pesten manapság régi...

Megéri Pesten manapság régi lakást vásárolni hitel nélkül, vagy nézzek új építésűt hitellel? Új lakás előnyei?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre járok, első éves vagyok. Örököltem egy lakást egy vidéki városban, amit 17 millió körül lehetne eladni. Van egy kb 2 milliós autóm, de amióta felköltöztem Budapestre, szinte nem használom.

Van kb 1 millió ft megtakarításom, és félévente utalnak 350.000ft szabad felhasználású diákhitet, amihez nem nyúlok soha, mivel van havi fix 150.000ft támogatásom a családomtól. Ebből fizetem a pesti szobámat, ahol egy barátommal lakok együtt (80.000ft) a maradék 70.000ből élek meg havi szinten, kaját elég sokat kpok otthonról rendszeresen.



Arra gondoltam, ha mindent eladok, lenne kb 20 millió ft-om.

Hitelt nem kapnék, de talán a szüleim bele mennének, jelzálog fedezet lenne nagy értékben.



Amivel nagyon megelégednék, az a Corvin környékén egy új építésű lakás, legalább 6 évig itt fogok még lakni, és az albérletre rámenne 6 millióm legalább.


A corvinon, de igazából bárhol, egy új építésű, egyetlen szobás lakás kb. 28 milliónál kezdődik(30m2). Igazából elég lenne, hiszen jelenleg 12m2-en élek+fürdő, wc, kis konyha.



Viszont ennyi pénzem nincsen jelenleg, hitelt nem merek a szüleimre zúdítani, ígyis nagyon sokat dolgoznak azért, hogy így tudjanak támogatni, és ők is sokat nélkülöznek.



Ami félelmem van, hogy egy régen épült házban régiek a vezetékek, benne van a pakliban, hogy nem feltétlenül igényesek vagy eléggé intelligensek a lakók, esetleg van kisebbség is, stb.

Szerintem egy új építésű lakásban főleg külföldiek laknak, fiatalabbak, tehetősebbek, talán műveltebbek is, és a lakással is sokkal kevesebb probléma adódhat, szebbek, új mindene.


Ha netán mégis lehetséges 20M körül venni lakást, az sem baj, ha nincs felújítva. Én is és édesapám is értünk hozzá, nem egyet csináltunk már vezetékektől, burkoláson át mindenig.

Csak anyag költségem lenne.


Ti mit tennétek a helyemben? És miért éri meg új lakást venni?

Illetve mennyi árkülönbség lehet egy ugyan akkora, ugyan azon a helyen lévő új építésű és mondjuk egy 60 éve épült panel között?


Köszönöm előre is!


2019. dec. 26. 02:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

Én most biztos szánalmasnak fogok tűnni, de ennyi pénzzel a következőt tenném:

- Mivel a Corvinon ennyi pénzért biztosan nem kapsz normális lakást, ezért ezt gyorsan el is felejteném. Ha a környékén mégis, az valószínű olyan is. Node nincs ennyi pénzed, a családodra hitelt verni nem szép dolog, bár érdemes mérlegelni, úgy mennyivel kerülne többe/kevesebbe a lakhatásod, mint most. Egy régi polgári téglába biztos nem invesztálnék ennyit.

- Én keresnék egy olcsóbb környéket. Pl. Csepelt. Nem kell a hasraesés, éltem ott fiatal nőként 4 évet és még mindig élek is virulok. Pontosan tudom milyen népek laknak arra és azt hiszem bizton állíthatom, hogy egy cseppet sem rosszabb, mint a Corvin egyes környező utcái. :) A végére egészen megszerettem, de ezt csak halkan mondom ki, mert egészen betegnek érzem magam miatta itt a gyakorin néha.

Szóval venném ezt az azért jelentősen olcsóbb, de nem élhetetlen környéket (aminek egyébként baromi jó a tömegközlekedése). Vennék egy 1,5-2 szobás panel lakást 20-23 millióért és a kisebb szobát kiadnám ismerősnek, barátnak. A 20 milliód mellé csak 3-4 millió kölcsönt kéne némi felújítással felvennetek mellé MAXIMUM, aminek nem túl magas a törlesztőrészlete. Kifizeti a szobalakód, de ha 1-2 hónapra mégsem lenne bérlőd, akkor még mindig tudnak segíteni a szüleid, hiszen a 150 ezerből valószínű erre is bőségesen futja, vagy ha más nem, akkor hozzányúlsz a diákhiteledhez. A lényeg, hogy minden oldalról biztosítva vagy és már akár néhány év alatt eljuthatsz oda, hogy kiteheted a bérlőd és 100%-ban tiéd a lakás. Aztán persze tudom tudom... Csepel nem mindenkinek a szíve csücske, de egy meglévő, normál állapotú lakással már pár év múlva álmodhatsz nagyobbat és mehetsz bármerre, amerre akkor még húz a szíved, az egyetem alatti lakhatásod pedig gyakorlatilag annyiból áll, hogy vettél egy lakást és feltetted a lábad. Egy fillért nem költöttél hitelre, sem semmire, mert a bérlőd "adta" az egészet. Lehet még pluszban is jössz ki vele.

- Aztán persze dönthetsz úgy is, hogy olcsóbb környéken (pl. Csepelen :D) veszel egy 1 szobás lakást magadnak, ami kifutja a pénzedből és egyedül is lakhatsz, de szerintem a második a tuti döntés. :)

A lényeg, hogy ha az embernek nincs elég pénze, akkor érdemes megalkuvást keresni. A megalkuvás pedig nem az, hogy minél nagyobb hitelt tolok más nyakába, hanem az, hogy keresek olyan környéket, ahol olcsóbb és inkább picit több energiát fordítok az utazásra. Elfogadom a panelek természetes velejáróját akár arra a pár évre, hiszen tudom, hogy ez csak átmeneti állomás, ami a célom elérésében segít!

Pl. ezért vettünk mi 52 nm-es lakást agglomerációban minimális hitellel és nem azonnal kacsalábon forgó palotát a rózsadombon a teljes nagycsaládunk eladósításával. Merthogy természetesen én is szívesen forognék kacsalábon, de reális ésszel felmérve, az még nem a mi zsebünknek való. Csak lépésről lépésre szépen lassan. :)

2019. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ilyenek vannak rogyásig a kínálatban:

[link]

2019. dec. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Istenem régi teglaba nem invesztalnal ennyit, mennyit?? Sokkal ertekesebbek hosszútávon pont abba érdemes feccolni.
2019. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%
Vegyen Csepelen panelt amit majd később nehezen vagy nem tud eladni. :) Istenem.
2019. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

#12 ez kőbánya konkrétan legrosszabb részén (jóformán 8 kerület van mindjárt mellette) van, a pongrácz úti lakótelepen.


Szerinted egy ilyen újgazdag, apu-anyu szemefénye egyetemista majd oda fog menni? :D

2019. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
13-14-es, Neked milyen használható épkézláb ötleted van? Egy jól megválasztott csepeli lakás sokak számára többet ér, mint egy rosszul kiválasztott 8. kerületi a család eladósítása mellett, de bizonyára igazad van! :)
2019. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nrm tudom én egyik helyen sem vennék és pont azért mert később nehezebb eladni.
2019. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Épkézláb ötlet :régi tégla, amit fel kell újítani. Egerlyuk, de belső kerület. Sajnos a 20 M szinte semmire sem elég, ahhoz még saját hitel kéne ez úgy sem látom értelmét, ha újépítesűt akár, sok kéne még hozzá szerintem.
2019. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Barnabas333 ***** válasza:
Kettest jól lepontozták, pedig jót írt. De látom itt mindenki családi házas palotában lakik és nem ismeritek a panelt...
2020. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!