Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki mit gondol a lakáshitel...

Ki mit gondol a lakáshitel felvételről?

Figyelt kérdés
Sok ingatlan megnézésén vagyunk túl, és rengeteg ingatlanossal beszélgettem. Ebben a régióban (Dél-Alföld) egybehangzóan mondták az ingatlanosok, hogy szinte nincs olyan ügyfelük, akik valamilyen kölcsönt ne vennének fel. Itt most egy 2 szobás panellakás max 20 millió ft, és, ha itt már 10 milliós kölcsönökről beszélnek mi a helyzet Pest megyében? Nem lesz ebből baj, hogy mindenki "ész nélkül" veszi fel a hatalamas kölcsönöket, miközben arról beszélnek, hogy minden ingatlan (beleértve az új építésűt) sem keresik már gőz erővel és árcsökkenésről beszélnek 2020-tól? Valamiért nem most tartok, hogy baj következne be, de mi lesz ezzel a rengeteg adósággal, amit az emberek most jóhiszeműen felvesznek? Martinmarcii, Laca32 és egyéb gazdasági "szakemberek" válaszát nem kérném!

2019. dec. 30. 08:12
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Az előző a #8-asnak ment. Nem is az a kérdés ki, hogyan oldja meg, hanem egyfajta progonosztizálásra vagyok kíváncsi, ki hogyan látja a jövőt..
2019. dec. 30. 10:01
 12/46 anonim ***** válasza:
24%
9: Én még 15-20 opciót tudok azért.
2019. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
85%

#12

Nosza, sorold, hadd tanuljunk!

De ne azokat az opciókat, ha valakinek vesznek a szülei, vagy valakitől korán örököl, mert nem ez a kérdés!

2019. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem szándékosan be fogják dönteni, ahogy a devizahitelekkel is történt. Mert így akarnak ingatlant és gyerekeket zsákmányolni.

Szülők az öngyilkosságba vagy természetes halálba...

2019. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
2019. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
96%

#11

Kérdező!

Ha a prognosztizálásra vagy kíváncsi, akkor kénytelen vagyok magamtól idézni:

"Mindenkinek magának kell tudnia, hogy felelősséggel hogyan tervezi az életét."

A kulcsszó, a FELELŐSSÉG!

A felelősséggel megválasztott társ, a felelősséggel hozott közös döntések, a felelősséggel bevállalt gyerekek!

Mindig voltak-vannak-lesznek felelőtlen emberek, ők nem csinálják végig és elbuknak.

De egy ingatlant el lehet adni amikor kiderül, hogy valamiért nem mennek úgy a dolgok, ahogy kellene, nem kell több évig homokba dugott fejjel várni a végrehajtót!

Aztán majd a maradék 3 opcióból amit felsoroltam lehet esetleg választani, vagy egy szerényebb ingatlant megvásárolni és dolgozni.

A hitel nem ördögtől való, az egész világon élnek vele, csak az agyonirigyelt nyugaton egy emberöltőn keresztül, cca. 40-45 évig fizetik.

2019. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
69%
Pont, hogy ez nem a citrom és a banán összehasonlítása, mivel a Dél-Alföld sem központi hely, úgy mint pl. Hollandiában olcsónak számító Limburg (Ruhr vidék). Persze lehet 75k-ért lakát venni, de 100-ért már igen jók vannak, elég jó környéken. ÉS így is kijössz havi 350 euró a banknak+adó+mindenkisfacom összesen 700ból.
2019. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
70%
De igazából nem is ez a lényeg/tanulság, hanem hogy ebből is tisztán látszik, hogy a mai árak mellett nem szabad itt Mo.-n lakást venni, mert a piac mesterségesen fel van fújva. Aki most vesz, az később ráfázik.
2019. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
96%

Budapesten most alkudozom egy 68nm-es panel lakásra. 34,5 millióért akarják eladni. Én meg 32-t vagyok hajlandó adni érte. Jelenleg van egy kisebb lakásom amit kb 25 millióért tudok eladni így a többit hitelből oldanám meg. A lakáshitelt én nagyon jó dolognak tartom, mert rendszerint a törlesztőrészlet alacsonyabb, mint a bérleti díj. Gyakorlatilag lízingelem a saját lakásomat más gazdagítása helyett.

Az ingatlanpiacon inkább stagnálást vagy kb 10%-os csökkenést várok. Nem hiszem hogy drasztikusan csökkennének az árak.

2019. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
0%

Ja csak 160 ezres fizetésből nem lehet venni semmit, még hitelre sem, mert nem adnak eleget rá, még a 40 ezres törlesztőre is húzzák a szájukat a bankok...


Ja, álljon össze egy pár, hogy meglegyen a 300 ezer összjövedelem, ahha igen, csak örül az ember ha kap munkát határozott idővel, az meg természetesen nullának nem létezőnek számít a bankoknak.


Hitel az az eleve gazdagoknak való, akik legalább 5-600 ezret keresnek havonta...

2019. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!