Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki mit gondol a lakáshitel...

Ki mit gondol a lakáshitel felvételről?

Figyelt kérdés
Sok ingatlan megnézésén vagyunk túl, és rengeteg ingatlanossal beszélgettem. Ebben a régióban (Dél-Alföld) egybehangzóan mondták az ingatlanosok, hogy szinte nincs olyan ügyfelük, akik valamilyen kölcsönt ne vennének fel. Itt most egy 2 szobás panellakás max 20 millió ft, és, ha itt már 10 milliós kölcsönökről beszélnek mi a helyzet Pest megyében? Nem lesz ebből baj, hogy mindenki "ész nélkül" veszi fel a hatalamas kölcsönöket, miközben arról beszélnek, hogy minden ingatlan (beleértve az új építésűt) sem keresik már gőz erővel és árcsökkenésről beszélnek 2020-tól? Valamiért nem most tartok, hogy baj következne be, de mi lesz ezzel a rengeteg adósággal, amit az emberek most jóhiszeműen felvesznek? Martinmarcii, Laca32 és egyéb gazdasági "szakemberek" válaszát nem kérném!

2019. dec. 30. 08:12
1 2 3 4 5
 31/46 mindentudó99 ***** válasza:
93%
A második leírta a pontos választ. Szükséges rossz. Ha nem akarod az ablakon dobalni ki a penzr slberletezéssel valamilyen úton módon venni kell ingatlant
2019. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
38%
Az lesz, hogy keményen kell dolgozni az adósoknak, hogy fizessenek évtizedeken keresztül. De mivel fiatalok, ez fog is menni nekik. A baj csak akkor van, ha valaki beteg lesz, és nem tud fizetni.
2019. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
97%
32 - erre van hitelbiztosítás, keresőképtelenség/betegség esetén fizetik 1 évig a hitelt. Ha pedig ennél is komolyabb a baj, akkor el kell adni a házat, visszafizetni a hitelt. De ez azért annyira nem gyakori eset, persze van ilyen.
2019. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
97%

#32

És ha nem vesznek fel hitelt, hanem albérletbe mennek, (duplaannyi bérleti díjért) ott mennyivel humánusabb a bérbeadó? Ha nem fizetnek, mehetnek!

Ez az élet!

Ha valaki nem született milliárdosnak és el akar érni valamit, annak tennie és dolgoznia kell érte, ...ahogy az albérletért is!

2019. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
97%

"A baj csak akkor van, ha valaki beteg lesz, és nem tud fizetni."

Ilyen esetben mivel "jobb" egy albérlet?

2019. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
#24 házaspár egyik tagjaként írom... mit csináljon az, aki ennyit keres, a másik is, csak épp egyik határozott idővel, amit mindig hosszabbítanak? Szerinted akkor mit kezdjünk? Hitelt nem adnak csak kis összeget, amivel nem vagyunk előrébb semmivel. Le lettem pontozva, pedig azért van benne valami szerintem...
2019. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
94%

Én már 3 éve írom minden bevételemet és kiadásomat részletessen, így nagyon könnyen levettem belőle, hogy mennyi pénzre van szükségem. Ebben az egyéb kiadások pl idén 530000 volt, de az elmúlt években is hasonlóan alakult. Ide sorolom: ruha, cipő, ajándék valamire, elromlott eszközök javítása vagy cserélye, esetleg új használati tárgy beszrzése. van külön autó szervizkategóra. A rezsibe számolom: jelenlegi ház rezsi költésgét, kaja, üzemanyag, költőpénz, edzés.

Ezek alapján kijött hogy az én saját véleményem alapján max 130000 Ft-ot tudok lakáshitelre kifizetni. Így még évi 1 milliót félre tudok rakni valamire minden megeröltetés nélkül. Viszont 100000-nél nem szeretnék többet fizetni havonta,mert 130000 már igen soknak tűnik számomra.

Ez az összeg 20 éves futamidőre nézve 10 éves kamat periódussal, 30% önrésszel kb 25.000.000 ingatlanra elegendő, ebből 17 a hitel. Még az illeték és ügyvédi költsége kb 1,3 millió aminek meg kéne lennie vásárláskor. Bizony ezekkel az összegekkel rendelkezem is, ez legalább pozítív dolog, de a környéken ahol élek felújításra váró romokat lehet csak ennyiért kapni, építkezéshez pedig nincs elegendő pénzem....

Szóval gyűjtögetek tovább, és reménykedek hátha valaki sürgössen áralatt nekem akarja eladni a házát

2019. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
97%
Nos akinek se telke, se nagy családi ház, se örökség, annak muszáj a hitel, mert hogy az istenbe tud egy pár egy 30 millás panelra összespórolni?
2019. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
92%

37+ ennek az egésznak az lenne a lényege, hogy nagyon ágondoltam meddig nyújtózkodhatok.

Vicces de két éve ennyi pénzből bármit vehettem volna, most az egykori 25 milliós házak inkább 35-40 között mozognak :(

2019. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
96%

Azért ez az ország nem csak Budapestből áll!

És ne essünk végletekbe, nem az ukrán határ menti zsákfalukat hozom ellenpéldának. Az országban vannak nagyon jó helyek, pl. Székesfehérvár, aminek a körzetében lehet 8-10-12 millióért kockaházat venni és anyagi lehetőség szerint benne lakva felújítani. Mi is ott vettünk és még csak nem is cigányos hely.

Jó lenne az igényeket a lehetőségekhez igazítani és nem csak elégedetlenkedve duzzogni a Sors Nagy Igazságtalanságán!

Vagy Pécs.

Gyönyörű város, minden van. Olcsó lakások is. 8-10 millióért többszobásak, korszerű fűtéssel.

Előfordulnak cigányok is, de fele, mint egy főre leosztva, Budapesten.

[link]

2019. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!