Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki mit gondol a lakáshitel...

Ki mit gondol a lakáshitel felvételről?

Figyelt kérdés
Sok ingatlan megnézésén vagyunk túl, és rengeteg ingatlanossal beszélgettem. Ebben a régióban (Dél-Alföld) egybehangzóan mondták az ingatlanosok, hogy szinte nincs olyan ügyfelük, akik valamilyen kölcsönt ne vennének fel. Itt most egy 2 szobás panellakás max 20 millió ft, és, ha itt már 10 milliós kölcsönökről beszélnek mi a helyzet Pest megyében? Nem lesz ebből baj, hogy mindenki "ész nélkül" veszi fel a hatalamas kölcsönöket, miközben arról beszélnek, hogy minden ingatlan (beleértve az új építésűt) sem keresik már gőz erővel és árcsökkenésről beszélnek 2020-tól? Valamiért nem most tartok, hogy baj következne be, de mi lesz ezzel a rengeteg adósággal, amit az emberek most jóhiszeműen felvesznek? Martinmarcii, Laca32 és egyéb gazdasági "szakemberek" válaszát nem kérném!

2019. dec. 30. 08:12
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

"De igazából nem is ez a lényeg/tanulság, hanem hogy ebből is tisztán látszik, hogy a mai árak mellett nem szabad itt Mo.-n lakást venni, mert a piac mesterségesen fel van fújva. Aki most vesz, az később ráfázik."

Na pontosan én is hasonlóra gondolok. Nekem egy panellakásom van, amit 7-8 éve még csak max 8 millióért tudtam volna értékesíteni, hiába a 25 ezres összrezsi, panelprogram, fűteni sem kell, hogy ne fázz, a kutyának nem kellett. Mára 10 millióval többet ér, ami azért számomra túlságosan is érdekes.. Talán dübörög a gazdaság? Hahaha...

2019. dec. 30. 11:06
 22/46 anonim ***** válasza:
96%

Mi 19 millióért vettünk nemrég egy tágas, 3 háló + nappalis családi házat, Bp-től kb 45 kilométerre. 2 kisgyerekünk van, tehát ez a pont kényelmesen elég nekünk kategória (több gyerek nem lesz). Csokot kaptunk 1,43 milliót a 2 meglevő gyerekre, semmi többet, mivel nen vállalunk már gyereket, babaváró, magasabb csok ugye nem volt opció. 14 millió forint lakáshitelt vettünk fel, azért ennyit, mert kellett, hogy maradjon felújításra is. Namost, ennek a törlesztője végig fix kamattal 78 ezer forint havonta. A bevételünk 600 ezer körül mozog havonta, úgyhogy semmilyen gondot nem okoz, fix munkánk van sok éve, több fronton is van megtakarítás, biztosítás, emellett úgy is rakunk félre minden hónapban, hogy ahhoz bármikor hozzá lehessen nyúlni. 10 éven belül tervezzük visszafizetni, és ez tök tartható. A futamidő nem ennyi, mert tutira akartunk menni, úgyhogy kitoltuk, de reálisan közel sem lesz annyi. Ugyanekkora ház itt, bérelve a duplája lenne + rezsi. Nem mondanám, hogy megérné.

És hogy miért nem volt jó a 10 milliós ház? Hát, mert nincs! Igen, tudom, hogy Bivalybasznádon lenne, de ki akar olyan helyen élni, ahol nincs semmi, se orvos, se normális ovi, suli, bolt, se munkahely? Esetleg teli van cigányokkal? Ahol most is ilyen olcsók a házakat, az szar hely, ahová senki nem akar menni lakni, különben nem lenne olcsó. Nem mellesleg nekünk itt volt évek óta a stabil, jól fizető munkahely, nyilván nem adjuk ezt fel, hogy aztán ki tudja, milyet találjunk a csodálatos, olcsó házas zsákfalvakban.

Szóval összességében én nem vagyok annyira beszarva, ésszel vettük fel a hitelt

2019. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
90%
Ja, az meg nem érdekel, ha esik a házunk értéke. Lakni vettük, nem befektetni, nem tervezzük eladni a következő 20-30 évben.
2019. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
97%

#20

Akkor te a 160ezerből fizeted a minimum 120ezer+rezsi albérletet? Mert ugye az képtelenség!

Tehát laksz most is valahol, nem a híd alól irkálsz!

Aztán majd lesz egy párod, akivel közös jövőt tervezel és a lehetőségeitek szerint hoztok döntéseket.

Csupán azért, hogy lakásod legyen, ne szedj össze senkit, mert az nem vezet jóra!

2019. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
14%

Érzem le leszek szavazva de azért leírom.

Nem vettem fel hitelt, soha nem is vennék, spóroltam.

A jó megoldás pedig a mobilház, összesen 8 millió forintért, szigetelve, minőségi anyagokkal felújítva, senki meg nem mondja hogy nem tégla.

Igaz, a telek adott volt mert a családé, de legalább összközműves, bevezetve a telekhatáron belülre minden.

Csak a telek lett volna 15-20 millió jelen állás szerint ha ezt akarom megvenni.

Huszonévesen, egyedül ez bőven megteszi, de egy gyerek is elfér még.

Nettó 45 nm, havi 25-30 a rezsi és ennyi (hőszivattyús fűtés miatt).

Lehet leszavazni, fizessék csak az emberek a hitelt. Én inkább élek. Ha leég vagy bármi történik, ugyan ennyiből összejön még egy ilyen mobilház. És még mindig egy lakás vagy ház árának a felénél vagyunk (nyugati megyeszékhely központjától 9 km, drága környék).

2019. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
98%

#25

Ezt már leírtad egy párszor, akkor is életképtelen, nem hasznosnak ítélt válasz volt.

Ugyanis te a 20 milliós telekért egy buznyákot nem fizettél, ezzel besoroltál abba a kategóriába, akik a családtól kapnak lakhatást és ehhez a kérdéshez semmi köze a mobilháznak.

Mellesleg a telek,(20m) a bádog mobilház ára( min.2m) lakhatóvá tétel (8m) az összesen 30millió, ennyiért már azért lehet vidéken (te is ott laksz!) normális házat venni.

2019. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%

26: Mindenki kap a családtól lakhatást, a legtöbb embernek van otthon egy saját szobája, úgy van méretezve az ingatlan, hogy legyen benne élettere.

Az állami gondozott, az is kap több millió életkezdési támogatást.

Az állam is ad vissza nem térítendő támogatásokat.

Senki nem ma esik le a földre nulla háttérrel.

2019. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
94%

25-ös, azért én nem lennék nagyon elszállva egy mobilháztól!

A legnyugatibb megyeszékhely Szombathely és attól 8 km-re kapni házat telekkel, 12-13 millióért, igaz felújítandót, de mégsem csak egy kerekes bádog, amit szintén ki kellett nyalni.

2019. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
28%

26: Eddig azt hiszem egyszer írtam le :D

Amin még gondolkodtam és reális lehetőség lett volna, szintén összközműves telek, 2.5 millióért, 20 km-re innen, egy kisebb faluban. És akkor tartok 10.5 de legyen 11 milliónál. Bizony, 20 km és egy másik falunév ennyit jelent. De ha valami megvan akkor minek vegyek?

2019. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
88%

"Senki nem ma esik le a földre nulla háttérrel."

Te csak ezt hiszed! Szerencsés vagy, ha gondolatban is csak idáig sikerült eljutni.

Rajtam kívül még sokan kezdték úgy az életüket, hogy 14 éves koruktól szinte önállóak. A kollégium jelentette a megoldást a lakhatásra (jobb volt, mint a "család"). Suli után meg a munkásszálló, majd albérlet.

De ennek ellenére, spórolással, felelős hitelfelvétellel meg tudtam oldani (egyedül) megyeszékhelyen a lakhatásomat, családi házban. Még véletlenül se volt opció a "mobilház".

2019. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!