Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Konténer házat szeretnék...

Konténer házat szeretnék építeni. Jelenleg Jogilag mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Ha öntök neki beton alapot, de ettől még elmozdítható, még mobilháznak minősül? Állandó lakhatásra kéne már számoltam és nagyon jól kijönnék vele (:

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elmozdítható, akkor mobilház.

De itt nagyon pontosan le van írva minden fogalom és minden szabályzó:

[link]

2020. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Betonalap az nem számít.

Sőt ha építesz elé egy nagy teraszt az sem engedélyköteles.

2020. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy jól összerakott konténerház tényleg szép, és még akár költséghatékony is lehet építtetés szempontjából, de kérem, mi nem mediterrán ország vagyunk (ahol nagy divatja is van ezeknek a designer "házaknak"), szerintem hiába szigetelteted le, akkor is szétfagysz benne télen. És a fűtés is, amivel eddig találkoztam, csak áramos volt, se gáz, se vegyestüzelés, esetleg hőszivattyús megoldás... No offense, csak egy vélemény.
2020. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is körbejártam ezt a témát. Ha igazán jót akarsz, az nem olcsó már és ennél a klímánál nem is éri meg (az üzemeltetés elviszi gyorsan az olcsóbb építésen nyert profitot)
2020. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dehogynem éri meg. szamárság amit beszéltek. Először is a belső falon van egy 5x10 centis pallóból álló réteg. ezen fák között futnak a villanyvezetékek és ide kerül be egy 10 cm-es hőszigetelés is, elé pedig vékonyabb OSB amire majd gipszkarton. Kívülről is belehet szigetelni és még egy hajópadló is felkerülhet, hogy szép legyen. Ezzel már akár 20 centiméteres szigetelést is el lehet érni. Alul is szigetelhető, felül is 10-cm-el, vagy többel, csak fel kell szedni a gyárilag lerakott padlóburkolatot, amit amúgy is felszedsz, a csatorna és vízvezetékek miatt. Na itt futnak azél merevítők, eközé bevagdalható a szigetelés. Vagy van más megoldás is, ha cölöpökön áll, akkor lehet neki is egy úgynevezett crawlspace, mit a amerikai könnyűszerkezetes házak alatt.


Egy (vagy több) fűtésre optimalizált parapetes klíma alap egy ilyen házban, a nyílászárók pedig a legjobb 3 réteges üveggel kellenek hogy legyenek ellátva.


Garantálom, hogy nem lesz sok a számla és rendkívűl olcsón lehet kifűteni/hűteni...


Amerikában a régebbi házak nagyrésze nem rendelkezik ilyen vastag hőszigeteléssel és azok is OSB illetve falon belüli szigeteléssel rendelkeznek, igaz, azoknak fa a vázuk. De, mégis laknak benne. Itt csak magát a vázat adja a konténer és mivel könnyű vele bánni, a kreativitás a csillagos ég! ráadásúl nem kell engedély sem a lerakásához, mert NEM minősül ingatlannak.

2020. jan. 7. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Akkor ha meg tájékozott vagy akkor nem szükséges itt érdeklődnöd. Szerintem.


De neked szinte csak az a 20 cm szigetelésed lesz, míg máshol a 30 centis falra is még azt tesznek hogy valamennyire legyen is értelme fűteni, ne az utcát és a hideg falakat melegítse.


Ha meg te építed... címet fogsz rá kapni? Közműveket ki fogja bevezetni? Valami tákolatba (bocs, nem tudom hogy milyen profin tolnád) áramot, gázt száz hogy be nem vezetnek neked.

2020. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Rendben, ha ennyire értesz hozzá, csináld.

Én is utánanéztem itt is elolvashatod a kérdéseket.

Én pl pont itt is beszélgettem elég sokat egy építésszel a témában.

Egyszerűen nem erre az éghajlatra való.


#4

2020. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fejlemények, elkészült?

2021. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!