Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakás egy kevésbé...

Saját lakás egy kevésbé frekventált kerületben, vagy egy jó helyen lévő lakás hitellel?

Figyelt kérdés
Pl lenne pénzed (örökség vagy másik lakásból) egy panel lakás megvételére hitel nélkül 25m-ért, vagy inkább vennél fel hitelt 20 évre és vennél egy jobb helyen lévő tégla lakást 40ért? Melyiket választanád?

2020. jan. 12. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi a jobb hely? Frekventáltabb, vagy közbiztonságilag jobb?

Mennyire van a munkahelyed a 2 lakástól?


Én meggondolnám, hogy kifizetek inkább 25 milliót és enyém a lakás, és esetleg bkvzol napi 20-20 percet hogy beérjek a belvárosba.


Nyílván nem mindegy, hogy pl. Egy V. Kerületi lakást hasonlítunk össze egy rákoskeresztúr utolsó utcájában lévő lakással, vagy mondjuk egy VII. Kerületi lakást egy újppalotai panellel.

2020. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pl. egy lakótelepi 50nmes téglalakás 40+-ért a XI. kerületben vs egy kőbányai 50nm-es lakótelepi panel 25-ért.


Tehát számszerűsítve egy jó 15-20 millió hitel kéne.

2020. jan. 12. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Munkahelytől és lakóközösségtől függ.

Én mondjuk nem érzem jól magam panelban, inkább vennék fel hitelt egy olyan lakáshoz, ahol 20 év múlva is szívesen élek.

2020. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy a kevésbé frekventált panel, vagy egy még kevésbé frekventált családi ház némi hitellel.

Sosem fizetnék egy panelért ennyivel többet csak azért, mert egy picit jobb környéken van.

2020. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Panel nem ér 25 milliót!
2020. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor neked a lakótelepi tégla való 40ért.
2020. jan. 12. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább függ attól, hol akarok élni. XI. kerület felfelé fejlődik, ezért magasabbak is az árak, mint Kőbányán. De nyilván Kőbányán is ki lehet fogni olcsón jót és XI-ben is ki lehet fogni drágán rosszat.
2020. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megoldás ohegyen egy tégla. Állítólag jó hely. De 15-20 M hitel felvétele szerintem őrültség lenne.
2020. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi 1 évvel ezelőtt vettünk lakást a XI. kerületben, nagyon jó helyen, 35 millióért. Igaz, panel, de panelprogramon átesett. Mi eleve itt szerettünk volna, és bár szerencsések vagyunk, hitel nélkül sikerült megvásárolni. Viszont ha hitelt kellett volna felvennünk akkor is itt vettünk volna, esetleg kisebbet.(ez 65 nm2)


Én egytől tenném függővé melyiket válasszam: mennyi a keresetem, ebből mennyit tudok havonta rászánni a hitelre, és mennyire stabil a munkám, illetve mennyire gyorsan tudok váltani.

Ha havonta 100-150 ezer Ft-ot, stabil munkahely mellett,hitelre tudnék szánni, vennék fel hitelt.Bár mérlegelném annak összegét.

2020. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!