Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok az ingatlan...

Mit gondoltok az ingatlan árak az elkövetkező 5-10 évben milyen irányba fognak elindulni?

Figyelt kérdés

Növekedés-csökkenés esetleg stagnálás várható?

Mely ingatlan forma a legmegbízhatóbb döntés, ti mibe fektetnétek a pénzeteket?



2020. jan. 10. 11:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Mérsékelt növekedés,csökkenés semmi esetre sem.
2020. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Még egy évre előre sem lehet jóslatokba bocsátkozni, bármi előidézhet változást! (politika, időjárási anomáliák, tőzsdei nem várt fordulatok)

Reálisan nézve az európai helyzetet, a városokban kisebb mértékű további növekedés várható, az agglomerációkban nagyobb, a jobb falvakban közepes emelkedés és a kisebbségis települések állnak, így előbb-utóbb leszakadnak.

2020. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
43%
1-2: Megköszönném, ha megindokolnátok, hogy a csökkenést miért zárjátok ki...
2020. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Mert a növekedés egész Európában tapasztalható, sehol nincs stagnálás. Ráadásul nálunk az államilag támogatott családalapítási kedvezmények miatt a lakható ingatlanoknál kezd nagyobb lenni a kereslet, mint a kínálat abban a településfelosztásban, amiket felsoroltam.

Persze ez az én véleményem, nem állítom, hogy szentírás.

Nagyon sokat nézem az ingatlanokat már 5-ik éve, mert különböző családi helyzetek miatt kénytelen vagyok hol eladni, hol vásárolni az ország különböző pontjain... és még szórakoztat is.

2020. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%

"Megköszönném, ha megindokolnátok, hogy a csökkenést miért zárjátok ki."

Igaz nem az 1-2 válaszoló vagyok, de van valamilyen tapasztalatom az ingatlanokkal.

Valóban csökken a kereslet, de még a jelenlegi állapotot sem tudja kielégíteni a piac. Hiába épül(t) rengeteg társasház, sokkal többre lenne igény.

A jelenlegi piac eloszlása rendkívül koncentrált (ahogy írták is feljebb), vannak országrészek, városok (és azokon belüli területek) ahol már egy talpalatnyi terület sincs szabadon, de igény lenne ingatlanokra. És vannak azok a nem frekventált területek ahol bizony nem megy a piac, "eladhatatlanok" az ingatlanok. Persze a kettő között is van piac és kereslet csak nem az van a fősodrású média első oldalán.


Más! A hazai ingatlanállomány (átlagosan nézve) rendkívül korszerűtlen, és karbantartatlan. Nem csak a családi házak a társasházak, 4-10 emeletesek is hatalmas műszaki és ezáltal pénzügyi gondba lesznek.

2020. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
15%

4: Lokálisan némi növekedés előfordulhat, de a családtámogatási hitelek kezdenek kifújni:


[link]


Egyébként nézz szét az európai ingatlanok között, most nyilván nem London city-re gondolok, hanem mondjuk ilyenre:


[link]


Ezért az árért Budapesten egy szerényebb lakást kaphatsz, vmi újépítésű lakópark 7. emeletén.


Nagyon el vannak szállva az árak Magyarországon, és minden jel arra mutat, hogy ennek hamarosan vége...

2020. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%
Jól mondja a 6#. Szerintem lassan elfogynak azok a potenciális vevők, akiket a Csok, babaváró és egyéb behúzással lakásvásárlásra ösztönözte. A legtöbb nem vett volna fel 10millát a 15milliós lakásra, viszont vidáman vett fel 15öt úgy hogy a "25milliós" kégliből 10et áll az állam... Na ezek fogytak el. Az elején a 3gyerekesek kaphattak csak, azután a 2gyerekesek is, most már elég az ígéret hogy valamikor majd lesz gyerek csak vegye felfelé a hitelt...
2020. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%

#6

"Lokálisan némi növekedés előfordulhat, de a családtámogatási hitelek kezdenek kifújni:"


Ezt meg honnan veszed? Mert még az általad linkelt cikk sem ír ilyet.

"...Azt azért ki kell emelni, hogy a babaváró hitel iránti keresletbe bejátszhat egy jó adag szezonalitás. A babaváró állománya jelenleg egyébként 406 milliárdot tesz ki."


Tekintettel arra, hogy a babaváró csak júliusban indult, én nem mernék olyan konzekvenciákat levonni mint te.

Különösen úgy, hogy az emberek többsége nem télen házasodik és az ingatlanpiacnak is tavasztól őszig van szezonja.

2020. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
27%
5: Ezzel tökéletesen egyetértek. Sokkal több új ingatlanra lenne szükség, csak mivel gyakorlatilag minden támogatást az építőipar belekódolta a vételárba, az évi 20-30%-os növekedésnek meg is lett a hatása. Kialakult egy jókora lufi, aminek a kidurranása meglehetősen fájdalmas lesz. Másrészt eltekintve a minimális kivételtől, az új építésű ingatlanok nagy része ritka igénytelen kivitelezésű. Olyan 100 millió körüli ingatlanokat láttam, amelyeken szinte mindent hónapokig javítani kellett, burkolás, falazat, beázás stb.
2020. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#7

Elfogytak? ...és ezek után már soha többet nem nőnek fel generációk, nem találkozik két ember, nem alakulnak vagy érnek be párkapcsolatok....?

Azok vették fel, akik AKKOR tartottak EZEN a szinten, jövőre meg utána azok veszik fel, akik akkor fognak ott tartani.

2020. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!